Įteikti pirmieji seniūnaičių pažymėjimai

Ketvirtadienį Savivaldybės vadovai įteikė pirmuosius seniūnaičių pažymėjimus birželio pabaigoje išrinktiems seniūnaičiams. Iš pusšimčio seniūnijų išrinkta tik keturiolika seniūnaičių.


MAŽAS AKTYVUMAS
Mažeikių rajonas yra suskirstytas į 52 seniūnaitijas. Gyventojų iškelti kandidatai buvo renkami dviem būdais: jei seniūnaitijoje gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami gyventojų apklausos būdu, jei gyventojų mažiau – pakanka gyventojų susirinkimo ir atviro balsavimo.
Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 50 rinkėjų.
Aktyviausiai apklausose dalyvavo Židikų, Leckavos, Viekšnių ir Mažeikių miesto Reivyčių seniūnaitijų gyventojai.
Susirinkime aktyviausi buvo Renavo gyventojai. Tarp išrinktų seniūnaičių daugiausia moterų: aštuonios iš keturiolikos.
PRITRŪKO
KANDIDATŲ
Dvi savaites trukę rinkimai nelabai sudomino gyventojus. Rinkėjai dalyvavo pasyviai, todėl daugelyje seniūnaitijų rugsėjo mėnesį vyks pakartotiniai rinkimai.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas įteikdamas pažymėjimus sakė, kad visada sunku žengti pirmąjį žingsnį ir rezultatai ne visada džiugina.
Jis apgailestavo, kad daugelyje seniūnaitijų rinkimai neįvyko, nes nebuvo iškelta kandidatų arba nedalyvavo reikiamas skaičius rinkėjų.
Kai kur žmonės nėjo į apklausą ar į susirinkimą, nors kandidatai buvo iškelti. Daugelyje seniūnaitijų apskritai nebuvo iškelta kandidatų.
VENGIA
ATSAKOMYBĖS
Ketvirtadienį R.Paradnikas paragino Šerkšnėnų ir Mažeikių miesto apylinkės seniūnus, kur neįvyko rinkimai, pasitempti, kad rugsėjo mėnesį rengiami pakartotiniai rinkimai įvyktų. Mažeikių miesto apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas „Santarvei“ sakė, kad kandidatai į seniūnaičius buvo pasiūlyti, tačiau jie savo kandidatūras atsiėmė.
„Daugelio atveju, tai buvo bendruomenių pirmininkai ir jie nepanoro dirbti dvejus metus visuomeniniais pagrindais bei prisiimti papildomą atsakomybę. Tačiau pakartotiniams rinkimams vėl mėginsim juos šnekinti, gal bent tuomet sutiks“, – kalbėjo V. Kesminas.
Kalbinti bendruomenių pirmininkai, kurie tapo seniūnaičiais, teigė, pareigų nesureikšminantys, nes jos nelabai skirsis nuo dabartinių pareigų. Tik teksią truputį daugiau važinėti ir daugiau kontaktuoti su valdžios atstovais.
NETURĖS
JURIDINIŲ GALIŲ
Įteikdamas seniūnaičių pažymėjimus laikinai einantis mero pavaduotojo pareigas Rimantas Norkus akcentavo, kad seniūnaičiai neturi tokių juridinių galių, kokias turi bendruomenės pirmininkas. Esminis skirtumas tarp bendrijos ir seniūnaitijos yra tas, kad bendrija apima tam tikrą grupę žmonių, o seniūnaitija – apibrėžta teritorija.
Išrinktas seniūnaitis atstovaus seniūnaitijos gyventojų interesams tiek seniūnijoje, tiek savivaldybėje. Jis skatins seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtoti ir organizuoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą. Prireikus dalyvaus organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su tarybos nariais, seniūnu, Savivaldybės ir valstybės institucijų atstovais.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauka.: Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas (iš kairės), Račalių seniūnaitis Raimondas Rozga, Ukrinų seniūnaitė Gitana Pocevičienė, Leckavos seniūnaitis Vidmantas Savickis, Urvikių seniūnaitė Zita Zubovienė, Mažeikių rajono savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius, Laižuvos Antano Vienažindžio seniūnaitijos seniūnaitė Anžela Bruverienė, laikinai einantis Mažeikių rajono savivaldybės mero pareigas Rimantas Norkus, Kapėnų seniūnaitė Alma Jarmontavičienė, Palnosų seniūnaitis Darius Buknys, Viekšnių seniūnaitė Vilma Beržinienė, Dagių seniūnaitė Irena Srėbalienė, Reivyčių seniūnaitė Brigita Momgaudienė, Židikų seniūnaitė Dalia Perminienė, Renavo seniūnaitis Juozas Ilskis, Užlieknės seniūnaitis Jurgis Kazbaris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto