Istorinio paminklo statyba vėluoja dėl formalumų

Jau beveik mėnuo renkamos aukos skulptūrinės kompozicijos, skirtos Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui mūsų mieste įprasminti, statybai.
Pinigus aukoja moksleiviai ir verslininkai, įstaigų ir įmonių darbuotojai, miesto bažnyčių lankytojai, pavieniai mažeikiškiai.
Šią savaitę turėtų prasidėti pirmieji paminklo statybos darbai, vėluojantys dėl begalės formalumų.


VIETA TINKAMA
Aikštėje tarp Savivaldybės administracijos pastato ir Merkelio Račkausko gimnazijos numatyto statyti paminklo darbai turėjo būti pradėti gegužės mėnesį, bet užsitęsė dėl daugybės formalumų, kuriuos dar reikia sutvarkyti.
Paminklo statybos iniciatyvinės grupės vadovas Ričardas Grušas pasakojo, kad pirmiausia toje vietoje reikėjo atlikti geologinius tyrinėjimus. Juos už minimalią kainą atlikę klaipėdiškiai nustatė, kad vieta per 70 tonų sveriančiai paminklinei kompozicijai tinka.
Paminklo projektą ruošusi bendrovė „Statoris“ visus darbus atliko laiku. Statybai reikalinga techninė priežiūra – už tai atsakinga bendrovė „Versmintė“.

PASLAUGOS UŽ MAŽĄ KAINĄ
Juodeikiuose aptiktas didžiulis riedulys, virsiantis istoriniu paminklu, yra valstybės nuosavybė, tad reikėjo gauti Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento leidimą dėl akmens perkėlimo į kitą vietą.
Šią procedūrą sutvarkė paminklinės kompozicijos autorius skulptorius Zenonas Steponavičius ir Mažeikių „Rotary“ klubo viceprezidentas Vaclovas Radvilas.
„Šiais laikais už „ačiū“ niekas nieko nebedaro, bet esame dėkingi visiems, suteikusiems savo paslaugas už mažiausią kainą. Dabar visi formalumai jau atlikti, tad dar šią savaitę turėtų prasidėti konkretūs statybos darbai“, – vakar „Santarvei“ sakė R. Grušas.
Pamatus paminklui klos bendrovė „Rudesta“. Pasak statybininkų, tai itin atsakingas darbas, nes kasti reikės labai giliai, o pamatų konstrukcijos turės išlaikyti didelį svorį.

AUKOJA MAŽEIKIŠKIAI
Lėšos paminklinei kompozicijai renkamos kaip auka Mažeikių miesto istorijai įprasminti – jokių projektinių ar biudžetinių pinigų nėra skirta. Toks buvo iniciatyvinės grupės paminklui statyti sumanymas.
„Norime, kad toks prasmingas paminklas Lietuvos ir Mažeikių miesto istorijai įamžinti būtų pastatytas iš pačių mažeikiškių aukų. Nesvarbu, ar žmogus aukos litą, ar daugiau, svarbu, kad paaukojęs žinotų prisidėjęs prie Mažeikių istorijos. Kiekviena, nors ir mažiausia auka, tampa vertybe“, – samprotavo R. Grušas.
Vieta paminklui senamiestyje parinkta neatsitiktinai: šalia yra Civilinės metrikacijos skyrius, tad prie miesto simbolio galės įsiamžinti susituokusios poros, atminimo nuotrauką čia galės pasidaryti gimnaziją baigę moksleiviai, aikštė gali tapti puikia vieta vesti miesto istorijos pamokas – juk būtent nuo Mažeikių senamiesčio prasidėjo miesto istorija.

AUKŲ SUMOS – KITĄ SAVAITĘ
Įvairiose miesto ir rajono vietose renkamos aukos griežtai registruojamos. Paaukojęs žmogus aukų lape turi įrašyti savo pavardę, gyvenamąją vietą, aukos dydį ir pasirašyti. Tokių aukų lapų savanoriams aukų rinkėjams išdalinta dešimt tūkstančių: visi lapai suregistruoti.
Aukoti galima ir į „Rotary“ klubo labdaros ir paramos fondą, kuris apsiėmė administruoti suaukotas lėšas. Įmonės kodas 167353898, AB bankas „Snoras“ 00758, sąskaita LT 980075800010120273, įmokos paskirtis – skulptūrinei kompozicijai, skirtai Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui įprasminti.
R. Grušas apgailestauja, kad aukoti, kaip buvo planuota, žmonės negali trumpaisiais telefono numeriais – numerius skirti žadėjusi telekomunikacijų bendrovė nusprendė, kad jai tai nepelninga.
Aukos į sąskaitą jau plaukia, apie jų sumas bus žinoma kitą savaitę. Kiek pinigų paminklui skyrė mažeikiškiai, bus informuojami ir mūsų laikraščio skaitytojai.
Visa informacija, kur, kaip aukoti, suteikiama mobiliuoju telefonu: +370 682 51 755.
Šiuo numeriu galima skambinti ir su pasiūlymais, kokias tris svarbiausias mūsų miestui datas reikėtų įamžinti ant pagrindinį akmenį prilaikančių trijų riedulių.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Grunto tyrimus paminklo statybos vietoje atliko klaipėdiškių bendrovė „Geoprojektas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto