„Juodųjų dėmių“ žemėlapyje – ir Mažeikiai

Prieš trejus metus Sedos ir Žemaitijos gatvių sankryža buvo laikoma „juodąja dėme“. Šiais metais ši dėmė žemėlapyje pažymėta kiek toliau – atkarpoje tarp Žemaitijos ir Pavenčių gatvių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Po dvejų metų pertraukos virtualiame 2021 metų juodųjų dėmių žemėlapyje pažymėtas ir Mažeikių rajonas. Vienintelė juodoji dėmė registruota miesto Sedos gatvės atkarpoje tarp Žemaitijos ir Pavenčių gatvių – per pastaruosius ketverius metus čia įvyko keturi eismo įvykiai, sužeisti keturi žmonės.

Lietuvoje juodąja dėme vadinamas 500 metrų kelio ruožas, kuriame per ketverius metus įvyko ne mažiau kaip keturi įskaitiniai eismo įvykiai. Tokiu laikomas eismo įvykis, per kurį žūsta ar sužalojami žmonės. Juodosios dėmės nustatomos ir ištiriamos ne rečiau kaip kas dveji metai.
Paskutinį kartą dvi juodosios dėmės, kurias savo žemėlapyje paskelbia Transporto kompetencijų agentūra, mūsų rajone buvo pažymėtos 2018 metais. Abi jos nustatytos Mažeikių mieste: viena jų – šviesoforu reguliuojamoje Žemaitijos ir Sedos gatvių sankryžoje, kita – 344 metrų ruože nuo Skuodo ir Algirdo gatvės sankryžos, kurioje dabar vyksta žiedinės sankryžos įrengimo darbai.
Per pastaruosius dvejus metus šios vietos nebelaikytos juodosiomis dėmėmis, nors viena įskaitinė avarija Žemaitijos ir Sedos gatvėje įvyko ir praėjusiais metais – gegužės 16-ąją transporto priemonių susidūrimo metu čia sužeistas vienas žmogus.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “„Juodųjų dėmių“ žemėlapyje – ir Mažeikiai”

  1. parašė:

    Juodžiausia Mažeikiuose yra Žemaitijos-Ventos gatvių sankryža.Kažkokie idijotai taip sureguliavo šviesoforus,kad niekas kelias minutes nei važiuoja,nei pėstieji eina.Kokie kamščiai susidaro piko valandomis daugelis žino,nes patys susidūrė.Apie oro taršą nėra prasmės net rašyti.

  2. Mara parašė:

    Prie Grūstės tsi ten tikrai reikia šviesoforus pridėti …o tai bsisu

  3. Dangiras parašė:

    Va šitaip diskutuoja Klaipėdos m. savivaldybė: https://youtu.be/pdEnl8XWTv8 , reikėtų Vidmantą įleisti ir į Mažeikių savivaldybę, kad ten tvarką padarytu :) Pažiūrėjus posėdžius online, Mažeikiai primena tarybinius laikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video