Kaip pasiruošti prasidedančiam žvejybos sezonui?

Žvejyba – ne tik graži, bet ir itin daug pastangų reikalaujanti pramoga, reikalaujanti daug itin sunkiai ugdomų charakterio savybių. Kalbame apie tokias savybes kaip: kantrybė, atkaklumas, sumanumas. Jūs negalite jų išmokyti per vieną dieną, kaip jūs negalite tapti tobulu žveju per vieną dieną.

Tačiau kiekvienas žvejys, nepaisant požiūrio į žvejybos pasiekimus, turi turėti tinkamą įrangą, kad pasiektų išsvajotą sėkmę. Tai esminė sąlyga ir neverta tikėti tais, kurie sako, kad žvejui ir ritės pakanka tapti meškeriotoju. Tai tikrai netiesa. Žvejyba yra visiškai nenuspėjama veikla ir niekada negalima numatyti, kas gali nutikti jos metu. Ypatingai reikia aprūpinti save priedais ir įrankiais ir specialia įranga, kurie pravers kiekvienoje situacijoje. O dar nutrūkęs valas, pamesta plūdė ar kabliukas užkibęs už šakos vandenyje – tokių situacijų pasitaiko dažnai.  Verta įsigyti ne tik papildomų priedų, kurie bus naudojami greitam įrangos pakeitimui, bet ir praktiškus jos priežiūros įrankius.

Ar žvejybai būtina valtis?

Kiekvienas žvejys turi savo požiūrį į žvejybos rūšies pasirinkimą. Yra žvejybos rūšių, kurioms reikia didesnės ar mažos valties. Jų pasirinkimo sąlygos priklauso nuo vandens telkinio, kuriame planuojama žvejoti.

Jei žvejojama spiningu, o žvejys stovės, valtis turi stovėti stabiliai. Žvejybai upe reikalinga valtis, kurią būtų galima lengvai valdyti irkluojant. Renkantis valtį, reikia atsižvelgti į visas smulkmenas.

Norint pagauti didesnį grobį, geriau plaukti motoriniu transportu. Juo greičiau pasieksite vietas, nutolusias nuo pakrantės.

Norint pasirinkti geriausią variklio variantą, reikia atsižvelgti į keletą kriterijų:

  • galią;
  • variklio tipą;
  • variklio matmenis;
  • cilindrų skaičių.

Taip pat didelę reikšmę turi valdymas, paleidimo būdas, nes jie pirmiausia yra atsakingi už patikimumą ir naudojimo patogumą. Išsamią konsultaciją, profesionalius patarimus ir pagalbą renkantis variklį rasite bausa.lt

Kurią meškerę pasirinkti?

Jei nebus tinkamai parinkta meškere, žvejyba nevyks. Svarbiausi dalykai kabliukas ir meškerė, su kuria galite gauti visą žvejybos malonumą. Priklausomai nuo žvejybos vietos, ar tai būtų jūra, ežeras, upė, atitinkamai parenkama ir meškerė.

Speciali apranga

Žvejo rūbai vasarai turi būti pasiūti iš greitai džiūstančios medžiagos, turėti daugybę kišenių, skyrelių ir elementų, leidžiančių į vandenį pasiimti viską, ko reikia meškeriotojui: jauko dėžę, muselinį atvartą, valas ar žnyples.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto