Kada ir kaip tręšti vaismedžius, kad derlius būtų gausus?

Visiems puikiai žinoma, jog norint palaikyti gerą žmogaus sveikatą ir kad jis produktyviai dirbtų bei mokytųsi, yra būtini vitaminai bei maisto medžiagos. Todėl nutarę, kad mūsų organizmui trūksta vitaminų, pasitarę su gydytoju, skubame į vaistinę įsigyti reikalingų maisto papildų. Kaip žmonėms, taip ir sodo augalams vaismedžiams bei vaiskrūmiams, būtinos tam tikros medžiagos, kad jie klestėtų ir būtų derlingi. Juk įveisdami sodą tikimės, jog jis subrandins derlių ir norime, kad derlius būtų kuo gausesnis.

Kaip tręšti sodo vaismedžius, kad sulauktume gausesnio derliaus?

  • Kad sulauktume gausaus derliaus, sodinukus reikia patręšti laiku ir tam naudoti tinkamas trąšas. Trąšos vaismedžiams ir vaiskrūmiams reikalingos pavasarį, vasarą ir rudenį.
  • Pavasarį būtina vaismedžius tręšti azoto turinčiomis trąšomis. Azotas skatina augimą, naujų ūglių formavimąsi. Populiariausios azoto trąšos yra amonio salietra.
  • Kalis būtinas žydėjimo metu ir pradėjus formuotis vaisiams. Todėl, galima sakyti, jog kalis gali būti naudojamas visą sezoną išskyrus žiemą. Rudenį, pasibaigus augalų vegetacijai, panaudojus kalio trąšų, augalai bus geriau apsaugoti nuo ligų, lengviau ištvers žiemos šalčius. Kalio trąšos gali būti kalio sulfatas arba kalio chloridas.
  • Dar vienas vaismedžiams svarbus elementas yra fosforas. Jis stiprina augalo šaknis, ir taip padeda augalui iš dirvožemio pasisavinti naudingąsias medžiagas. Populiariausios fosforo trąšos yra superfosfatas ir dvigubas superfosfatas bei kaulų miltai.
  • Sodininkų patogumui galima įsigyti ir kompleksinių trąšų.
  • Jaunus vaismedžius rekomenduojama tręšti organinėmis trąšomis. Tačiau, vis dėlto nusprendus naudoti mineralines trąšas, rekomenduojama naudoti dvigubai mažesnį jų kiekį nei nurodyta ant pakuotės.
  • Mulčiavimas gali būti puiki papildoma ir naudinga priemonė sodo vaismedžiams. Mulčo galima pasigaminti patiems iš sodo atliekų, lapų, susmulkintų nugenėtų šakų. Jį reikėtų paskleisti aplink vaismedžius. Rekomenduojama sudėti apie dešimties centimetrų sluoksnį mulčo aplink kiekvieną vaismedį.

Įsibėgėjus vasarai sodai pakvimpa ankstyvaisiais vaisiais, o ruduo dovanoja dar gausesnį sodo derlių. Gausų sodo derlių gali padėti užauginti laiku naudojamos trąšos ir tinkami jų kiekiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto