Kaip miegamajame naudoti rožinę, kad jis nebūtų „per saldus“?

Dažniausiai manoma, kad rožinė spalva yra labai moteriška, švelni, „saldi“. Dėl šios priežasties nedaug kas ryžtasi ją naudoti interjere. Natūralu – juk nesinori, kad namai primintų lėlių namelį. Tačiau yra tiek daug skirtingų rožinės spalvos tonų, kuriuos tinkamai naudojant galima sukurti šarmingą ir skoningą dekorą.

Kiekvienas atspalvis – skirtinga emocija

Visiškai nenuostabu, kad skirtingi atspalviai kelia savitą emociją. Pavyzdžiui, blanki šviesiai rožinė dažniausiai asocijuojasi su švelnumu, tyrumu, rūpestingumu ir ramybe. Todėl ji labai tinka didesniems interjero akcentams – sienoms ar minkštiems baldams. Ryškesni tonai, tokie kaip magentos ar fuksijos, yra kur kas išraiškingesni – jie simbolizuoja drąsą ir stiprybę. Dėl šios priežasties interjere juos patariama naudoti saikingai. Tam tinka nedidelės pagalvėlės ant lovos miegamajame ar sofos svetainėje, taip pat – pledai ar kiti tekstilės gaminiai. Persistengus kambarys gali atrodyti neskoningai.

Rožinė gali būti ir neutrali

Neutralių spalvų populiarumas interjere – neginčijamas. Šiais laikais daugelio namuose galima atrasti tiek smėlinių, tiek pilkų, tiek kreminių tonų. Jie nuteikia raminančiai, yra lengvai derinami ir atrodo patraukliai. Tačiau kartais tokie atspalviai gali atrodyti šiek tiek nuobodžiai. Prislopinta rožinė atgaivina namus ir suteikia jiems unikalumo. Ši spalva puikiai tinka minkštiems baldams: sofoms, kampams, foteliams, pufams. Be to, ją paprasta derinti su įvairiais neutraliais tonais. Jei manote, kad pilkame miegamajame trūksta gyvybės, galbūt jums trūksta švelniai rožinės spalvos lovos? Vos vienas pakeitimas, ir kambarys atrodo visiškai kitaip.

Subtiliai dera su prabangiomis medžiagomis

Dar vienas rožinės spalvos išskirtinumas – ji puikiai dera su prabangiomis medžiagomis, tokiomis kaip auksas, oda, marmuras ir pan. Žinoma, tai nereiškia, kad dabar turite išleisti savo santaupas brangiems baldams ar kitiems daiktams. Tiesiog patariama atkreipti dėmesį į jūsų namuose jau esančias detales. Pavyzdžiui, kambarys su marmurinio rašto grindų plytelėmis gali atrodyti dar estetiškiau, jei jame pastatysite rožinį pufą. Šis baldai labai tinka ir prie apvalaus stiklinio svetainės staliuko su spindinčiomis metalinėmis kojelėmis.

Skirtingų tekstūrų sluoksniavimas

Norint kambaryje panaudoti keletą rožinių atspalvių, rekomenduojama nepamiršti skirtingų tekstūrų audinių sluoksniavimo. Tai gali būti rožinė medvilnės satino patalynė ir aksominės pagalvėlės ant lovos, sofa su natūralaus pluošto gobelenu, prie kurios priderintas poliesterinis pledas ir t. t. Šiais laikais audinių pasirinkimas labai platus: nuo pakankamai šiurkščių iki glotnių, švelnių. Bet kokiu atveju naudojant juos vertėtų nepersistengti – viename kambaryje rekomenduojama panaudoti ne daugiau 2–3 skirtingų tekstūrų rožinių atspalvių. Taip pat patariama vengti spalvingų gėlių raštų, raukinių ir panašiai. Vietoje to geriau rinktis vienspalvius baldus ar aksesuarus be papildomų dekoro detalių. Taip interjeras atrodo skoningesnis, stilingesnis ir ne pernelyg „saldus“.

Tinka daugumoje kambarių

Kaip jau tikriausiai pastebėjote, rožinė spalva gali papildyti daugelio kambarių interjerą: svetainės, miegamojo, prieškambario ir t. t. Apgalvotai parinkti baldai, tokie kaip sofos, lovos, foteliai, pufai, harmoningai įsilieja į aplinką, suteikdami jai daugiau išskirtinumo. Rožinių atspalvių aksesuarai, pavyzdžiui, pagalvėlės ar pledai, gali būti panaudojami tiek klasikinio, tiek skandinaviško ir netgi minimalistinio stiliaus interjere. Tereikia gerai apgalvoti, kokį toną pasirinkti – švelnesnį ar ryškesnį.
Tikriausiai daugelis spalvų interjere gali atrodyti stilingai, jei tik yra naudojamos tinkamai – ne išimtis ir rožinė. Jei jau kurį laiką svarstote, kaip suteikti savo namams daugiau žavesio, kodėl gi neįsigijus naujų baldų ar aksesuarų? Galbūt pats metas pasimėgauti patogesniu poilsiu ant naujos švelniai rožinės spalvos lovos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto