Jaunieji aktoriai spektaklyje nagrinės rimtas temas

Daugiau nei 35-erius metus gyvuojančio Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatro „Naminukas“ aktoriai ruošiasi spektakliui „Vaikai ant bedugnės krašto“. Jo premjera – balandžio 7 d. 18 val. Mažeikių kultūros centre.
Jaunieji aktoriai ir jų vadovė režisierė Daiva Skaringienė nutarė žengti nelengvu keliu – spektaklio žiūrovams siūlys šiandieniniam jaunimui aktualias, skaudžias temas.
Be to, spektaklio aktoriai, režisierė bei jų bičiulės – Mažeikių moterų „Lions“ klubo narės, vykdo ir kilnią misiją: už kvietimus į spektaklį surinkti pinigėliai bus skirti Ukrainos vaikams paremti.

Vaidina devyni aktoriai

Tikriausiai ne vienam žmogui, skaičiusiam Džeromo Selindžerio romaną „Rugiuose prie bedugnės“, išgirdus būsimojo mažeikiškių spektaklio pavadinimą „Vaikai ant bedugnės krašto“, mintyse šie du pavadinimai „susišaukia“. „Naminuko“ teatro vadovė ir režisierė D. Skaringienė patvirtina: spektaklyje bus motyvų iš garsiojo Selindžerio kūrinio. Tačiau teigti, kad spektaklis sukurtas pagal Selindžerį, negalima.
Spektaklis sudarytas iš 9 monologų, parinktų iš skirtingų autorių kūrinių, – 9 jaunieji aktoriai pasakos istorijas, dalysis išgyventomis emocijomis.

„Visos tos istorijos yra labai jautrios, perteikiamos per paauglių reakcijas į patyčias, abejingumą, atstūmimą, žiaurumą, į tas situacijas, kai žmonės praeina pro nelaimės ištiktąjį. Spektaklyje paliečiame ir tėvų skyrybų temą, kai suaugusieji skiriasi, o vaikai lieka tarsi nustumti į šoną, nematomi“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.

Neapeis skaudžios temos

Iš spektaklyje „Vaikai ant bedugnės krašto“ vaidinančių „Naminuko“ teatro narių tik dvi mergaitės yra aštuntokės, o visi kiti jaunieji aktoriai – gimnazistai. Teatro vadovė sako, kad augdami aktoriai patys išreiškia norą vaidinti ne pasakas, ne kažką labai linksmo, tačiau pagvildenti ir rimtesnes – socialines, psichologines – temas.

Spektaklyje „Vaikai prie bedugnės krašto“ teatro vadovė ir aktoriai palies skaudų faktą – Lietuvos paauglių savižudybių temą.
„Kas turi vykti, suktis vaiko širdyje ir galvoje, kad jis nebenori gyventi. Gvildename, ką daryti, kad vaikai nenužengtų į tą bedugnę. Žinoma, teatras neturi išspręsti esamos problemos. Teatras ją iškelia į paviršių, parodo. Todėl labai norime, kad žiūrovai mus išgirstų. Tas spektaklis bus tekstinis, jame vaizdo nebus, todėl reikės klausytis, mąstyti, jausti“, – kalbėjo D. Skaringienė.

Nori perduoti žinutę

Premjeroje laukiami ir paaugliai, ir suaugusieji. Tikimasi, kad žiūrėdami spektaklį jaunieji žiūrovai atpažins save, savo išgyvenimus.

Viliamasi, kad po spektaklio suaugusieji kitaip pažiūrės į savo paauglius, sudėtingam amžiui – paauglystei – nenurašys jų nuotaikų kaitos, aštrių emocijų, reakcijų į įvairias situacijas, o kartais ir rimtų pagalbos prašymų.
„Tai mūsų žinutė, kurią norėsime pasiųsti žiūrovams: nenurašykite paauglių, nes jų jausmai, jų mintys, jų išgyvenimai tuo paauglystės tarpsniu yra patys svarbiausi“, – apibendrino pašnekovė.

Pinigai už spektaklį – paramai

Norintieji pamatyti spektaklį turėtų įsigyti kvietimus. Juos platina Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla ir Mažeikių moterų „Lions“ klubas. Už vieną kvietimą prašoma paaukoti 5 eurus.
„Naminuko“ teatro vadovė pasakojo, kad tada, kai buvo pradėtas repetuoti spektaklis, nebuvo minčių, kad ne taip toli nuo Lietuvos esančioje Ukrainoje prasidės karas.

Tačiau kai visa tai įvyko, teatro bendruomenė nutarė už spektaklį surinktas lėšas skirti Ukrainos vaikams, kuriems dabar labai sunku.

O istorijų, iliustruojančių jų sunkumus bei išgyvenimus, toli ieškoti nereikia. Ir į Mažeikius atvykusių ukrainiečių šeimų vaikai nori dalyvauti sporto, meno užsiėmimuose ir jungiasi prie jų veiklos. Bet, pavyzdžiui, neturi savo muzikos instrumentų, kuriais mokėsi groti gyvendami tėvynėje.
Mažeikiškiai aktoriai ir „Lions“ klubo narės stengsis kuo galėdami padėti vaikams iš Ukrainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto