Įžuvinti trys rajono upeliai

Mažeikių rajono upelius praturtino šlakiai. Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo

Į Mažeikių rajono upelius paleista penkiolika tūkstančių šlakių.

Užaugino Žeimenos specialistai

Žuvininkystės tarnybos specialistai drauge su rajono Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnais į tris upelius įleido lašišinių žuvų – šlakių.
Vykdydami Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius planą, minėtos tarnybos specialistai į Šerkšnės, Viešetės ir Lūšės upelius įleido penkiolika tūkstančių vienetų šlakių jauniklių.
Šlakius užaugino ir į mūsų rajono upelius suleido Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyrio specialistai.

Trečias kartas

Pasak rajono aplinkosaugininkų, tai jau trečias kartas, kai rajono upelius praturtina lašišinių žuvų jaunikliai – 2009 metais bei pernai jų buvo suleista po penkis tūkstančius vienetų.
Kaip informavo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis, draugija jai priklausančius Sedos ir Plinkšių ežerus bei kitus vandens telkinius įžuvina kiekvieną rudenį. Pernai į vandens telkinius suleista lydekų ir karosų jauniklių, šiemet juos tikimasi įžuvinti kitos rūšies žuvimis.

5 Atsakymai į “Įžuvinti trys rajono upeliai”

 1. Sargas parašė:

  Ger.Bucikai iš Bugenių, prieš metant tokius kaltinimus , reikia turėti rimtų įrodymų, ir nurodyti konkrečius faktus ,kadangi Kuodžių HE tokie dalykai nevyksta.

 2. Bugeniškis parašė:

  Labai liūdna, kad valdžia Šerkšnėje leido visas žuvis išnaikinti. Kita vertus, o kur tuos budulius dėt?

 3. Pulp Fiction parašė:

  Ką reiškia žodis įžuvinti?
  p.s. santarvė jau taip geltona, bet su tuo dabar į akis lendančiu SPAM’u tapo dar geltonesnė.

 4. Bucikas to Pasirodo parašė:

  Ne gerbiamasis, su aplinkosauga padetis tragiska ne tik Bugeniuose, visame Mazeikiu rajone, bet visoje LT. Ai dar, va prie Kuodziu HE, tai Mazeikiu degradukai lasisas tiesiai is zuvu tako semia (su elektrines sargo zinia) ir tokiu pavyzdziu rajone pilna…

 5. Bucikas is Bugeniu parašė:

  Na, gerai kad izuvino, bet aplinkosauga galetu padet tiems zuveliokams paaugt, kartais prazonduodama ezeru,upiu ir upeliuku pakrantes. Gi dabar, jei vakare pamatai brakoneriaujancius degradus, gali net nebeskambint aplinkosaugai, nes geriausiu atveju pasakys jog „reaguosim“ o siaip iprastinis – siuo metu nedirbam… O va rudeni ties Bugeniais, kai prasideda lasisiniu zuvu migracija, tai brakonieriai tiesiog apsiputoje, ikrais springdami, su zeberklais blaskosi atsipute visiskai, nes zino, jog niekas neuzklups. Aisku dabar bus sakanciu, kodel nieko nedarai, bet kojytes jiems sulauzes, gali ir pats po straipsniu papult…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto