Ką būtina žinoti įsigyjant pirmą kavos aparatą

Jei jau nusprendėte, kad norite kavos ruošimą namuose pakelti į aukštesnį lygį ir įsigyti kavos aparatą, tikriausiai jums kyla daugybė klausimų: kokio tipo aparatą rinktis? Kuo tie tipai skiriasi? O kuris bus geriausias man? Todėl šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime skirtingus kavos aparatų tipus, kad jums išsirinkti būtų lengviau.

Pusiau automatiniai kavos aparatai

Įprasti pusiau automatiniai kavos aparatai yra slėginiai. Jais paruošta kava yra kitokio skonio nei ruošiant ne slėginiu būdu. Tokio aparato kaina priklauso nuo jo savybių: vandens indo talpos, galimybės ruošti tik vieną ar du kavos puodelius vienu metu, priedo pienui plakti ir pan. Aparatų minusas – kad reikia išvalyti tirščius po kiekvieno puodelio ruošimo, tai ypač nepatogu norint paruošti kelis puodelius iškart. Pliusas – galite naudoti jūsų mėgstamą maltą kavą ir reguliuoti jos kiekį.
Pusiau automatinių kavos aparatų kainos svyruoja nuo 70 iki 500 eurų, dauguma gerai žinomų firmų aparatų kainuoja apie 100 eurų. Šie aparatai geriausiai tinka tiems, kurie nori namuose paruošti kavinės lygio kavą, bet nenori išleisti daug pinigų brangiam kavos aparatui.

Automatiniai kavos aparatai

Automatiniai kavos aparatai kavą ruošia patys t. y. žmogaus indėlis čia minimalus. Įpylus kavos pupelių, vandens, užpildžius pieno talpą aparatas pats galės paruošti kelis ar kelioliką kavos puodelių vienu mygtuko paspaudimu. Jų pliusas tas, kad automatiniai aparatai turi talpyklą panaudotiems kavos tirščiams, todėl jums nereikės išplauti šios talpos po kiekvieno puodelio ruošimo. Minusas – aparato dydis ir užimama vieta ant stalviršio.
Automatinių kavos aparatų kainos prasideda nuo 200 eurų ir gali kilti net iki 2000, jei rinksitės įmontuojamą prabangų kavos aparatą su didele 2 l vandens talpa ir automatine išsiplovimo funkcija.

Kapsuliniai kavos aparatai

Didžiausias kapsulinių kavos aparatų pliusas – jų dydis. Mažiausias kavos aparatas užims vos poros litrinių stiklainių vietą ant jūsų spintelės. Jų išskirtinumas – kavai ruošti naudojamos kapsulės. Tai patogu tiems, kas nenori skirti laiko ir kiekvienam puodeliui iš naujo dėti sumaltos kavos (kaip kad tektų daryti turint pusiau automatinį aparatą). Taip pat lengvesnis ir šių aparatų valymas – nereikia plauti kavos tirščių, užtenka išmesti panaudotas kapsules, kurios yra renkamos aparato talpykloje.
Kapsulinių aparatų minusas tas, kad kiekviena įmonė gamina savo formos ir dizaino kapsules, tinkamas tik jų aparatui. Taigi išsirinkę aparatą jūs prisirišite prie tam tikros firmos gaminamos kavos. Tiesa, dabar atsiranda ir alternatyvų, pavyzdžiui, daugkartinės kapsulės, kurias galite užpildyti jūsų mėgstama malta kava.
Kapsuliniai aparatai nėra brangūs, paprasti, gaminantys tik juodą kavą tekainuoja vos 30 eurų, tačiau išsirinkus variantą su pieno plakimo funkcija kaina gali šoktelti ir iki kelių šimtų.

Žinoma, kokią kavą skaniausia gerti jums žinote tik jūs patys! Todėl prieš pirkdami apsvarstykite visus variantus, o gal net ir išbandykite šiuos aparatus apsilankę parduotuvėje. O kad pirkdami brangų, bet ilgai tarnausiantį daiktą sutaupytumėte – apsilankykite „raskAkcija.lt“ tinklapyje ir patikrinkite, kokias nuolaidas siūlo „Senukai“ akcijų leidinys.

One Reply to “Ką būtina žinoti įsigyjant pirmą kavos aparatą”

  1. Romas parašė:

    Kavos aparatui nukalkintojas yra nr 1 svarbos dalykas. Visada turiu stalčiuje, pakankamai dažnai reikia valyti aparatą, nes vanduo pas mane tragiškas..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto