Jaunieji mašinvagiai išbandys areštinės gultus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai policijos pareigūnai suėmė ir į areštinę uždarė grupelę jaunuolių, kurie įtariami vogę automobilius ne tik mūsų rajone, bet ir Akmenėje.

Kastetas mėtėsi ant stalo

Telšių apylinkės teismas įtariamajam – septyniolikmečiui mažeikiškiui J. B. – skyrė kardomąją priemonę – suėmimą mėnesiui, metais vyresnis D. B. bus suimtas du mėnesius.
Kaip pasakojo pareigūnai, be šių dviejų įtariamųjų, nusikaltimuose taip pat dalyvavo ir šešiolikmetis A. D., kurio teismas šįkart pasigailėjo, nes į pareigūnų akiratį jis pakliuvo pirmą kartą, be to, yra nepilnametis, tad į areštinę vaikinas nesėdo.
Beje, suimant jį gyvenamojo namo kambaryje Geidžiuose ant stalo gulėjo kastetas, kuris A. D. ir priklausė. Dėl nešaunamojo ginklo laikymo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kelionė iš Akmenės baigėsi griovyje

Jau išsiaiškinta, kad nepilnametis du nusikaltimus įvykdė su metais vyresniu J. B. Sausio 24-ąją iš sodybos kiemo Varduvos gatvėje jie pavogė 1988 metų laidos automobilį „VW Golf“. Šia transporto priemone vagišiai pasivažinėjo ir pametė ją sodų bendrijoje „Raselė“. Vaikinai dar turėjo ir kitų planų, tad tą pačią dieną Mažeikiuose, Raselės 12-oje gatvėje, iš namo kiemo pavogė 1996 metų laidos automobilį „Opel Vectra“.
Šia mašina vaikinai nukako į Akmenę, kur, kaip aiškėja, toliau tęsė nuotykius. Iš pradžių jie įsibrovė į autobusą, tačiau tuo metu iš namo išėjo transporto priemonės savininkas ir vagišiams teko sprukti. Be grobio mažeikiškiai negrįžo – aptiko automobilį „VW Golf“, kurio užvedimo spynelėje buvo palikti rakteliai.
Pavogę šią mašiną, vagišiai planavo ją parduoti, tačiau įvyko nenumatytas dalykas – ties naujosiomis miesto kapinėmis Geidžiuose jie įvažiavo į griovį, žmonės iškvietė policiją. Vaikinams teko sprukti.

Supyko ant automobilio ir jį nuniokojo

Vykdant tyrimą paaiškėjo, kad dar mažiausiai du nusikaltimus J. B. atliko veikdamas kartu su metais vyresniu D. B
Iš nesaugomos automobilių stovėjimo aikštelės ties Pavenčių gatvės dvidešimt trečiuoju namu   bendrininkai pavogė dvidešimties metų automobilį „VW Passat“. Juo vaikinai pavažiavo iki toje pat gatvėje esančių kotedžų, kur mašina netikėtai užgeso. Supykę, kad automobilis neužsiveda, nusikaltėliai jį nuniokojo – išdaužė stiklus, nulaužė veidrodžius, išdraskė apdailą ir paliko.
Į kitą žygį porelė susiruošė vasario aštuntosios naktį. Vaikinai įsibrovė į 1994 metų laidos automobilį „VW Golf“, stovėjusį nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje ties Naftininkų gatvės dvidešimt aštuntuoju namu. „Golfo“ užvesti jiems nepavyko, tad pagrobė Latvijos piliečiui priklausančią garso techniką, kuri įvertinta puspenkto šimto litų.

Aiškėja ir senesni nusikaltimai

Jau dabar aišku, kad nusikaltimų iniciatoriumi tituluojamas septyniolikmetis J. B. „pasižymėjo“ dar ir praėjusių metų kovo pabaigoje. Iš Naftininkų gatvės keturiasdešimt aštuntojo namo kiemo jis pagrobė uždarajai akcinei bendrovei priklausantį automobilį „VW Transporter“. Mašina buvo aptikta Senkelio gatvės garažų masyve.
„Dabar jie kalba apie praėjusiais metais įvykdytą dar vieno „VW Transporter“ vagystę. Įtariama, kad vaikinai prisidėjo ir prie dviejų „golfų“ vagysčių pernai. Tad darbo tiriant nusikaltimus turime ilgam. Kam jiems buvo reikalingi automobiliai? Kaip ir visiems jauniems vaikinams – pasivažinėti po miestą, nukakti į kitą rajoną ir pamesti.
Todėl raginame gyventojus, nakčiai paliekančius automobilius nesaugomose aikštelėse, įrengti juose bent slapučius, kurie pradedantiesiems vagišiams neleistų užvesti automobilio“, – patarė kriminalistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto