Jaunimas kviečia mažeikiškius sodinti gėlių

Nuotr. iš akcijos organizatorių archyvo

Mažeikiuose veikianti neformali jaunimo grupė „Žaliapėda“ ir Mažeikių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba šeštadienį, nuo 13 val., Sakurų parke, šalia Sedos ir Pavenčių gatvių sankirtos, organizuoja snieguolių ir narcizų sodinimo akciją „Nuo močiutės palangės“.
Akcijos organizatoriai kviečia ir laukia visų žmonių: pavienių mažeikiškių, šeimų, ugdymo įstaigų bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų narių, įmonių bei organizacijų kolektyvų, norinčių ir galinčių prisidėti sodinant augalus, kurie, tikimasi, pavasarį pradžiugins savo žiedais.

Bendruomeniškumo skatinimas

Minėtų organizacijų nariai drauge su Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore parašė ir teikė Europos solidarumo korpusui projektą „Nuo močiutės palangės“. Jo esmė – telkti mažeikiškius žmones bendrai veiklai, puoselėti bendruomeniškumą.
Akcijos organizatoriai pastebi: Mažeikių rajono kaimų bendruomenių nariai vieni su kitais bendrauja kur kas glaudžiau. Ir organizuodami renginius, ir burdamiesi į įvairias savo kaimelių tvarkymo talkas, ir įgyvendindami sumanymus bei projektus.
Matydami gerą kaimų bendruomenių pavyzdį, jauni žmonės sumanė pabandyti paskatinti Mažeikių miesto gyventojų bendrystę.

Pagalbininkai laukiami ir reikalingi

Planuojama pasodinti 12 tūkst. snieguolių ir narcizų svogūnėlių. Todėl pagalbininkai labai reikalingi ir laukiami.
Pasak Mažeikių jaunimo reikalų koordinatorės Alvydos Purauskytės, viešojoje erdvėje skamba daug kalbų, kaltinimų, kad Mažeikiuose kažkas nepadaryta, kažko trūksta, kažkas blogai.

Nuotr. iš akcijos organizatorių archyvo

„Tai kviečiame: ateikite. Susiburkime ir padarykime visi drauge tai, kas papuoš parką, kas ateityje pradžiugins. Reikia labai minimalaus prisidėjimo: tik kad ateitumėte ir atsineštumėte veido apsaugines kaukes, pirštines ir kastuvėlius žemei iškasti“, – kalbėjo koordinatorė.
Gėlių svogūnėliai bus sodinami į žolę arčiau tvenkinio, nes ten geresnis dirvožemis.
Akcijos organizatoriai didesnes talkininkų grupes žada apdovanoti gėlių svogūnėliais, kad jie galėtų pasipuošti savo atstovaujamų įmonių, įstaigų aplinką.
Gardžia koše talkos dalyvius vaišins Mažeikių politechnikos mokykla. Akcijoje dalyvauti mielai sutiko ir žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Talkininkai turės galimybę paragauti jos arbatos, pabendrauti, gauti atsakymų į rūpimus klausimus.
Beje, ši svogūnėlių sodinimo akcija-talka nebus vienintelis projektą įgyvendinančios Mažeikių rajono jaunimo reikalų tarybos ir organizacijos „Žaliapėda“ renginys.
Pavasarį, kai gėlės pražys, planuojama organizuoti pikniką. Parke pavasarį žadama įrengti ir Pirmųjų pasimatymų suoliuką.

One Reply to “Jaunimas kviečia mažeikiškius sodinti gėlių”

  1. ! parašė:

    Kad per sia gera akcija nebutu koservatoriu reklama daroma!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto