K. Bartkevičius į valstybės biudžetą turės pervesti likviduojamos partijos auką

Kęstutis Bartkevičius. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Į Seimą Mažeikių rinkimų apygardoje kandidatavęs savarankiškas politinės kampanijos dalyvis Kęstutis Bartkevičius į valstybės biudžetą turės pervesti 4400 eurų. Vyriausioji rinkimų komisija nustatė, kad tokio dydžio nepriimtiną auką politinei kampanijai finansuoti politikas priėmė iš likviduojamos partijos „Tvarka ir teisingumas“.
Vyriausioji rinkimų komisija tokius pažeidimus nustatė išnagrinėjusi skundą. Pripažinta, kad likviduojama partija praėjusių metų rugpjūčio 4–6 d. pervedė lėšas ne tik K. Bartkevičiui, bet ir dar keturiems partijos „Laisvė ir teisingumas“ vienmandatėse rinkimų apygardose keltiems kandidatams, buvusiems partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariams. Ir jie įpareigoti per 20 darbo dienų pervesti į valstybės biudžetą sumą, lygią gautai ir priimtai aukai iš likviduojamos partijos „Tvarka ir teisingumas“: Robertas Baltrūnas – 1400 eurų, Loreta Jakinevičienė – 2 900, Lina Šukytė-Korsakė – 1400, Remigijus Žemaitaitis – 6 000.
Pripažinta, kad likviduojama partija pažeidė Politinių partijų įstatymą. Vyriausioji rinkimų komisija nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą dėl juridinio asmens partijos „Tvarka ir teisingumas“ likvidavimo komisijos sprendimo pervesti lėšas savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams teisėtumo vertinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto