Jaunieji šauliai stovyklavo su ginklų muliažais rankose

Stovyklos dalyviai ginklų muliažų negalėjo pasidėti net trumpam –
net ir naktį turėjo juos saugoti.

Pirmoji pažintis su jaunųjų šaulių gyvenimu – taip pilną įtampos ir nuotykių naktinę jaunųjų šaulių stovyklą Gabijos gimnazijoje įvardijo jos organizatoriai.

Padėjo buvę būrininkai

Naktinėje jaunųjų šaulių stovykloje dalyvavo trys dešimtys Gabijos ir Sodų šaulių būrio narių, didžiajai daliai iš jų tai buvo bene pirmoji pažintis su šaulišku gyvenimu.

„Tikiu, ši naktis šauliams davė daug: patirties, žinių, atsakomybės, ištvermės vien dėl to, kad pratybas vedė buvę mūsų būrio būrininkai Povilas Stanius ir Paulius Statkus, kurie patys visa tai yra patyrę. Ir dabar, nors jau studijuoja, yra kariai savanoriai Telšiuose ir Mažeikiuose, tad papasakoti ir paaiškinti turi ką. Stengėmės apsunkinti užduotis ir įteikėme ginklų muliažus, kurių negalima buvo pasidėti visos stovyklos metu, net ir naktį šauliai juos privalėjo saugoti“, – pasakojo būrio vadovė Rima Skrodenytė.

Stovyklos metu buvo apžvelgti visi kariniai pradmenys – pradedant nuo to, kaip rengtis, rikiuotis iki šliaužimo gulomis. Pasak R. Skrodenytės, svarbiausia, visi atlaikė, nepasimetė, sau įrodė, kad gali įveikti sunkumus.

Rezultatai nudžiugino

Šaulių organizacija nėra privaloma, tai savanoriška veikla ir šioje stovykloje dalyvavo tik tie, kuriuos ši veikla domina, kurie nori išbandyti save ir pradiniame kariniame pasirengime.
„Norėjome, kad jie susipažintų su šaulių gyvenimu, įgautų patirties, žinių, o tie, kurie jau ilgiau lanko būrį, pagilintų savo įgūdžius. Juolab kad tie įgūdžiai padeda kasdieniame gyvenime, o, jeigu bus įvestas visuotinis šaukimas į Lietuvos kariuomenę, padės joje adaptuotis pirmosiomis dienomis“, – akcentavo dabartinė Gabijos ir Sodų būrio būrininkė, ne vieną prizinę vietą Lietuvos jaunųjų šaulių žaidynėse iškovojusi Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės narė Indrė Balionytė.

Jauniesiems šauliams buvo pademonstruota visa karių naudojama amunicija.

Stovyklos dalyviams buvo paruoštos ne tik praktinės, bet ir teorinės užduotys: jauniesiems šauliams teko atsakyti į testų, kurie yra būtini, norint išlaikyti jaunųjų šaulių pirmosios pakopos stovyklos baigiamuosius egzaminus, klausimus.
Anot I. Balionytės, stovyklos pabaigoje spręsti testai nuteikia džiuginančiai – rezultatai daug geresni negu prieš stovyklos pradžią, vadinasi, jaunieji šauliai pasisėmė žinių, o tai dar kartą įrodė tokių stovyklų būtinybę.

Planuose – stovykla po stovyklos

Veiklos jauniesiems būrio šauliams netrūks ir ateityje: balandžio 8–9 dienomis jų vėl laukia naktinė jaunųjų šaulių stovykla Telšių Džiugo gimnazijoje, numatyta, jog joje dalyvaus ne vienas Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės būrys. Kitą dieną po šios stovyklos mažeikiškiai vyks į tame pat kaimyniniame rajone esantį Gadūnavo karinį poligoną, kur vyks šaudymo pratybos.

„Per velykines moksleivių atostogas net septyniolika būrio jaunųjų šaulių dalyvaus keturių dienų pirmos pakopos stovykloje Balsiuose. Joje vyksta ne tik jauniesiems šauliams įprasti rikiuotės, topografijos, išgyvenimo gamtoje ir kiti mokymai, bet ir įvairūs būreliai, kuriuose stovyklautojai išbando tai, kas jiems įdomu. O stovyklos pabaigoje laikomi egzaminai. Mūsų būrio jaunasis šaulys Svajūnas Kelpšas balandžio pabaigoje yra užsiregistravęs dalyvauti įvadinėje ketvirtos pakopos jaunųjų šaulių stovykloje Tauragėje, kuri įprastai vyksta kariniuose daliniuose. Tokioje stovykloje gilinamos sudėtingos tos pačios topografijos, rikiuotės ir kitų karinių įgūdžių žinios“, – pasakojo R. Skrodenytė.
Nuotr. iš būrio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto