Ką daryti, kad pareigūnai nevažinėtų girti?

Neblaivus Kelmės policijos komisariato vairuotojas tarnybiniu automobiliu vežė visiškai girtą kriminalistą; Utenos policininkas pirmąją tarnybos dieną neblaivus sukėlė autoavariją; Šiauliuose neblaivus policijos patrulis partrenkė du pėsčiuosius, vienas iš kurių mirė; sulaikytas prie automobilio vairo neblaivus Šiaulių prokuroras; Radviliškyje neblaivus Šiaulių tardymo izoliatoriaus prižiūrėtojas partrenkė dviratininką.
Nors aukščiausieji šalies teisėtvarkos vadai ragina policininkus ir kitus pareigūnus būti pavyzdžiu kitiems, elgtis nepriekaištingai, tačiau šie kelių savaičių faktai rodo, kad jiems tai nė motais.
Mažeikiškių klausėme, ką, reikia daryti, kad pareigūnai nevažinėtų girti?Arvydas STONKUS,
bedarbis:

– Išeitis viena – aukščiau stovinčiųjų pareigūnų kuo didesnė pavaldinių kontrolė. Juk teisėtvarkos sistemoje yra visokių specialiųjų tarnybų, kurios kontroliuoja pareigūnų veiklą, todėl jos dažniau galėtų atkreipti dėmesį į paprastus policininkus.
Bet ir patys pareigūnai, kurie agituoja už saugų eismą bei mato skaudžias avarijų pasekmes, turėtų jausti atsakomybę už savo veiksmus. Algų didinimas ar dar kokios nors privilegijos čia nieko nepakeis.

Sigitas GABALIS,
muzikantas:

– Tokius pažeidėjus reikia iškart bausti griežtai – atleisti iš darbo. Jie patys turi įsisąmoninti, kad girtavimas prie vairo veda prie tragedijų, todėl gal tik tokios griežtos priemonės, kai prarandi darbą, nuvili artimuosius, gali juos sustabdyti.
Neturi dangstyti savo kolegų ir juos stabdantys eismo priežiūros poskyrių pareigūnai.

Lijana MARČIŪTĖ,
pardavėja:

– Šią betvarkę galėtų sustabdyti tik griežtesnė pareigūnų kontrolė: tegul juos dažniau tikrina darbo metu ir neslepia girtavimo faktų. Jie turi galvoti, kad gyventojas bet kuriuo metu laukia jų pagalbos, o kokią pagalbą gali suteikti neblaivus pareigūnas?

Rūta MOTUZIENĖ,
pedagogė:

– Pirmiausia pareigūnai turi įsisąmoninti, kad į juos visi žmonės žiūri kaip į pavyzdį: kaip jie elgiasi, kaip atrodo, kaip bendrauja. Todėl sunku pasakyti, ką jie galvoja sėdę neblaivūs prie vairo. Kol viso to jie patys nesuvoks, tol mes turėsime tokių liūdnų pavyzdžių.
Stodami į valstybinę tarnybą, jie turi būti moraliai pasiruošę ir suprasti, kad už rankučių jų niekas nevedžios, patys turės atsakyti už savo veiksmus ir poelgius.

Rolandas ČEKINSKAS,
operatorius:

– Pakeisti čia nieko negalima. Pirmiausia reikia negerti, o jei geri – tik tada, kai žinai, kad nesėsi prie vairo. Gal pačioje policijoje reikėtų įsteigti psichologų etatą, kad šie konsultuotų, aiškintų pareigūnams, kokios laukia pasekmės?
Algų didinti tikrai nereikia – jei važinėja neblaivūs, vadinasi, dar turi iš ko gerti.


Ona KONTENIENĖ,
bedarbė:

– Juos reikia griežtai bausti: atimti vairuotojo pažymėjimus ir atleisti iš darbo. Gal keli pavyzdžiai įrodytų pareigūnams, kad savo darbą reikia branginti ir vertinti, nes likus be darbo yra labai sunku.

Kalbino Vidas STANKUS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto