Jauniesiems gamtos tyrinėtojams – edukacinės priemonės

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Delfinas“ teritorijoje įkurtos naujos edukacinės STEAM priemonės – „Vabalų viešbutis“ ir „Augalo augimo ciklo“ pažintinis stendas.
STEAM priemonių konstrukcijas pagamino UAB „Suresta“ medžio meistras, tvaraus verslo puoselėtojas Alvydas Nabažas. Džiugu, kad sulaukėme pagalbos iš „Ančiukų“ grupės ugdytinės tėčio Ovidijaus Šliauterio, parvežant priemones iš Plinkšių. Mažieji „delfiniečiai“ taip pat prisidėjo prie stendų kūrybos, su vaikišku azartu nešė akmenukus bei įvairią gamtinę medžiagą.
Edukacinių priemonių pristatymo dieną visų nuotaikas praskaidrino susirinkę lauko pievos gyventojai: Žvirblis, Voras, Boružė. Atvyko viešnia – meistro dukra Rasa. Ji tikra gamtos mylėtoja ir saugotoja. Atvežė vaikams saldžių dovanų: medaus korių ir iš Žemaitijos pievų augalų pagamintą bitutę – talismaną vabalų viešbučiui.
Pievos gyventojai kalbino vaikus, kvietė kartu skrajoti, ropoti, juk vabalai ir vaikai visada gražiai sutaria. Po judrios veiklos rudeninėje pievoje „sutūpę“ dalyviai aptarė, kaip reikia gyventi sveikoje aplinkoje bei santarvėje su gamta.
Aplinka – esminis veiksnys, darantis poveikį vaikui. Susipažinę su mini fauna mažamečiai įgis patirties, kaip elgtis gamtoje, kad nepažeistų gamtos harmonijos. „Vabalų viešbutis“ leis iš arčiau susipažinti, tyrinėti nariuotakojų tipui priklausančią gyvūnų klasę, domėtis jų elgsena, gyvenimo sąlygomis, būdu, tai skatins ikimokyklinukus elgtis atsakingai ir draugiškai mažosios gyvūnijos atžvilgiu.
Vabzdžiai ir augalai yra neatsiejami vieni nuo kitų, todėl renginio vedėjas Žvirblis pristatė vaikams ,,Augalo augimo ciklo“ edukacinį stendą. Vaikai pylė į stendą dirvožemio sluoksnius, sodino petražoles ir nagrinėjo augalų augimo procesą. Mažieji smalsuoliai buvo maloniai nustebę, kai pamatė visus žemės sluoksnius stende. Patirtinis ugdymas skatina vaikų smalsumą, norą aiškintis ir samprotauti apie tai, ką jie pastebėjo. Ikimokyklinukams yra didžiausias malonumas atrasti kažką naujo, patirti tai, ko dar nėra patyrę.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Edukacinio renginio metu ugdytiniai tapo gyvosios gamtos puoselėtojais ir saugotojais, mokėsi, kaip ateityje laikysis buvimo gamtoje taisyklių, jaus atsakomybę ne tik už save, bet ir už gyvastį žemėje. Lopšelio-darželio ,,Delfinas“ pedagogai supranta, kad aplinka yra tas veiksnys, kuris skatina vaikus stebėti, žavėtis, žaisti, kurti, tyrinėti, o ikimokyklinukai iš prigimties yra tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie juos supančią aplinką. Ateityje lopšelio-darželio ,,Delfinas“ mokytojai stengsis, kad vaikai galėtų patirti ir išgyventi daug nuotykių ir sužinoti įdomios informacijos apie gamtos pažinimą. Tokioje aplinkoje augantys vaikai visada ras, kaip išreikšti kūrybinį potencialą, užaugs jausdami pripažinimą ir atsakomybę kurti tokią pat visuomenę, rūpintis kitais.
Mokytoja Jurgita KOSOVSKAJA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto