Ką manote apie siūlymą plėsti vietų, kuriose draudžiama rūkyti, sąrašą?

Seime įregistruotos pataisos, kuriose numatyta išplėsti vietų, kur draudžiama rūkyti, sąrašą. Siūloma drausti rūkyti 10 metrų atstumu aplink restoranus, kavines, barus, kitas viešojo maitinimo įstaigas, klubus, interneto kavines, lošimo namus. Norima uždrausti tai daryti prie patalpų, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, vaikų žaidimų aikštelėse ir 100 metrų atstumu aplink jas, saugomose teritorijose. Masiniuose renginiuose būtų leidžiama rūkyti tik tam specialiai įrengtose vietose. Tarp nerūkymo vietų atsirastų viešojo transporto stotelės ir stotys bei 10 metrų atstumas aplink jas.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ką jie mano apie tokius siūlymus.

Stefanija STAŠKUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stefanija STAŠKUVIENĖ, degalinės operatorė:
– Jau girdėjau apie tuos valdžios atstovų sumanymus bei siūlymus išplėsti sąrašą vietų, kur draudžiama rūkyti. Atsakydama norėčiau replikuoti, kad jau greitai viską uždraus.
Aš sutinku, kad teisingas ir logiškas yra draudimas rūkyti uždarose patalpose. Jose yra nerūkančių žmonių, tad jiems būtų daroma žala.
Bet kad čia šiuo atveju kalbama apie lauką… Tokiais draudimais nieko neapsaugosi ir nieko nuo šio įpročio neatpratinsi.

Danutė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Danutė, mažeikiškė pensininkė:
– Visai pritarčiau, kad tas sąrašas būtų papildytas. Pavyzdžiui, aš asmeniškai nerūkau, gyvenu tvarkingai, o po mano langais nuorūkų kaip prisėta. Ir ką – nieko per daug negali padaryti, paprieštarauti tiems rūkaliams.
Negaliu žiūrėti ir kaip šiuolaikinės moterys bei merginos eina gatvėmis rūkydamos. Eikit geriau vaikams valgyti nupirkti.
Kalbant ir apie rūkymą, ir apie gėrimą, Lietuvoje situacija iš tiesų yra baisi. Kažko imtis, kad tai keistųsi, reikia.

Robertas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Robertas, mažeikiškis:
– Nesąmoningi tokie apribojimai, draudimai. Dabar vienetai nerūkančiųjų. Aš pats rūkau ir noriu tai daryti ten, kur man reikia.
Nuėjus prie mokyklų, akivaizdu, kad per pertraukas tie patys mokiniai rūko. Ir rūko ne pačių parduotuvėse pirktas, o pas bobutes įsigytas cigaretes. Aš pats gyvenu prie mokyklos ir matau, kaip jaunimas tik už tvoros užeina ir jau rūko.
Taip, kad apribojimai, draudimai, mano nuomone, yra neveiksmingos priemonės. Pirmiausia žmones reikia stipriai šviesti apie cigarečių, alkoholio žalą, o tik tada kažko reikalauti. O galų gale dar yra ir asmens teisė pasirinkti.

Laurynas JONAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laurynas JONAUSKAS, radijo laidų vedėjas:
– Man, kaip nerūkančiam, gana aktualu, kad aplinkiniai kuo mažiau rūkytų. Yra toks dalykas kaip pasyvus rūkymas. Ir tai, kad tenka uostyti kažkieno išpučiamus cigarečių dūmus, nieko gero.
Kita vertus, tų draudimų, suvaržymų, apribojimų ir taip yra daug. Gal reikėtų pačioms įstaigoms leisti nuspręsti, ar jos, sakykime, savo teritorijose leidžia rūkyti, ar neleidžia.
Ne paslaptis, kad tai, kas draudžiama, tik dar labiau vilioja.

Alina MAKSIMOVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Alina MAKSIMOVIENĖ, farmacininkė:
– Manau, kad protingi žmonės tas visas priemones supranta. Bet jeigu žmogus yra priklausomas nuo rūkymo, nuo alkoholio, tai jam nė motais visokie draudimai bei apribojimai. Jam tokiu atveju nesvarbu, kur tai daryti.
Be to, policininko prie kiekvieno rūkaliaus nepastatysi.
Galiu pasakyti, kad šiais laikais priklausomybės nuo alkoholio, nuo tabako, psichotropinių vaistų, narkotikų, televizijos, interneto… yra žiaurios. Esame susvetimėję, atbukę, neretai – bejausmiai.
Tie rūkantieji tegul rūko, kur jiems reikia, – svarbu, kad nepūstų dūmų nerūkantiesiems į akis.
Apriboti alkoholio pardavimo laiką tikrai buvo geras sprendimas. Yra tekę stovėti prie kasų parduotuvėse dar prieš aštuonias ryto ir matyti, ką žmonės perka pusryčiams. O perka alkoholį. Tai yra žiauru.
Iš papildytų bausmių ir draudimų sąrašų naudos bus nedaug. Nuo to žmonės mažiau nerūkys.

Vytautas LIADŽIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vytautas LIADŽIUS, senjoras:
– Aš nerūkau, bet man atrodo, kad imdamasi visokių tokių priemonių, draudimų valdžia norėtų grįžti prie baudžiavos. Kuo daugiau draudžiama, tuo didesnė betvarkė darosi.
Šiek tiek esu pabuvojęs užsienyje. Ten žmonės laisvi – kaip nori, taip ir elgiasi. Aišku, svarbu, kad nekenktų kitiems.

4 Atsakymai į “Ką manote apie siūlymą plėsti vietų, kuriose draudžiama rūkyti, sąrašą?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  gabijos gimnazistai nerukantys, juk jie rinktiniai,negali but. Ten labai isaukleti,nerukantys,nesikeikiantys-lyg is inkubatoriaus:)))))))))

 2. pasiūlymas parašė:

  Reikia uždrausti daugiau ką nors uždrausti.

 3. Uuu parašė:

  Žmogau, atsibusk. Mokytojai pradės kuprines tikrint? O kitą dieną paduosi tą patį mokytoją į teismą, kad po vaiko daiktus knaisiojasi? Gal patys tėvai turėtű patikrinti ką jų atžalos nešasi tose kuprinėse?Ir baikit varyt ant jų. Tai jūsų vaikai, pradėkit patys atsakomybę nešti , o ne kitiems numesti.

 4. na parašė:

  kas darosi jau nuo 10 metų vaikai pradeda rūkyti,o ir narkotikus vartoti,aš gyvenu netoli Gabijos gimnazijos,tai per pertraukas neatsiginam rūkančiais vaikais iš Gabijos gimnazijos,gal MOKYTOJAI galėtų pasižvalgyti ką per pertraukas veikia jų auklėtiniai ,ar nereikėtų tikrinti moksleivių kuprines ką atsineša į mokyklą,užsienyje taip yra ir veikia gerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*