Izoliacija privaloma nepriklausomai nuo tyrimo rezultatų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kas savaitę atnaujina koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) paveiktų šalių sąrašą. Lietuvos piliečiams, atvykstantiems iš sąraše nurodytų labiausiai paveiktų valstybių, yra privaloma izoliacija, o užsieniečiams atvykimas draudžiamas.
SAM pabrėžia: iš šių šalių atvykstantys mūsų šalies piliečiai privalo izoliuotis nepriklausomai nuo to, kokie yra tyrimo rezultatai.

Ministerija informuoja, kad grįžusiems iš valstybių, įrašytų į labiausiai paveiktųjų šalių sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, yra privaloma 14 dienų izoliacija.
„Santarvės“ skaitytojai pastebi, kad ne visi lietuviai, parvykę iš Švedijos, Liuksemburgo ar kitų minėtų šalių, izoliuojasi. Į pastabas tokie žmonės atsako, jog atliko tyrimus dėl COVID-19 infekcijos ir jie buvo neigiami. Šie asmenys bando įtikinti, kad jiems izoliuotis nereikia.
„Jeigu asmuo grįžo iš šalies, kuri yra įtraukta į koronaviruso infekcijos labiausiai paveiktų valstybių sąrašą, jam yra privaloma 14 dienų izoliacija. Jei privalomos izoliacijos metu atliekamas laboratorinis tyrimas ir jo rezultatas yra neigiamas, tai nenutraukia ir nesutrumpina privalomos izoliacijos laiko“, – „Santarvei“ atsakė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*