Jaunųjų šaulių veiklos etapą mažeikiškis gimnazistas užbaigė žaidynėmis

Jaunųjų šaulių rinktinės narys Paulius Statkus (pirmas iš kairės) kliūčių ruože pasidabino trečios vietos, biatlono ir orientacinėse varžybose – antros vietos medaliais. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Estijoje vyko trijų Baltijos šalių kariškių sporto žaidynės, kuriose savo jėgas išbandė ir jaunieji šauliai.
Lietuvai sėkmingai atstovavo Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės jaunieji šauliai, tarp jų – mažeikiškis Paulius Statkus.

Pravertė komandiniai įgūdžiai

Taline tris dienas vykusiose žaidynėse, kuriose tarpusavyje varžėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariškiai, rungėsi dešimt jaunųjų šaulių, kurie kovojo dviejose amžiaus grupėse – vyresniųjų (16–18 metų) ir jaunesniųjų (iki 15 metų).
„Kaip patekau į vyresniųjų šaulių penketuką, kurie atstovavo Lietuvai? Paprasčiausiai rinktinės vadas apklausė būrio vadus, kurie gerai pažįsta savo jaunuosius šaulius ir žino, kurie iš jų aktyvesni, sportiškesni, ir surinko tą penketą. Esu dalyvavęs ne vienose šaulių sporto žaidynėse, tad tokios rungtys man buvo ne pirmiena ir didelio pasiruošimo joms nereikėjo“, – kalbėjo Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrio vado pavaduotojas, Mažeikių 801 šaulių kuopos garbės sargybos narys P. Statkus.
Pasak mažeikiškio, už aktyvią veiklą šiemet pagerbto Lietuvos šaulių sąjungos vado padėka, žaidynėse jam labai pravertė žinios, kaip dirbti komandoje, kurias įgijo Rukloje vykusioje ketvirtos pakopos šaulių stovykloje.

Grįžo su medaliais

Dvi iš keturių žaidynėse pateiktų rungčių buvo komandinės – komandai, kurią sudarė trys vaikinai ir dvi merginos, teko įveikti kliūčių ruožą, kovoti biatlono estafetėje.
„Kliūčių ruožas buvo kovinis – tas, kurį per pratybas įveikia kariai – jį sudaro dvidešimt kliūčių, jas komandos nariams tenka įveikti ir lipant, ir šliaužiant, ir peršokant, ir bėgant. Biatlone bėgi vienas 1200 metrų, šaudai, jeigu nepataikai į taikinį – bėgi penkiasdešimties metrų baudos ratą ir perduodi estafetės lazdelę. Kliūčių ruože buvome treti, biatlono estafetėje – antri“, – pasakojo mažeikiškis.
Orientacinė rungtis buvo individuali, jam teko mišku bėgti 4,3 kilometro ir pažymėti 17 punktų.
Šioje rungtyje P. Statkus tarp visų dalyvių iškovojo antrą vietą. Jis pripažino, kad nugalėtoju tapti galimybių nebuvo – nuo Latvijos atstovo, kuris buvo puikus orientacininkas, jis atsiliko pusvalandžiu. 50 metrų plaukimo distancijoje, kur reikėjo ir panerti po kliūtimi, ir ją perlipti, mažeikiškiui tarp prizininkų patekti nepavyko.

Padės jauniesiems šauliams

Prieš ketverius metus į jaunųjų šaulių veiklą įsitraukęs jaunuolis sakė, kad žaidynių dalyviai ne tik sportavo. Jie gyveno kareivinėse, aplankė karo muziejų, apžiūrėjo Taliną.
Mažeikiškiui šios žaidynės buvo lyg ir atsisveikinimo su jaunaisiais šauliais etapas – P. Statkus įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir pateikė prašymą tapti Mažeikių kuopos šauliu.
„Dalyvavimas šioje veikloje pirmiausia suteikė patriotizmo ir meilės Tėvynei pagrindus. Taip pat susipažinau su ginkluotės pagrindais, išbandžiau ją praktiškai. Pakopinės šaulių stovyklos suformavo lyderystės pagrindus, leido atsiskleisti kaip žmogui. Kadangi šauliai tiek daug man suteikė, dabar savo ruožtu esu skolingas. Kiek leis galimybės, stengsiuosi patirtį perduoti ir padėti Gabijos gimnazijos jauniesiems šauliams“, – kalbėjo P. Statkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*