Kaimyninių rajonų medžiotojai jau džiaugiasi nušovę vilką

ELTOS nuotrauka

Kaimyninių rajonų medžiotojai, neseniai pradėję vilkų medžioklės sezoną, jau gali pasigirti pirmaisiais trofėjais. Mūsų rajono medžiotojams tokia galimybė nesuteikta – kaip sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis, net ir medžioklių su varovais metu mūsų miškuose pilkių nepastebėta.

Kaimynai nušauna jau trečią vilką

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad antradienio vakarą su Mažeikių rajonu besiribojančioje Nevarėnų seniūnijoje, Užupės miške, buvo sumedžiotas suaugęs vilko patinas.
Tai – jau trečias vilkas, nušautas Šiaulių regione šio sezono metu. Vilko jauniklis nuo medžiotojų kulkos krito Radviliškio rajone, Aleksandro Stulginskio universiteto mokymo ir mokslo plotuose, o suaugęs vilko patinas sumedžiotas Plungės rajone, Rietavo seniūnijoje, Pyvorių miške.

Paskutinis toks trofėjus – 2011-aisiais

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sprendimu, 2015–2016 metais per medžioklės sezoną galima sumedžioti 60 vilkų. Šiuo metu Lietuvoje jau sumedžioti 34 vilkai.
Kaip „Santarvę“ informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūroje, apie sumedžiotą vilką medžiotojai aplinkosaugininkus privalo informuoti per dvylika valandų.
Mūsų rajone jau daug sezonų iš eilės niekaip nepavyksta patiesti bent vieno pilkio – paskutinį kartą vilkas čia buvo sumedžiotas 2011 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*