Jadvygos Balvočiūtės ūkiui – regioninio parko produkto ženklas

Nuotr. iš Ventos regioninio parko direkcijos archyvo

Saugomos teritorijos traukia lankytojus savo vertybėmis, o siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus, teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų produkto ženklas – etnografinis paukštis.
Nuo sausio 10 d. Ventos regioninio parko produkto ženklas gali puikuotis ir ant žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje pagamintos produkcijos pakuočių.

Kiekviena saugoma teritorija turi savo produkto ženklą, kurį speciali ženklo komisija suteikia išskirtiniams, darniems produktams ir paslaugoms. Tik tiems, kurių gamybos procesas netrukdo, nekenkia vietos gamtai, o ją saugo, kuriuos gaminant yra puoselėjama tos vietovės kultūra, prisidedama prie tos teritorijos gerovės bei klestėjimo.
„Jadvygos Balvočiūtės produkciją žino ne tik vietiniai gyventojai, bet ir visa Lietuva. Jau daugiau nei 20 metų Gyvolių kaime, šalia Virvytės upės, ji vadovauja ekologiniam ūkiui, kurio gamybinės patalpos visais metų laikais kvepia džiovintais žolynais. Visos vaistažolės ūkyje užauginamos natūraliu būdu, draugaujant su gamta ir pasitelkiant jos galią. Produkcija taip pat žymima ir tautinio kulinarinio paveldo ženklu, ūkis deklaruojamas ekologinio ūkininkavimo ir „Natura2000“ priemonėms. Nuo šiol produkcija bus žymima ir Ventos regioninio parko produkto ženklu“, – paskelbė regioninio parko direkcija.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto