Jaunųjų šaulių pilietiškumo pamoka – Oro gynybos batalione

Bendra nuotrauka prie „sraigto“ – taip kariai vadina sraigtasparnį. Autorės nuotr.

Spalio 7 dieną minima Krašto apsaugos diena. Ta proga visą praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose moksleiviams buvo organizuojamos pilietiškumo pamokos.
Gabijos gimnazijos būrio jaunieji šauliai ir juos lydėję pedagogai apsilankė Oro gynybos batalione Radviliškyje.

Renginiai batalionuose – tradicija

Lietuvoje krašto apsaugos diena yra minima nuo 2008 metų. Ji paskelbta, siekiant sustiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšį.
Nuo 2014 metų Lietuvos kariuomenės daliniuose tradiciškai organizuojami pažintiniai renginiai moksleiviams. Siekiama supažindinti jaunimą su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir kiekvieno žmogaus pilietines pareigas bei prievoles valstybei. Bandoma stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.
Atvykti ir dalyvauti batalionuose organizuojamuose Krašto apsaugos dienos minėjimuose gali tik iš anksto užsiregistravusieji.

Stengiasi dalyvauti kasmet

Į Krašto apsaugos ministerijos kvietimą dalyvauti pilietiškumo pamokose batalionuose kasmet atsiliepia vis daugiau vyresniųjų klasių moksleivių.

Mažeikiškiai jaunieji šauliai po renginio į autobusą sugrįžo žygiuodami
rikiuotėje ir dainuodami. Autorės nuotr.

Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būriui vadovaujanti mokytoja Rima Skrodenytė sako, kad kasmet stengiasi jaunuosius šauliukus nusivežti į vis kitą batalioną – kad mokiniai susipažintų su skirtingų Lietuvos kariuomenės batalionų veiklos specifika, sužinotų apie karjeros galimybes. Kita priežastis – kad jaunuoliai turėtų galimybę gyvai pabendrauti su kariais apie jų kasdienybę ir iššūkius, apžiūrėti ar net išbandyti karių naudojamą ginkluotę ir techniką.
Pasak R. Skrodenytės, kiekvienas batalionas kasmet sugalvoja vis kitokių būdų, kaip užimti, kaip sudominti į renginius atvykusius moksleivius, ką naujo jiems papasakoti ar parodyti.

Išsiskyrė savo drausme

Oro gynybos batalione Radviliškyje tarnaujantys kariai teritorija ir kai kuriomis patalpomis šiuo metu dalijasi su kitu daliniu. Čia laikinai yra įsikūręs ir Lietuvos kariuomenės Artilerijos batalionas.
Į batalionus atvykę mažeikiškiai jaunieji šauliai iš kitų renginyje dalyvavusių bendraamžių išsiskyrė tuo, kad pademonstravo karišką tvarką – į renginio vietą žygiavo darnioje rikiuotėje, vykdė būrininkės Martynos Griciutės komandas.
Po būrininkės komandos „Laisvai!“ mažeikiškiai leidosi apžiūrėti karių turimos ir naudojamos technikos, ginkluotės, matuotis kariškos ekipuotės.
Su moksleiviais bendravo ir savo ginkluotę bei įrangą pristatė Oro gynybos bataliono, Ginkluotės ir technikos remonto depo, Brigados generolo Motiejaus Pečiuliono bataliono kariai, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai bei Karo policija.

Paneigė sklandančius mitus

Lietuvos kariuomenės vyr. seržantas Darius Pileckas, bendraudamas su jaunuoliais ir jų mokytojais, sakė, kad visuomenė vis dar turi daug mitų ir baimių, susijusių su privalomąja karo tarnyba.
Vienas pagrindinių sklandančių mitų: „Jei jau žmogus išeina tarnauti, tai 9 mėnesiams jis yra izoliuojamas nuo visuomenės“. O tiesa tokia, kad, jei kariai nėra lauko budėjime, pratybose arba kare, kiekviena tarnybos diena baigiasi laisvu laiku.

Gabijos jaunųjų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė iš seržanto Dariaus Pilecko rankų gavo dovanų moksleiviams. Autorės nuotr.

Šiais laikais iš karių niekas neatima jų telefonų, karius dalinyje gali aplankyti šeimos nariai, draugai ir draugės.
Pasak D. Pilecko, baiminamasi ir dėl galimybių atlaikyti fizinį krūvį. Šiuos ir kitus mitus jis stengėsi paneigti ir realiais pavyzdžiais iliustruoti situaciją.

Įspūdį paliko sraigtasparnis ir pilotai

Vėliau Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė visus renginio dalyvius vaišino kareiviška koše ir arbata.
Didelį įspūdį moksleiviams paliko Aviacijos bazės pilotai, į renginio vietą atskridę sraigtasparniu. Jį buvo galima apžiūrėti.
Pilotai ne tik papasakojo, kokius ir kur reikia baigti mokslus, norint išmokti pilotuoti lėktuvus. Jie papasakojo apie neseniai Baltijos jūroje vykusią gelbėjimo misiją, kai teko padėti žmonėms, apvirtus jachtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto