Ką daryti, kad vaikų dantys būtų sveiki?

Gydytoja odontologė Alanta Girdvainytė primena tėvams, kad vaikų dantukus vertėtų reguliariai parodyti specialistams, norint teisingai juos prižiūrėti ir užbėgti problemoms už akių. Roko Bužinsko nuotr

Išdygus pirmiesiems vaiko dantukams, ne visi tėvai skuba konsultuotis su odontologu, –daugeliui pakanka viešojoje erdvėje rastos informacijos ar artimųjų patarimų.
Iš Mažeikių kilusi ir sostinėje bei Anykščiuose dirbanti gydytoja odontologė Alanta Girdvainytė teigia: reguliarūs visos šeimos vizitai pas specialistus ir tinkama dantų priežiūra namuose turėtų būti įprastas dalykas.

Vaikai, kaip ir suaugusieji, dažniausiai susiduria su dantų ėduonimi – kone labiausiai paplitusia dantų problema visame pasaulyje.
„Užleistas dantų ėduonis, susidariusi „skylutė“ paprastai vaikui jau skauda. Pas gydytoją atėjęs vaikas bijo dar didesnio skausmo, todėl sunkiai leidžiasi gydomas, daugeliu atveju net neišsižioja“, – pastebi gydytoja A. Girdvainytė ir priduria, kad šios negydomos „skylutės“ dažniausiai baigiasi danties pulpos (nervo) uždegimu.
Gydytoja nuolat primena tėvams, kad ne tik jie patys turi sąžiningai laikytis profilaktinių patikrinimų grafiko, bet ir nepamiršti į odontologo kabinetą atvesti vaikų. Ir vis tik A. Girdvainytė pripažįsta, jog ir šiais laikais žmonės vis dar vengia odontologų, tad pas juos dažniausiai skuba tik kamuojami intensyvaus skausmo.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*