Kaimiškose seniūnijose daugėja etatų

Kaimo seniūnijose viešosioms erdvėms tvarkyti patvirtinta trylika papildomų etatų, nes dirbančiųjų pagal užimtumo programas žmonių pastaraisiais metais sumažėjo penkis ir daugiau kartų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba patenkino seniūnų prašymą ir leido padidinti pareigybių skaičių. Kiekvienoje kaimiškoje seniūnijoje turėtų atsirasti naujų etatų – darbininkais, mechanizatoriais įdarbinti žmonės padės tvarkyti viešąsias erdves.

Padidintas etatų skaičius

Vasario 1 dienos duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius buvo 306. Toks jis nustatytas dar 2012 metų vasarą.
Kaip pastebėjo sprendimo projektą pristatęs Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Michailas Norbutas, pareigybių skaičius nesikeitė nuo 2004 metų.
Norint patenkinti seniūnų prašymą, teko keisti ir iki šiol galiojusį didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičių – jis padidintas iki 319.
M. Norbutas teigė, kad seniūnai norėjo 32 naujų pareigybių, tačiau po išsamaus tarimosi buvo nutarta, kad tinkamai seniūnijų funkcijas atlikti pakaks 13 naujų pareigybių.
Apytiksliais skaičiavimais, papildomiems etatams iš biudžeto kitais metais teks atseikėti 112 tūkst. eurų, šiems metams reikės apie 90 tūkst. eurų.
Tiesa, šių metų biudžete ta suma nenumatyta. Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, seniūnijoms teks peržiūrėti vidinius resursus. Problema bus sprendžiama ir perskirstant biudžetą – jei bus gauta viršplaninių lėšų.
Seniūnijų finansinės galimybės lems tai, kada bus įdarbinti nauji žmonės. Pastebėta, kad susiklosčiusi situacija dėl koronaviruso tas galimybes dar labiau sumažino.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Kaimiškose seniūnijose daugėja etatų”

  1. Petras parašė:

    Įdomu kodėl Mažeikių miesto žmonių niekas netikrumą dėl viruso kažko nesitiki kad visi sveiki ar čia uždrausta informuoti ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto