K. Kerbedis: „Žinau, kad aš toks esu vienas“

Po ketverių metų pertraukos Kastytis Kerbedis vėl aktyviai koncertuoja. Dainininkas juokauja, kad sugrįžęs vos spėja suktis ir atgauti kvapą. Svarbiausia – niekas neturi teisės jam nurodinėti. Jis žino, ko nori ir kaip to pasiekti.
Su K. Kerbedžiu „Santarvė“ susitiko Mažeikiuose vykusioje šventėje „Lazer šou“.
– Kastyti, kodėl buvote nusprendęs padaryti pertrauką?
– Taip, ketverius metus buvau visiškai nutraukęs koncertinę veiklą. Po dvidešimties metų darbo reikėjo pailsėti. Juk man jau ne šešiolika metų. Mačiau, kad man pasidarė neįdomu, pačiam nepatiko tai, ką dariau. Supratau, kad turiu palaukti. Tai ir labai paprasta, ir labai sunku, tačiau labai sveika. Patarčiau taip padaryti daugeliui kolegų.
– Ką veikėte tuos ketverius metus?
– Spaudai to niekada nesakysiu. Tai tiesiog buvo atostogos, buvimas su vaikais.
– Ką suradote grįžęs į sceną?
– Pasikeitusią, tačiau dar „fainesnę“ publiką. Pavyzdžiui, vakar koncertavau Panevėžyje. Buvo anšlagas.
Žiūrovai labai šauniai mane priima. Dabar visa vasara parduota: ruošiu naujas dainas, rudenį vyks turas po Lietuvą, vėliau trijų valandų kalėdinio koncerto filmavimas. Beje, spalio mėnesį Mažeikiuose bus mano solinis koncertas. Visi metai suplanuoti.
– Pats pasikeitėte per tuos ketverius metus?
– Va čia (pridėjo ranką prie krūtinės – V.S.) niekas nepasikeitė, o čia (rodo galvą – V.S.) kažkas pasikeitė. Dabar dažnai koncerte „išmetu bajeriuką“, kad nesvarbu, jog man jau – aštuoniasdešimt dveji, tačiau dar ilgai būsiu scenoje.
Žinoma, pasikeitė šou verslo aplinka. Būtų labai sunku viską pradėti nuo nulio. Tačiau man tikrai nebuvo sunku sugrįžti. Vienas toks kažkada man sakė: „Kerbedi, nuo tavęs reikia tik dulkeles nupūsti, ir vėl viskas bus tvarkoj“. Aš ir pats tai žinojau, tačiau nesinorėjo grįžti tokiam pačiam, kaip išėjau. Norėjosi, kad viskas būtų truputį kitaip. Pamatysim, kaip tai pasiseks.
– Mylite save?
– Supraskite, kad negalima savęs nemylėti. Tačiau reikia mylėti protingai. Visų pirma būtina gerbti save. Aš atėjau į sceną ir joje iškilau ne humoro ar kokios „pompos“ dėka. Iškilau labai natūraliai. Todėl dabar noriu grįžti į sceną tik su rimtais dalykais. Jeigu per šiuos metus būčiau pastebėjęs, kad žiūrovams keliu juoką ar iš manęs bandoma tyčiotis, galvočiau apie kitokius veiksmus, sankcijas, dainas. Kol kas koncerto pabaigoje publika ploja stovėdama. Nešneku apie tokius koncertus kaip dabar Mažeikiuose. Čia yra visiškas poilsis, piknikas. Kalbu apie rimtus koncertus.
– Kaip šiandien jaučiatės šou versle?
– Man dabartinė situacija netrukdo. Labai gerai, kad jaunimas veržiasi į sceną, buriasi į grupeles. Tai daug geriau, nei kažkur slampinėti, vartoti narkotikus. Rinka viską atsijoja. Kas scenoje turi pabūti vieną dieną, tas tik tą dieną ir bus, kam bus skirta daugiau, tas ilgiau ir dainuos.
Man labai įdomu buvo stebėti dukterėčią. Ji buvo Alano Chošnau fanų klubo prezidentė. Dabar jai devyniolika metų, ir visa tai pasidarė nebeįdomu.
– Gal ir Jūs turite savo fanų klubą?
– Ne, klubo neturiu. Tokių dalykų man nebereikia. Tačiau žinau, kad tikrai turiu labai daug gerbėjų. Jie – mano metų žmonės.
– Po sėkmingo pasirodymo Jūrmaloje tapote labai populiarus. Kalbėta, kad dėl to labai pasikėlėte, buvote arogantiškas…
– Gali būti. Tada man buvo dvidešimt treji. Buvau žalias, jaunas, kvailas, netyčia įšokęs į tą Jūrmalą. Nieko neneigiu. Prisipažinsiu, kad nelabai ir prisimenu, koks aš tada buvau. O gal ir nenoriu prisiminti… Faktas, kad dabar esu kitoks. Dabar kalba mano patirtis, metai.
– Ką Jums ta patirtis sako?
– Dabar kalbėsiu labai šabloniškai. Žinau, kad privalai gerbti žiūrovą ir laikytis elementarios kultūros. Dabar Lietuvoje to beveik nematau. Reikia labai daug patirti, praeiti, kad galėtum atlaikyti solinį koncertą ir kad jis žiūrovams nenusibostų.
– Koks esate žmogus?
– Ramus ir ramiai darantis tai, ką noriu. Žinantis, ko noriu, ir suvokiantis, kaip tai padaryti. Svarbiausia, kad pačiam nebūtų gėda. Nežinau, ar pavyks. Matysite ir spręsite jūs, žiūrovai. Manau, kad dabar kartais elgiuosi dar baisiau, dar šovinistiškiau nei anksčiau. Jeigu sako, kad tada buvau baidyklė, tai įdomu, kaip dabar mane kai kas vadina. Pavyzdžiui, leidžiu sau atsisakyti dalyvauti LNK dešimtmečio koncerte ar „Bare“. Prodiuseriai nelabai tai supranta ir galvoja, kad iš tikrųjų esu išprotėję. Aš nesu išprotėjęs, tik paprasčiausiai nenoriu. Žinau, ko noriu, o tie prodiuseriai kol kas man to duoti negali. Pats pasidarysiu tai, ko noriu.
– Ko Jūs norite?
– Tai neįvardijama. Pamatysite, ką darysiu. Man pasakė: „Kerbedi, daryk Kalėdas“, ir aš ruošiu trijų valandų koncertą. Turiu labai daug darbo ir apmąstymų. Žinau, kad padarysiu taip, kaip aš noriu, ir man niekas niekada nenurodinės. Žinoma, reikės labai daug pagalbininkų, tačiau žinau, kad niekas negalės manęs įstatyti į rėmus ir nurodinėti, kaip daryti.
Iš jaunimo reikalauja tokių dainų, kokių reikia formatui. Man niekada niekas šito nenurodys. Visada dainuoju, ką noriu ir kaip noriu.
– Iš kur tokia laisvė?
– Aš ir negalėčiau kažkam priklausyti. Pavyzdžiui, savojo disko leidimą atidaviau „Pūkui“. Koks man skirtumas, kas moka pinigus? Jokio! Man visiškai nesvarbu, kad „Pūkas“ yra vertinamas vienaip, o „Bomba“ kitaip. Svarbiausia, kad aš žinau, jog toks esu vienas. Esu toks ir ne kitoks.
– Galite pasakyti, kad būtent toks esate laimingas?
– Turbūt taip. Džiaugiuosi, kad gavau visokios patirties, džiaugiuosi, kad manęs „nepakabino“, džiaugiuosi, kad nenuvažiavau į dugną. Dabar metus „kaifuoju“ nuo to, ką darau. Ir žinau, kad kuo tolyn, tuo viskas kils aukštyn. Ko dar norėti? Vadinasi, esu laimingas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto