Kai susiduria frontai…

Šisbeitauskas

Sinoptikai, žadėję, kad savaitgalį susikaus du orų frontai ir mus pagaliau pasieks tikra žiema, šiek tiek suklydo. Šioks toks šaltukas mus pasiekė, bet sniego nerasta. Antradienį mačiau, kaip  mergaičiukė, eidama iš darželio, bandė sulipdyti sniego gniūžtę – vis braukė ir braukė per šaligatvio plyteles, kol surinko saują tos baltumos, deja, tas ilgai lauktas sniegelis išbyrėjo tarp pirštų.
Orų frontai, matyt, dar rimtai nesuėjo, o štai vietiniame politiniame fronte savaitgalį buvo visokių iššūkių. Ir viskas dėl Premjero. Visą savaitgalį ir savaitės metu bandyta aiškintis, kas pakišo koją ir neprileido garbių mažeikiškių prie atvykusio svečio – išskirtiniu Vyriausybės vadovo saugumu susirūpinę vilniečiai ar mūsiškiai, nutarę, kad norinčiųjų pasilabinti su Premjeru – daug, laiko mažai, tad nėra ko visiems burnos aušinti ir rimtų žmonių trukdyti. Ministrų vadovas išvažiavo, o vietiniai ėmė ūžti, kuždėtis, atsišaukimus rašyti. O kalbų kalbelių… Sklinda mitas, kad kažkas, pavėlavęs į priėmimą-susitikimą ir dėl to neįleistas, taip supyko, kad net skundą kažkur parašė. Kiti nebuvo nei kviesti, nei užsiregistravę, bet vis tiek įėjo (nes protingai atėjo anksčiau, kol nei valdžios, nei apsaugos Stoties gatvėje nesimatė), tiems pasisekė, bet vis tiek supyko – esą, jų niekas neįspėjo.
Aš pats tame baliuje nebuvau, bet prisiklausiau ir prisiskaičiau apie jį visokių nuomonių. Esą ten kažkas pasakojo, kaip gerai dirba, kažkas – kiek langų įsidėjo ir dar įsidės, kažkas buvo labai didingas, didingesnis už Premjerą, o kažkas lankstėsi iš liemens ir garbanomis žemę šlavė. Po viso to sambrūzdžio ir skanių pietų „Rosso“ vieni liko labai patenkinti, o kiti – nelaimingi ir pasipiktinę, kad viskas pernelyg gražu, šleikščiai saldu, ir tą pasipiktinimą išliejo savo gerbėjams. Intike ir ant popieriaus. O kad kaip nors išnaikintų tą šlykštų posusitikiminį saldumą, pavarė be didelių skrupulų… Tai smagumėlis skaityti, kaip bobos durniuoja, tai yra apie ką man savo gerbėjams papasakoti. Šarlis Pero ir jo pasakų herojai ilsisi.
Bet tai dar ne viskas – pasikandžiojimai vietiniame politiniame fronte – tai tik trupinukai, lyginant su kitais sprogimais. Pats įdomumas buvo stebėti, kaip televizijų žvaigždės vieni kitų babkes skaičiuoja. Matyt, toli nuo mūsų tų pinigų išties mėtosi daug, jei jau Seimas nutarė juos perskaičiuoti, pradėdamas nuo piliečių išlaikomos Skydinės televizijos (čia ne aš taip sugalvojau, o vienas apžvalgininkas). Žiūrėjau, paskui skaitinėjau… Dievulėliau, kokie jie pikti! O kaip urzgia, atrodo – tuoj vienas kitam į padurkus ar dar blogiau – į gerkles – įsikabins.
Suprantu, kad visu šimtu procentų nebegalioja seno amerikono pasakyta tiesa, kad žiniasklaida (tada, tiesa, tokio termino dar nebuvo, kaip ir inf. priemonių gausos) yra demokratijos sarginis šuo.
Šuo tebėra, tik akimirkomis sunku susivokti, ką jis saugo.
Mano privačia nuomone, jei norite galvoti kritiškai ir nepasismaugti dėl svetimų babkių, pasvarstykite: koks yra geras šuo? Atsakau: tas, kuris loja ant praeivių, ateivių ir visų kitų svetimųjų. O ant ko neloja? Ant šeimininkų. Jei norite bent jau miglotai suvokti, kur koks šuo pakastas, stebėkite, ant ko tie sargai kelia balsą. Paskui pagalvokite, kas jo oponentai. Ir taip – žingsnis po žingsnio – surasite Šeimininką.
Keičiu temą. Rytoj – Laisvės gynėjų diena. Daugelis ją paminėjo ar dar paminės išvakarėse. Bet ne tai svarbiausia, kas, kiek ir kaip. Nuo to sausio praėjo 27-eri metai. Jau suaugusiais žmonėmis tapo tą naktį gimę vaikai. O mes vis dar elgiamės, lyg sėdėtume smėlio dėžėje – tiek energijos ir laiko eikvojame niekams, tuštybei, akių dūmimui ar pasiutimo priepuoliams.
Gal kai peštukas Gaidys nueis 12-kai metų poilsio, viskas bus kitaip?
Kad ir koks piktas būtų Šuo, jį galima kažkaip prisijaukinti. Tik ne svetimomis babkėmis ir baikėmis! (Atsiprašau už žargoną, tačiau ir aš noriu būti tarp jūsų populiarus.)
Linkėjimai visiems šį laikraštį skaitantiems varduvininkams, sukaktuvininkams ir kitiems geros nuotaikos žmonėms.

2 Atsakymai į “Kai susiduria frontai…”

  1. Jorė parašė:

    Kur dingo visi komentarai? Skaitykite A.Tapino straipsnį “Delfiyje” “O, kai praimas atvyks į Mažeikius”!!! Baisu, kur mes gyvename. Tikra bala…

  2. kiek dar tęsis? parašė:

    Santarve, išvalyk savo internetinį psl. nuo virusų! Tik atidarai ir antivirusine paraudonuoja nuo pranešimų apie PUA.WASMcoinminer virusą jūsų psl. Užteks infekuoti kitus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*