Ką mums šiandien reiškia žvakės?

Nuo šviesos šaltinio dar akmens amžiuje iki interjero detalės šiandien. Šiame straipsnyje norime jums papasakoti, kada ir kaip atsirado žvakės, kodėl verta jų turėti ir deginti, kokią magišką reikšmę mes vis dar suteikiame žvakėms bei kur geriausia ieškoti žvakių savo namams.

Žvakės lydi mus nuo seniausių laikų

Yra žinoma, kad žvakes žmonės naudojo jau Akmens amžiuje. Žinoma, tuomet žvakės atrodė kiek kitaip nei šiandien. Akmenyje ar kaule būdavo padaroma duobutė (ar panaudojamas natūraliai įdubęs akmuo), o į ją pripilama taukų bei įstatomas žolių, kerpių dagtis. Romėnai avies taukams su dagčiu laikyti naudodavo molinį dubenėlį, o Amerikos indėnai tiesiog ant pagalio užmaudavo džiovintą riebią žuvį ir ją padegdavo. Japonai ir kinai pradėjo rinkti bičių vašką ir sukti jį į plonas lazdeles, primenančias dabartines žvakes.
XV a. Europoje buvo atrasta šiuolaikinių žvakių gamybos technologija – dagtis apipilamas vašku, palaukiama kol jis sukietės ir tada žvakė statoma ant pagrindo bei deginama. XVI a. atsirado ir pirmos žvakidės, kurios labai greitai tapo galimybe parodyti savo turtus ir pademonstruoti skonį. Kol paprasti miestiečiai vis dar degino taukus ar degutą, dvaruose ir karalių rūmuose vaško žvakės mirgėjo akmeninėse, porcelianinėse ar paauksuotose žvakidėse.

Žvakės kuria nuotaiką ir ramina

Šiandien žvakės yra dažna interjero puošmena. Vienos, papuoštos piešiniais ar lipdiniais, primena meno kūrinius ir todėl dažnai metų metus puošia mūsų svetaines, bet taip ir nebūna pradėtos deginti. Visgi kitos, įvairių spalvų, formų ir kvapų, yra deginamas kas vakarą ar bent jau savaitgaliais, o žvakės liepsna mums asocijuojasi su ramybe, atsipalaidavimu ir teigiamomis emocijomis.
Iš tiesų deginti žvakę namuose gali būti naudinga. Natūrali liepsna, kad ir kokia mažytė, leidžia mums atrasti lašelį pirmykštės energijos, įkalintos žvakės šviesoje. Kartu su žvakės liepsna sklindantis kvapas gali raminti (tam tiks levandų, spygliuočių kvapais papildytos žvakės) ar kaip tik – tonizuoti (citrusiniai vaisiai). Natūrali žvakės liepsna mažina stresą, padeda susikaupti meditacijai ar tiesiog padeda nuraminti mintis prieš miegą. Todėl jei šiuo metu jūsų žvakių atsargos namuose yra išsekusios, pasidairykite į nuolaidas, kurias siūlo „Jysk“ akcijų leidinys. Išsirinkite tokią žvakę, kurios šiuo metu labiausiai reikia jums, ar tai būtų raminanti ir atpalaiduojanti, ar energizuojanti ir kelianti nuotaiką!

Magiška žvakių reikšmė

Nepaisant to, ar jūs tikite magija, ar ne, negalite nesutikti, kad žvakės liepsna jau nuo seniausių laikų turėjo ir magišką reikšmę. Žvakes naudojo (ir vis dar naudoja!) magai, įvairių religijų atstovai savo apeigose. Gimtadienio proga užpučiame žvakutes tikėdamiesi, kad jos išpildys mūsų norą, o per Vėlines ant artimųjų kapų taip pat uždegame po žvakutę, kuri turėtų rodyti kelią atgal tą dieną išėjusioms po gyvųjų pasaulį pasivaikščioti vėlėms.
Ar žinojote, kad egzistuoja „žvakių magija“, kuri teigia, jog norint į savo gyvenimą pritraukti teigiamus dalykus, galima rinktis deginti tam tikrų spalvų žvakes? Baltos spalvos žvakė tinkama kai jaučiatės nesaugūs, norite apvalyti savo sąžinę, oranžinė turėtų pritraukti sėkmę profesiniuose reikaluose, o geltonos spalvos žvakė turėtų padėti įveikti kliūtis bei sukurti sėkmingos ateities planus. Raudoną turėtų rinktis tie, kurie turi problemų meilės ir kūrybos srityse, mėlyna padės įveikti baimes, violetinė – suteiks jėgų įveikti sunkias ligas ar artimųjų netektis.
Turbūt tokių lengvų „burtų“ veikimas priklauso nuo to, ar jais tikime. Tačiau pabūti su savo mintimis žiūrint į žvakės liepsną ir apmąstyti ateities planus – visada yra geras sprendimas, ypač jei šiuo metu nežinote, kurią kryptį jums geriausia pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*