Juodosios dėmės išnyko iš mūsų rajono žemėlapio

Nuotrauka iš tka.lt tinklalapio

Prieš kelias dienas buvo paskelbtas valstybinės reikšmės kelių Juodųjų dėmių žemėlapis. Jis rodo, kad avaringų vietų skaičius šalyje yra gerokai padidėjęs.
Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje juodųjų dėmių nežymima jau antrus metus.

Žemėlapį sudaro kasmet

Juodųjų dėmių žemėlapį kiekvienais metais sudaro Transporto kompetencijų agentūra, jis sudaromas kartą per metus, po to Lietuvos automobilių kelių direkcija vykdo išsamius tyrimus ir parenka konkrečias inžinerines priemones, didinančias eismo saugumą.
Juodosios dėmės susidaro tose vietose, kuriose konkrečiuose ruožuose iki pusės kilometro per ketverius metus užfiksuojama keturi ar daugiau įskaitinių eismo įvykių, kuriuose sužeidžiami ar žūva žmonės.
Šių metų sudarytame žemėlapyje Mažeikių rajone juodųjų dėmių neužfiksuota, taip yra jau antrus metus iš eilės. 2018 m. jų rajone buvo dvi: ruožas Skuodo gatvėje nuo sankryžos su Algirdo gatve ir ruožas nuo sankryžos Sedos ir Žemaitijos gatvėje iki žiedo.
Galima pastebėti, kad mūsų rajonas juodosiomis dėmėmis niekada nepasižymėjo – prieš dešimtį metų buvo dvi tokios vietos: ties Bugeniais ir ties Seda, prieš penkerius – viena vieta – Mažeikių aplinkkelio kelyje Kuršėnai–Mažeikiai sankryža.
Visas straipsnis – ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto