Jubiliejiniais metais – naujas CLAAS kombainas

Andriejui Virkučiui (kairėje) jubiliejaus proga Mantas Petrauskas įteikė kombaino modeliuką. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Liaudies išmintis byloja: taisyk ratus žiemą, o roges vasarą. Lietuvos ūkininkų patirtis taip pat kalba apie tai, kad būsimajai javapjūtei verta ruoštis iš anksto.
Taip jau sutapo, kad Mažeikių rajone gyvenantis ir dirbantis Andriejus Virkutis, sausio pradžioje atšventęs savo 50 metų jubiliejų, nusprendė įsigyti neeilinį pirkinį – naują CLAAS firmos kombainą LEXION 770. Būsimoji javapjūtė ūkininkui bus kiek kitokia nei įprastai – jaukinantis naują techniką.

Sveikino jubiliejaus proga

Vilniuje įsikūrusi ir filialus Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje turinti įmonė „Konekesko Lietuva“ yra vienintelė žemės ūkio techniką gaminančios Vokietijos įmonės CLAAS atstovė Lietuvoje.
Drauge su „Konekesko Lietuva“ pardavimų vadybininku Mantu Petrausku nuvykome jubiliejaus proga pasveikinti naują kombainą pirkti nusprendusį ūkininką A. Virkutį.
Svečias visos savo atstovaujamos įmonės vardu ūkininkui įteikė išskirtinę dovaną – kombaino  modeliuką. Tokių modeliukų pagal CLAAS įmonės užsakymą buvo pagaminta tik 1000 vienetų ir jie įteikiami išskirtiniams klientams visame pasaulyje ir tik neeilinėmis progomis.
„Dabar prisiminimui dovanoju štai tokį sumažintą kombainą, o liepos mėnesį iš Vokietijos į Mažeikius atvažiuos tūkstančius kartų didesnis“, – sveikindamas jubiliatą kalbėjo M. Petrauskas.

Prarastas laikas brangiai kainuoja

Iki šiol šešerius metus A. Virkutis savo grūdų derlių nuimdavo senesniu CLAAS LEXION 670 kombainu. Ir jis buvo bene vienas iš pirmųjų ūkininkų Šiaurės Vakarų Lietuvoje, įsigijęs šios įmonės pagamintą kombainą.
„Kombainas geriausiai tarnauja 5–7 metus. Jeigu ūkyje visa javapjūtė priklauso nuo vieno kombaino, ilgainiui ateina laikas nuspręsti, ką daryti su senuoju. Jeigu pačiame javapjūtės įkarštyje nutinka tokia bėda, kad jis nepataisomai sugenda, tada arba karštligiškai puolama pirkti bet ką, arba rizikuojama prarasti derlių. Abiem atvejais prarandama pinigų ir laiko“, – mintimis pasidalijo ūkininkas.
Nors per metus kombainas naudojamas vos mėnesį, bet naudojamas taip intensyviai, kad žodžių „palauk“ arba „vėliau“ būti negali.

Su nauju CLAAS kombainu mažeikiškis ūkininkas kuls beveik 600 hektarų įvairių grūdinių kultūrų.

Geriausia tai, kas išbandyta

A. Virkutis pasakojo, jog prie kombaino vairo visada sėdasi ir javus kulia pats. Taigi, jau turėjo laiko gerai pažinti savo kombaino technines galimybes ir gali įvertinti CLAAS firmos gaminių kokybę.
Pašnekovas pasakoja, kad per šešerius kombaino naudojimo metus vos porą kartų reikėjo pakeisti keletą diržų – rimtesnių gedimų nebuvo.
Turima gera patirtis ir nulėmė tai, kad ūkininkas nutarė tradicijų nekeisti ir vėl įsigyti vieno iš Europos žemės ūkio technikos gamybos ir pardavimo rinkos lyderių – firmos CLAAS gaminį. Tik naujesnį ir galingesnį.

Daugybė naujų technologijų

Ūkininkas nusprendė įsigyti LEXION 770 modelį, kuriame sumontuotas „Mercedes-Benz“ 585 arklio galių variklis su VARIO 770 pjaunamąja.
Liepos mėnesį Mažeikių rajoną pasieksiantis kombainas bus su hibridine kūlimo sistema.
Jame sumontuota DYNAMIC COOLING aušinimo sistema su kintama ventiliatoriaus pavara, kurios greitis reguliuojamas automatiškai, atsižvelgiant į aušinimo poreikį. Galingųjų CLAAS kombainų su APS HYBRID sistema privalumas toks, kad kūlimo ir grūdų atskyrimo sistemos ROTO PLUS parametrus galima reguliuoti nepriklausomai vieną nuo kito.
Tiek prieš tai A. Virkučio turėtas, tiek ir naujasis kombainas turi patentuotą CLAAS APS kūlimo sistemą, dėl kurios bendras kombainų našumas padidėja iki 20%, nedidėjant degalų sąnaudoms.
Kūlimo sistemoje integruota hidraulinė apsauga nuo perkrovų patikimai apsaugo ją nuo pažeidimų. Sinchronizuotas veikimas užtikrina paprastą ir efektyvų valdymą: greitintuvas, kūlimo būgnas ir atmušimo būgnas varomi centriniu variatoriumi, pakeitus kūlimo greitį atitinkamai pasikeičia greitintuvo ir atmušimo būgno greičiai.

Patogesnis darbas

Pašnekovo pasirinkimą nulėmė ir kitos kombaino techninės galimybės bei naujovės.
Pavyzdžiui, galimybė pasiekti didelį antrinio grūdų atskyrimo našumą. To pasiekiama dviem didelio našumo išcentrinės jėgos principu veikiančiais 4,2 metro ilgio, didelio separavimo ploto rotoriais. Hidrauliškai reguliuojami pirmieji du rotorių pobūgniai leidžia keisti atskyrimo plotą ir greitai kombainą pritaikyti prie skirtingų derliaus nuėmimo sąlygų.
Svarbų vaidmenį atlieka ir JET STREAM valymo sistema, veikianti dviejų pakopų ventiliacijos principu. Ilgas oro srauto kompensavimo kanalas užtikrina vienodą ir ypatingai stiprų oro srautą.
Ūkininkas taip pat atkreipė dėmesį į naujos konstrukcijos smulkintuvą, kurio padidintas rotoriaus skersmuo užtikrina geresnį šiaudų masės paėmimą ir pernešimą.
Šiaudų smulkintuvo nejudantys peiliai ir trintuvo plokštė reguliuojami mechaniškai, o smulkintuvo perjungimas iš šiaudų smulkinimo į klojimą į pradalges ir atvirkščiai, atliekamas neišlipant iš kabinos.
Kombaine bus sumontuota automatinio vairavimo funkcija, nes būsimajam naujojo kombaino savininkui ji yra svarbi bei reikalinga.
„Nereikės vargti vairuojant. Jei prireiks, bus galima ir telefonu pakalbėti, pavalgyti. Nereiks sustoti ir gaišti laiko“, – sakė A. Virkutis.

Kuls didelius plotus

Pasak įmonės „Konekesko Lietuva“ pardavimų vadybininko M. Petrausko, pagal dirbamus žemės plotus A. Virkutis turės itin galingą, našų bei kokybišką kombainą, kuriame gausu darbą palengvinančių inovacijų.
„Sunku apibendrinti, koks kombaino našumas per dieną. Tai priklauso nuo daugelio kriterijų: nuo to, koks tais metais derlingumas, oro sąlygos, drėgnumas ir panašiai. Taip pat ir nuo to, kokius ūkininkas nori turėti grūdus. Jeigu norima švaresnių grūdų ir mažų nuostolių, tai kombainas važiuos lėčiau ir per dieną nukuls mažesnį plotą“, – kalbėjo specialistas.
A. Virkutis sakė, jog, kuldamas su senuoju kombainu ir be menkiausio sustojimo dirbdamas 10 valandų, yra nukūlęs 50 hektarų javų. Su naujuoju kombainu kasmet bus kuliama apie 600 hektarų įvairių grūdinių kultūrų.

Naujasis kombainas LEXION 770 – modernus, našus ir galingas.

Greitas techninis aptarnavimas

Įmonė UAB „Konekesko Lietuva“, siekdama ūkininkams garantuoti nenutrūkstamą darbą visos javapjūtės sezono metu, didelį dėmesį skiria techniniam aptarnavimui. Servisas ir atsarginių detalių parduotuvės sezono metu dirba ir savaitgaliais, visi pasiruošę 100 % padėti ištikus problemai.
Atsitikus nenumatytiems atvejams, ir kai reikiamos detalės nėra Lietuvoje (arba Pabaltijo šalių „Konekesko“ įmonių centriniame sandėlyje Latvijoje, Jelgavoje), detalės iš Vokietijos į Lietuvą atgabenamos per 24 valandas.
Įmonėje „Konekesko Lietuva“ dirbantys technikos inžinieriai ir mechanikai yra gerai apmokyti dirbti su CLAAS žemės ūkio technika. Be to, nuolat mokosi, tobulėja ir kelia savo kompetenciją.
„Visi mūsų parduodami kombainai yra paruošti darbui. Kai jie pasiekia naujuosius šeimininkus, kai prasideda javapjūtė, atvažiuojame ir apmokome jais dirbti“, – sakė M. Petrauskas.

Aukšta likutinė vertė

Neseniai, remiantis Registrų centro duomenimis, buvo parengta ir išplatinta informacija apie tai, kiek ir kokios žemės ūkio technikos 2016 metais įsigijo Lietuvos ūkininkai.
Žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės mūsų šalyje pardavė iš viso 230 kombainų. „Konekesko Lietuva“ pardavė 99 CLAAS kombainus. Tai reiškia, kad praktiškai kas antras parduotas kombainas buvo CLAAS.
„Šie kombainai yra lyderiai ne tik naujos, bet ir dėvėtos technikos rinkoje. Kai CLAAS firmos kombainai ūkiuose nudirba savo darbą ir kai ateina laikas juos parduoti, jų likutinė vertė yra viena didžiausių. Tai yra dar vienas svarus argumentas, kodėl ūkininkas renkasi CLAAS. Sistema yra tokia, kad įmonė iš ūkininko nuperka jo senąjį kombainą, o į jo vietą parduoda naują“, – paaiškino M. Petrauskas.

REB-09233

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto