Išvykos metu vaikai supažindinti su robotika

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Ar dažnai paklausiame vaiko, ką jis norėtų veikti? Mes – taip! Stebime, kas teikia didžiausią malonumą, atradimų džiaugsmą, kad kasdienines veiklas galėtume suorganizuoti atsižvelgiant ne tik į savaitės temas, bet ir į vaikų pomėgius, polinkius. Žinodamos, kokie mūsų vaikai smalsūs ir žingeidūs, mėgstantys kurti, konstruoti, mes, Mažeikių lopšelio-darželio „Delfinas“ „Pelėdžiukų“ grupės pedagogės, tėvai, suorganizavome vaikams išvyką į Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centrą.
Čia dirba ugdytinio Dovydo tėveliai – Asta ir Juozas Svirušiai. Jie mielai sutiko supažindinti mus su robotikos bei lėktuvų modelių konstravimo menu. Sužinojome, kad robotika – tai įvairaus sudėtingumo mechanizmų konstravimas, prie kurių prijungiami varikliukai bei jutikliai. Juos mokiniai suprogramuoja ir paverčia sukonstruotą kūrinį į judantį robotą – vabalą, gyvūną, mašiną, atliekančią jai paskirtas užduotis.
Vaikams buvo pasiūlyta pabandyti patiems susikurti sau mielų žaisliukų lego konstruktoriais. Surengėme jų darbelių parodą. Stebėjome ir žavėjomės mokinių sukonstruotais mažaisiais robotukais: vaikščiojančiu ir plačiai išsižiojančiu, visus gąsdinančiu dinozauru, šliaužiančia gyvate, važinėjančiomis mašinytėmis. Visus stebino robotų galimybės, gebėjimas tarpusavyje galynėtis.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Džiugino ir mokinių sukonstruoti lėktuvėlių modeliai, jų įvairovė. Nesitikėjome vienoje vietoje pamatyti tiek daug ir skirtingų modelių. Didžiausia dovana ir netikėtumas buvo į dangų pakilęs mokinių sukonstruotas lėktuvas. Skraidydamas jis atliko įvairiausius viražus. Skraidantis, besivartantis, mėtantis konfeti, skrendantis su ilga, spalvota uodega. Šis reginys visiems paliko neišdildomą įspūdį. Vaikai gavo ir dovanų: priemonę patiems pasigaminti lėktuvėlio modelį. Juos išbandysime švęsdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną.
Ši išvyka skatina vaikų kūrybiškumą, domėjimąsi naujovėmis, robotika. Skatina ieškoti, atrasti, kurti. Jau antrą dieną po išvykos ugdytinis Ugnius į darželį atsinešė jo ir močiutės sukurtą lėktuvo modelį, kuriuo džiaugėmės visi. Tai įrodo, kad vaikus išvyka motyvavo, įkvėpė pabandyti būti kūrėjais, modeliuotojais, robotikos meistrais.
Manome, kad nėra nieko svarbiau už galimybes kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta tirti, atrasti, eksperimentuoti, sužinoti ir patyrimu dalytis su kitais. Manome, kad tai – prasmingos, naudingos veiklos galimybės.
Džiugu, kad ir šeimos dalyvauja mūsų renginiuose, išvykose. Visi kartu patyrėme naujų atradimų džiaugsmą. Tikime, kad mūsų laukia kiti atradimai. Tikime sėkme ir linkime vieni kitiems AUGTI LAIMINGIEMS!
Regina KULBICKIENĖ,
Auklėtoja

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*