K.Bartkevičius balsuojant dėl „darbiečių“ neliečiamybės susilaikė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo. Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.

 

Seimas ketvirtadienį po beveik dvi valandas trukusių diskusijų sutiko, kad parlamentarai Viktoras Uspaskichas, Vitalija Vonžutaitė ir Vytautas Gapšys būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėm ar kitaip būtų suvaržyta jų laisvė. Kai buvo balsuojama už „darbiečių“ neliečiamybę, mažeikiškis „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius susilaikė.

Nei už, nei – prieš

„Santarvė“ su mažeikiškiu Seimo nariu kalbėjosi dar prieš balsavimą. Parlamentaras prisipažino, kad kaupiasi balsavimui.
„Dalyvausiu, neišeisiu. Nenoriu nusišalinti nuo tų dalykų. Frakcijoje jokių nurodymų, galime elgtis kaip norime, galime nebalsuoti, galime išeiti. Yra laisvas pasirinkimas. Susilaikysiu, nes turiu savo nuomonę“, – teigė politikas.
Laikinajai komisijai, kuri sprendė neliečiamybės klausimą, vadovavo K. Bartkevičiaus bendrapartietis Andrius Mazuronis.
„Aš palaikau jo nuomonę, kadangi komisijoje jis vienintelis susilaikė. Jis tvarkingas, išsilavinęs politikas. Ir ne tik kad palaikau jį, bet ir pats peržiūrėjau popierius, išnagrinėjau visą situaciją. Aš nei už, nei prieš, susilaikymas – tokia asmeninė mano pozicija“, – aiškino pašnekovas.
Kodėl politikas nenori perduoti nusikaltimais įtariamų Darbo partijos narių teisėtvarkai? Anot K. Bartkevičiaus, teisėtvarka tam turėjo pakankamai laiko – šešerius metus.
„Manyčiau, kad politikos daugiau negu buhalterijos“, – savo nuomonę apie „darbiečių“ bylą  išsakė mažeikiškis politikas.

Neteko teisinės neliečiamybės

Valdančiąją koaliciją sudaro keturios partijos – socialdemokratai (38 mandatai), Darbo partija (29), partija „Tvarka ir teisingumas“ (10) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija (8). Jie Seime turi 85 mandatus. Teisinei neliečiamybei panaikinti reikia bent 71 balso.
Už teisinio imuniteto panaikinimą V. Uspaskichui balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 29, susilaikė 15. Darbo partijos lyderis neteko neliečiamybės.
Už V. Gapšio neliečiamybės panaikinimą balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 35, susilaikė 7.
V. Vonžutaitės neliečiamybės panaikinimą palaikė 86 Seimo nariai, prieš balsavo 32, susilaikė – 9 politikai.
Buvo siūlymų surengti slaptą balsavimą, tačiau dauguma parlamentarų pasisakė už atvirą balsavimą.

Bus galima apriboti laisvę

Darbo partijos trys Seimo nariai (taip pat buvusi buhalterė) kaltinami „juodosios buhalterijos“ vedimu, mokesčių slėpimu. Įtariama, kad 2004–2006 metais Darbo partija dėl neoficialios piniginių lėšų apskaitos nuslėpė 25 mln. litų pajamų ir 23,7 mln. litų išlaidų.
Panaikinus Seimo narių neliečiamybę, kaltinamus parlamentarus bus galima tardyti, suimti ar kitaip apriboti jų laisvę. Taip pat teisti ir įkalinti.

 

 

 

19 Atsakymų į “K.Bartkevičius balsuojant dėl „darbiečių“ neliečiamybės susilaikė”

 1. nesuprantu parašė:

  ko jūs čia viduriuojat, juk Kalėdų maratonas dar tik prieš akis. Viskas tvarkoj: jeigu situacija dviprasmiška, aš irgi susilaikyčiau, kaip gali žmones smerkti, kai nežinai tų visų peripetijų? Viskas, Kęstuti, gerai, juolab, kad jau matosi tavo žingsniai ginant Mažeikių interesus. O į tuos triznius nekreipk dėmesio, dar ne tokių sutiksi. Gerų švenčių tau ir visiems mažeikiškiams.
  P.s. NEPERSIvalgykit.

 2. Rugys parašė:

  nebalsavau uz ji vien del to. kad jis is „vieno zmogaus“ partijos-ka sefas pasakys-ta klapciukas ir darys. ka jau bekalbet apie darba parcija. visa Lietuva mate kas per cirkai dejos posedi del imuniteto panaikinimo. tpfuu! koktu ziuret buvo…

 3. dantistas parašė:

  gerai kad bartkevicius susilaikydamas,nesuviduriavo……

 4. Jonas parašė:

  Paksius liepė savo pėstininkui Bartkevičiui nebalsuoti už Viktoro neliečiamybės panaikinimą, tikėdamasis ateityje, kaip ir kvaiša Venskienė, malonės iš Viktoro savo supainiotuose reikaluose.Taip elgdamasi Paksius antrą kartą lipa ant to paties rusiško grėblio, o gal žmogus negali kitaip elgtis.Jo, Paksiaus popieriai Maskvoje, neveltui Borisovas žadėjo padaryti politiniu lavonu.O jūs, mažeikiečiai, kurie balsavote už šį ,,garbingą“ žmogų likote eilinį kartą durniaus vietoje.Tiek to, su tuo nevykėliu Bartkevičiu … Visiems gerų Šventų Kalėdų.

 5. mazeikieciui parašė:

  Tikriausiai tau iki pilnos laimės tereikia , kad teisėjų giminaičius ūsas aplankytų .

 6. mazeikietis parašė:

  Siaip gerai ,kad panaikino tas nelieciamybes ( nors sioje byloje mano nuomone ir neabseita be politines potekstes,bet ) tegul valdininkai pajaucia „teisingu“ teismu skoni ,su kuriuo turi taikstytis daugelis Lt pilieciu.

 7. ALGIRDAS parašė:

  labai protingas vyras K.BARTKEVICIUS gerai kad uz ji balsavau! Turi jis savo nuomone ir dar kaip!Sekmes tau zmogau…..!

 8. Rinkėjas parašė:

  Toks Kęstučio balsavimas neturėtų stebinti. Tai yra nuomonė be nuomonės.

 9. jo parašė:

  be reikalo uz tamsta balsavau ;( kitasyk ne uz viena…

 10. gaila parašė:

  o aš už jį viada balsavau …. nuvylėte ponas Kęstuti

 11. lolas to Janina parašė:

  Nusišneki. tai gal visiems seimo nariams reikėjo pasielgti išmintingai ir susilaikyti? Čia Bartkevičius pasirodė kaip visiškai neturintis savo nuomonės ir net nesugebantis išreikšti savo rinkėjų nuomonės. Manau, kad ateinančius 4 metus Mažeikių irgi laukia susilaikymo politika. Būtų galima padėti savo miestui sėdint seime, bet kam to reikia? Geriau susilaikyti 4 metus ir ramybė.

 12. JANINA parašė:

  K.Bartkevičius susilaikydamas dėl darbiečių apkaltos pasielgė išmintingai(juolab laikas viską sudėlios į lentynėles),nes žiūrint į konservatorių pralaimėjimo konvulsijas nesmagu už tokius apsišaukėlius politikus.

 13. neapsi... parašė:

  Nieko jis neapsisiko,gerai padare ,saunuolis Kestuti

 14. siaip parašė:

  Niekad nebalsavau uz „darbiecius“, bet tai kas dabar vyksta, kitaip kaip sou nepavadinsi. Gi koncervatoriai turejo keturis metus, tiems niekadejams pasodint, bet ne, dar pries pora metu Kubilas Uspaskiui siule i koalicija??? Tai tada darbieciai buvo geri, dabar blogi, ane? Ir Gribauske kokia principinga patapo, bet kaip gali koncervatoriai, taip graziai sutart su komuniste iki kaulu smegenu ir tas pats Lanbergis uz ja net galva deda, gi jam geras komunistas – mires komunistas. Isvada viena – kazkas ant kazko turi kompromato, o pilkaja mase, galima manipuliuoti per masinio informavimo priemones. Mastykit giliau. Ps. O Bartkevicius pasielge protingai.

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Apsišiko ant visos Lietuvos, sarmataaaa…. eik peklon…

 16. Juons parašė:

  Išsirinkome seimūną kuris palaiko įtariamus nusikaltėlius

 17. Nu jo parašė:

  Pirmo egzamino Bartkevičius ir neišlaikė, o gaila…maniau, kad jis truputį principingesnis ir protingesnis…

 18. Gal pamiršo, kad parašė:

  susilaikymas dorybė, bet ne sveikata :)

 19. RINKEJA parašė:

  tai vat ir matosi,kad zmogus nuomones neturi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto