Kai kur galės dirbti ir besimptome COVID-19 forma sergantys žmonės

Nuotr. iš SAM archyvo

Nuo pirmadienio gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti kontaktinį darbą net ir sirgdami besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais.
Tokie pakeitimai įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymu.
Mūsų rajono Savivaldybės administracija, reaguodama į pasikeitimus, taip pat sprendžia, kaip užtikrinti gyvybiškai svarbias funkcijas.

Situacija tapo įtempta

Statistikos departamento penktadienį pateikti duomenys rodo, kad ir mūsų rajone pasiekti rekordiniai rodikliai, apibūdinantys COVID-19 situaciją.
Šia liga serga daugiau nei septyni šimtai gyventojų, pastarosiomis dienomis naujų atvejų kasdien fiksuojama daugiau nei šimtas ir pusantro šimto.
14 dienų sergamumo rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, jau perkopė 1800 atvejų. Teigiamų tyrimų dalis siekia net 30 proc.
Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro ir ekstremalių situacijų komisijos koordinatorius Eimantas Salatka, kalbėdamas su „Santarve“, pasidžiaugė, kad, ir esant tokiai įtemptai situacijai, mūsų rajone kol kas nesutriko gyvybiškai svarbios funkcijos.
Kita vertus, ruošiamasi ir blogiausiam scenarijui.

Parengtas planas dėl funkcijų užtikrinimo

Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į Vyriausybės kanceliarijos, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijos vadovo rekomendacijas, parengė planus dėl gyvybiškai svarbių funkcijų užtikrinimo omikron plitimo atveju: įvardytos institucijos, atsakingos už šių funkcijų vykdymą, pačios funkcijos, surašytas personalo, privalančio dirbti nepertraukiamai fiziniu būdu, skaičius ir kt.
Prie tokių savivaldybių valdomų kritinių funkcijų priskiriama: viešoji tvarka, sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, priešgaisrinė sauga, socialinių paslaugų, geriamojo vandens tiekimas, nuotekų tvarkymas, gatvių priežiūra, avarinių tarnybų veikla.
Šias paslaugas teikiančios įstaigos, įmonės įpareigotos pasitvirtinti atskiras tvarkas, planus.
„Atsižvelgdami į rekomendacijas mūsų Savivaldybės plane numatėme ir tokį scenarijų, kad į darbą eis žmonės, kurie užsikrėtę, bet serga lengva forma. Žinoma, griebtis šito scenarijaus tektų nesant kitos galimybės užtikrinti kritines funkcijas. Tokiems darbuotojams turėtų būti sudarytos sąlygos dirbti be kontaktų, jie privalėtų naudotis aukšto lygio asmeninėmis apsaugos priemonėmis“, – „Santarvei“ kalbėjo E. Salatka.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Kai kur galės dirbti ir besimptome COVID-19 forma sergantys žmonės”

  1. Komentaras parašė:

    Sirgdamas žmogus dirbti neturi. Kur garantija, kad jam nepablogės. Covidas yra klastingas. Sirgdamas žmogus turi ilsėtis, Dirbti nebent nuotoliniu būdu. Ar jūs norėtumėte, kad jus gydytų Covidu, kad i lengva forma sergantis gydytojas? Ar jūs norėtumėte, kad jūsų vaikus mokytų, kad ir besimptome ar lengva forma, sergantis mokytojas? Tikriausiai ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto