Kai laiptinėje – specializuotas vagis

Šisbeitauskas

Kažin, ar kiekvieno daugiabučio laiptinė gali pasigirti turinti vagį? Pagalvosit – ko čia girtis, verkti reikia. Verk neverkęs: kad ir kaip jis auklėjamas, neima į galvą. Žodžiu, situacija – „būtų juokinga, jei nebūtų liūdna, ir būtų liūdna, jei nebūtų juokinga“.
Ką galima pavogti iš laiptinės? Gėles, durų kilimėlius, kaimyno laikraščius, senus, išmesti paruoštus batus. Nieko panašaus – mūsų vagis kitoks, specializuotas ir, turėdamas tokią specialybę, ja naudojasi. O kur kitur ją panaudosi, jei esi bedarbis? Bandykit spėti, ką tas žmogus galėtų vogti? Kad būtų lengviau ir galvojant nepaleistų vidurių, mestelsiu vieną detalę – mūsų vagis yra elektrikas. Ir vagia, žinoma, elektrą. Ji jam už skolas išjungta seniausiai. Tų skolų jis turi visokių, kokias tik galima turėti: už vandenį, dujas, šildymą, kitus čia neišvardytus, bet linksmalapyje esančius dalykus. Ir, kiek žinoma, ne už tūkstantį ar du, o trigubai tiek eurų – turime kaimynų, kurie šią informacija kažkokiu būdu gauna.
Taigi, situacija tokia: vandens, dujų neįėjęs į butą neišjungsi, o elektros skaitikliai – laiptinėje. Likęs be elektros, kiek ilgai gali vargti? Ne balanos gadynėje gyvename, o XXI amžiuje. Tad žmogus ir įsigudrino elektrą jungtis iš kaimyno. Kai tas pastebėjo, jog už elektrą reikia mokėti brangiau nei įprastai, pradėjo ieškoti priežasčių, kodėl taip atsitiko. Jei ieškai, tai ir randi.
Atėję butų ūkio elektrikai tą bėdą sutvarkė. Bet nesąžiningasis žmogelis surado kitą būdą ir laidus pasijungė iš kito kaimyno. Išaiškėjo ir tai. Dabar laukiama, ką tas bedarbis elektrikas sugalvos toliau. O nukentėję kaimynai susitvarkė dokumentus ir apie tai pranešė policijai – juk tai yra vagystė. Aišku, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, vėliau tikriausiai prasidės teismai, bet ką iš tokio bemarškinio gausi? Nebent paskutines kelnes nuvilksi. Ir tos, kažin, ar bus kam tinkamos. Nebent kaliausei aprengti.
Iš šios istorijos turėtų pasimokyti ir kiti mažeikiškiai – negi mes vieni turime tokį apsukrų vagį? Tad siūlau stebėti jūsų bute esančius elektros lizdus, elektros paskirstymo dėžutes ir sąskaitas už elektrą…
Dabar kažkokios keistos dienos: iš ryto šviečia saulė, popiet ima niaukstytis, o vakare ima lyti. Apie lietingus orus ir jų nuostolius žemdirbiams jau nebekalbame – nieko čia nepakeisi, tad pagrindinė šių dienų tema – lapai.
Problema, kiek matau, aktuali ne tik mūsų mieste. Lapų deginti negalima – nubaus aplinkosaugininkai, krauti prie šiukšlių konteinerių taip pat draudžiama – nubaus kitos instancijos. Esą lapus reikia dėti į tam tikrus maišus – iš kur jų gausi? Taip ir auga, pūva, pradeda dvokti nelegalios lapų krūvos prie konteinerių. O jei jau tokios šiukšlių krūvos yra, tai gyventojai įsigudrina jas paįvairinti: meta čia senus baldus, statybines medžiagas, susidėvėjusias padangas. Tada problema, kaip ir krūva, didėja – kada ir kaip visa tai išvežti?
Dėl lapų vargsta ir individualių namų savininkai. Prie jų namų gatvėje sugrėbtų lapų taip pat nėra kur dėti. Regis, komunalininkai žadėjo atvežti maišų, bet tik žadėjo… Negi lapus tempti į kiemus? Kai kas pataria juos kompostuoti. O kur paskui visą tą, atsiprašant, šūdą, dėti? Kiek jo galima prikaupti? Kažkoks užburtas ratas: sukiesi, sukiesi, o sustoti negali. Siūlyčiau kažkokiu būdu lapus vežti ir versti prie seniūnijos, komunalininkų įstaigos ar dar kur nors, kur sėdi už tokius darbus atsakingi valdininkai.
Šią savaitę tautos dėmesio susilaukė dar viena aktualija – vaistai. Visi tikriausiai girdėjome, kad vaistininkai nebeduoda be receptų medikamentų, kuriuos iki šiol galėjom nusipirkti laisvai. Į tokią situaciją pateko ir mano pažįstama moteris – ji bėdoja, kad anksčiau nugaros skausmus palengvinančius vaistus nusipirkdavo kiekvienoje vaistinėje, dabar prašoma jų recepto.
Esą vaistininkai bijo, kad, pardavus vienus ar kitus vaistus, jie nebūtų nubausti. Tai kaip čia yra –  gali atsitikti, kad paprasčiausio citramono ar kasdien kraujui skystinti reikalingo aspirino be recepto nenusipirksime?
Suprantu, yra medikamentų, kuriais žmonės piktnaudžiauja, vartoja juos, bet ar jie tikrai padeda, o gal net kenkia – nežino. Tada gal iš tiesų be receptų leidžiamų nusipirkti vaistų būtų galima rasti specialiuose maisto parduotuvių skyriuose ar tokie būtų ir vaistinėse? Tada vaistininkams nereikėtų abejoti – nubaus, ar ne, ir žmonėms būtų nepatogu. Sportuoti mėgstantis sveikatos ministras Veryga teigia, kad iki šiol vaistininkai esą pažeidinėjo taisykles ir pardavinėjo be receptų negalimus parduoti vaistus. O kas visa tai turėjo kontroliuoti? Dabar ruošiamasi imtis drastiškų priemonių ir į vaistines siųsti „šnipus“, kurie nustatinės, ar vaistininkai nepažeidinėja taisyklių. Man visa tai atrodo kažkoks absurdas – negi vaistininkams reikės nuolat gyventi bijant – neduok, Dieve, toks pirkėjas apsilankys pas juos? Kita vertus, juk jie tikrai turėtų žinoti, ką galima parduoti, o ko ne.
Pasitaikius geriems orams, nusprendėme nueiti į pavenčius pasižiūrėti, kokie perversmai ten vyksta. O vyksta iš tiesų – kai kurių vietų jau negalima pažinti – dingo kalneliai, nebėra senų pėsčiųjų takų, o jų vietoje randasi nauji. Tiesa, jie dar tik klojami. IR KĄ JŪS MANOTE? Kai kurie bordiūrai, sudėti kiek anksčiau, jau išgriuvinėję… Neaišku, ar darbų kokybė buvo prasta, ar prie to prisidėjo ir praeiviai? Aišku tik viena – visa tai teks perkloti. Taigi, vėl bus gaištamas laikas, prireiks papildomų statybinių medžiagų, pinigų ir, aišku, tai darančių žmonių.
Nieko nepadarysi, mokykimės į visa tai žiūrėti tolerantiškai – vakar juk buvo tam skirta diena. Tik tolerancijos reikėtų laikytis ne vieną dieną per metus, o nuolatos. Ir gyventi visiems būtų lengviau.

One Reply to “Kai laiptinėje – specializuotas vagis”

  1. jo parašė:

    taip ir mes turime savo laiptinės vagį,tik vagiama ne iš laiptinės ,o iš rūsio,nors turim tokį raktą kad pritaikyti neįmanoma,dar gamintą Kompresorių gamykloje,vienais metais dingo visos maisto atsargos iš sandėliuko,o šiemet dingo naujas brangus dviratis,kuris buvo prieš kelias dienas pirktas,rūsio durys buvo tvarkingai atrakintos ir užrakintos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*