Jaunųjų šaulių pasirengimą patikrino tradicinės žaidynės

Antrus metus nugalėtojų taurę iškovojusios Žemaičių 8-osios šaulių rinktinės komandos sudėtyje – šeši mažeikiškiai. Nuotr. iš rinktinės archyvo

Mūsų krašto jaunimas įrodė, kad kariškose rungtyse yra nepralenkiamas, – Žemaitijos šauliai rungtyniavo Balsiuose vykusiose XXIII Lietuvos jaunųjų šaulių žaidynėse ir antrus metus iš eilės tapo jų nugalėtojais.

Atrinko pagal metų rezultatus

Jaunųjų šaulių žaidynės organizuojamos kasmet ir yra svarbiausias Lietuvos šaulių sąjungos sporto renginys. Šiemet jose dalyvavo 330 jaunųjų šaulių, dėl geriausiųjų titulo varžėsi dešimties rinktinių komandos iš visos Lietuvos.
Jaunieji šauliai savo meistriškumą demonstravo šešiose kariškose rungtyse, paskutinę žaidynių dieną vyko prestižinis būrių rikiuotės konkursas.
Žemaitijos 8-osios rinktinės komandą šiemet sudarė 21 jaunasis šaulys ir trys komandos vadovai iš Telšių, Plungės, Rietavo, Alsėdžių ir Varnių, Mažeikių jauniesiems šauliams atstovavo net šeši: Indrė Balionytė, Rokas Gabalis, Viktoras Matuz, Ugnė Sutkevičiūtė, Goda Vaičekauskytė ir Gabrielė Norvaišaitė.
„Visos rinktinės siunčia tik stipriausius ir sportiškiausius šaulius – juk atvažiuojama kovoti dėl apdovanojimų. Į komandą pateko tie šauliai, kurie visus metus rodė gerus rezultatus ir atkreipė į save dėmesį vasaros stovyklose ar kursuose. Prieš žaidynes du mėnesius komandos nariai vyko į Telšius, kur ruošėmės visoms rungtims ir ypač – rikiuotės konkursui“, – „Santarvei“ pasakojo Žemaitijos šaulių 8-oios rinktinės jaunųjų šaulių vadas Dovidas Jonušas.

Pasižymėjo ir mažeikiškiai

Prie komandos, kuri antrus metus iš eilės iškovojo žaidynių laimėtojų titulą, aplenkusi Kauno Vytauto Didžiojo 2-osios ir Alytaus Karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės komandas, pergalių prisidėjo ir mažeikiškiai.
Vasaros biatlono rungtyje, kur žemaičiai iškovojo pirmą vietą, komandai atstovavo U. Sutkevičiūtė, vandens rungtyje, kur jie buvo antri, mūsų rinktinės garbę gynė R. Gabalis. Kartu su I. Balionyte šaudymo mažo kalibro šautuvu varžybose komandinėje rungtyje jis užėmė antrą vietą. I. Balionytė asmeninėje įskaitoje taip pat buvo antra – surinko vienodai taškų su nugalėtoju, tačiau vienas jo šūvių buvo taiklesnis.
Pasak D. Jonušo, kiekvienas komandos narys privalėjo dalyvauti bent vienoje rungtyje: karinio orientavimo, kliūčių ruože, šaudyme pneumatiniu šautuvu, todėl pasakyti, kuri smagiausia ir įdomiausia jaunimui, buvo sunku. Visa komanda privalėjo dalyvauti rikiuotės konkurse, kur kiekvienas dalyvių judesys, suktukas, manevras privalėjo vykti sinchroniškai, identiškai, detalė į detalę. Jeigu kitoms rungtims šauliai galėjo ruoštis asmeniškai, šiai rungčiai komanda ruošėsi ne tik per du mėnesius, bet ir laukdama autobuso… Rezultatas – antra vieta.

Ruošiama teisinga linkme

Per paskutinius aštuonerius metus Žemaitijos 8-osios rinktinės komanda jau yra iškovojusi tris čempionų taures, tris kartus bendroje įskaitoje pelnė trečią vietą ir kartą laimėjo būrių rikiuotės konkursą. Pasiruošimo ir meistriškumo lygis išlaikomas nepaisant to, kad dėl įvairaus dalyvių amžiaus cenzo komandos sudėtis kasmet keičiasi, ją papildo apie 12–14 naujų narių.
,,Galime drąsiai sakyti, kad mes jaunimą ruošiame teisinga linkme. Prie šio laimėjimo daug prisidėjo ir ilgametė Mažeikių šaulių kuopos narė Greta Eidikytė, ne kartą pati dalyvavusi žaidynėse, o dabar sugrįžusi kaip komandos vadovė. Ji savo patirtį perdavė vaikams tiek ruošiantis rungtims, tiek žaidynių metu, aukojo savo atostogų laiką, kad padėtų komandai“, – pabrėžė vadas.
Dabar jaunųjų šaulių veikla vyks kuopose – jeigu neįsisiautės pandemija, bus organizuojamos naktinės stovyklos, o šį savaitgalį Žemaitijos rinktinės šauliai dalyvaus renginyje, skirtame paminėti Lietuvos laisvės armijos 80-metį ir Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado, pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio 130-ąsias gimimo metines, jis vyks Medvėgalio kalno papėdėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*