„Juodosios dėmės“ baigia išnykti iš rajono žemėlapio

Mūsų rajone šiais metais užfiksuota viena „juodoji dėmė“ kelyje Mažeikiai–Kuršėnai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais mūsų rajone oficialiai užregistruota viena „juodoji dėmė“. Tačiau kelininkams nerimą kelia tai, kad kitų metų žemėlapyje jų gali atsirasti net dvi.

Lietuvoje „juodąja dėme“ vadinamas penkių šimtų metrų kelio ruožas, kuriame per ketverius metus įvyko ne mažiau kaip keturi įskaitiniai eismo įvykiai. Įskaitiniu laikomas toks eismo įvykis, per kurį žūsta ar sužalojami žmonės.
Eismo įvykių priežastys – ne tik jų dalyvių klaidos, bet ir, pavyzdžiui, staigus posūkis tiesiame kelyje, kai nepastebimas priešpriešinis eismas, prastai matomos sankryžos, kelio ženklai. Šias priežastis, atsižvelgdami į žemėlapį, kelininkai bando pašalinti.
„Mūsų rajone šiais metais užfiksuota viena „juodoji dėmė“ kelyje Mažeikiai–Kuršėnai. Tai Mažeikių aplinkkelio sankryža – čia 2012 ir 2013 metais buvo po du įskaitinius įvykius. Pastatytas stacionarus greičio matuoklis, sudėti signaliniai stulpeliai lėmė, kad užpernai ir pernai čia avarijų, kurių pasekmės būtų sunkios, neįvyko, ir ši „juodoji dėmė“ kitais metais gali išnykti“, – sakė valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto