Ką reikia žinoti, jei norisi medinių langų namuose?

Naujai nupjauta arba kirsta mediena yra tik žaliava, o tik džiovinta mediena gali tapti vertinga struktūrine medžiaga. Mediena turi būti džiovinama iki vadinamosios pusiausvyros drėgmės, atitinkančios jos eksploatavimo sąlygas, kuriai būdingi oro parametrai (temperatūra ir santykinė drėgmė). Todėl džiovintoje medienoje gali būti skirtingas drėgmės kiekis, atsižvelgiant į medienos paskirtį: baldų gamyboje naudojamos medienos džiūvimo greitis siekia net 7–8%, statybiniuose produktuose naudojamos medienos – 18 -20% ir t.t. Sausa mediena yra vertinga statybinė medžiaga, ir tik tinkamai ją apdorojus galima pasiekti norimą tikslą.

Džiovintos medienos privalumai:

● Džiovintos medienos paviršius yra lygesnis, todėl ore „nesugeria vandens kaip kempinė“ (kaip ir natūraliai išdžiūvusios porėtos paviršiaus medienos).

● Džiovinta mediena yra daug stabilesnė, nes net oro temperatūros ir drėgmės pokyčiai gali tik šiek tiek pakeisti dydį, o pirkdami nedžiovintą žalią medieną galite tik apytiksliai įvertinti jos džiovintą dydį.

● Kitas žaliosios medienos privalumas yra tas, kad pelėsiai ir medieną žalojantys grybai auga drėgnoje terpėje, kuriai reikia tik nuo -50C iki + 500 C temperatūros ir aukštesnės nei 22-23% drėgmės. (Nedžiovintos medienos drėgnumas yra apie 30% ar daugiau). Todėl džiovinta mediena pasižymi dideliu atsparumu pelėsiui.

● Siekiant pagerinti antiseptinį poveikį, džiovinta mediena bus papildomai impregnuota (žalia mediena negali absorbuoti pakankamai konservantų).

● Tačiau net džiovinta mediena šiek tiek “vaikšto”, todėl reikia vengti naudoti medieną patalpose, kur temperatūros ir drėgmės režimas nestabilus. Jeigu to išvengti negalima, skaičiavimais būtina nustatyti reikiamą laisvumą.

● Tinkamai džiovinta mediena būtinai turi būti padengta apsauginiais dažais arba lakais, lėtinančiais jos džiūvimą-brinkimą.

● Masyvi džiovinta mediena (sijos, kolonos ir kt. gaminiai) turi atitikti patalpos temperatūros ir drėgmės režimą, t.y. turi būti naudojama oriniai sausa mediena: vidinėms drėgnoms patalpoms -12-15 proc., vidinėm sausoms patalpoms 8-10 proc. Lauke, apsaugotoms nuo kritulių konstrukcijoms, – apie 15 proc., neapsaugotoms – 20 proc.

Iš medienos gaminami langai

Langai yra kiekvieno iš mūsų namuose ar darbovietėje Kasdien per juos žiūrime, tikėtina, kad kasdien juos ir atveriame bei užveriame, tačiau, ar žinome apie juos svarbią informaciją? Dauguma žmonių iš tiesų nežino svarbių faktų apie langus. Tačiau situaciją niekada nevėlu pakeisti, tad pats metas apie langus sužinoti daugiau.

● Verta akcentuoti, kad tinkamai prižiūrimi mediniai langai tarnauja iš tiesų ilgai – apie 30 – 35 metus. Taigi, kaip matyti, šių rūšių langai yra puikus pasirinkimas visiems, ieškantiems ilgaamžių sprendimų.

● Nuo ko priklauso medinių langų kaina? Egzistuoja iš tiesų nemažai veiksnių, nuo kurių priklauso šio gaminio kaina. Tai – dydis, dizainas, medienos rūšis, dekoro sprendimai.

● Kuomet kalbame apie langus, verta akcentuoti, kad įmonės gali būti skirstomos į įvairias grupes: vienos įmonės parduoda langus, tačiau jų negamina; kitos – gamina langus pagal standartus ir juos parduoda; tuo tarpu taip pat galime rasti įmonių, kurios gamina ir parduoda ne tik standartinius langus, bet ir langus pagal individualų užsakymą. Savaime suprantama, pastarasis variantas yra pats geriausias, nes pirkėjai turi galimybę įsigyti idealiai jų lūkesčius atitinkantį gaminį. Lyderiaujanti įmonė lietuvoje AB „Stalių gaminiai“ gali pasiūlyti Jums tokius medinius langus, kokių Jūs norite, be to, jie prekiauja ir medinėmis durimis, dėl to galėsite langus ir duris derinti tarpusavyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto