Juodkrantėje – VII mažeikiškių festivalis „Baltic voice 2019“

Mažeikiškė Rugilė Kairytė. Autoriaus nuotr.

Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje vyksta jau septintasis tarptautinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis-konkursas „Baltic voice“, kurį organizuoja ir Mažeikių savivaldybės kultūros centras bei viešoji organizacija „Lietučiukės“.

Antradienį prasidėjusio muzikos festivalio „Baltic voice“ konkursinė programa trunka dvi dienas ir tęsiasi nuo ryto iki vakaro. Atlikėjai turi sudainuoti po dvi dainas.
Trečiosios festivalio dienos vakare vyksta baigiamasis koncertas, kurio metu apdovanojami prizines vietas užėmę konkursantai, pagrindinių – auksinio, sidabrinio ir bronzinio bei kitų specialių prizų laimėtojai.
Šiemet festivalyje-konkurse dalyvauja apie pusantro šimto jaunųjų atlikėjų iš Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Estijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Suomijos, Švedijos ir Ukrainos.
Lietuvai atstovauja dainininkai iš Alytaus, Birštono, Gargždų, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Prienų, Šilutės, Švenčionėlių, Tauragės ir Vilniaus. Iš Mažeikių į festivalį-konkursą „Baltic voice“ aštuonios atlikėjos, kurių mokytojai – Antanas Dargis bei Algirdas Grinkevičius.
Konkursantų pasirodymus septyniolikoje įvairaus amžiaus, stiliaus ir sudėties kategorijų vertina tarptautinė septynių asmenų komisija.
Festivalio-konkurso „Baltic voice“ direktorius Augustas Petkus džiaugiasi, kad mažeikiškių organizuojamą muzikos šventę kasmet papildo konkursantai iš vis įvairesnių šalių.
„Vadinasi, mes tampame žinomesni, o mūsų konkurso įvertinimas yra svarbus kituose tarptautiniuose konkursuose: atlikėjams tai yra didelis pliusas tolimesnėje jų karjeroje“, – samprotavo A. Petkus.
Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*