Kaip prižiūrėti automobilį žiemą?

Viena didžiausių bėdų, su kuriomis susiduria nuosavų automobilių savininkai žiemą – rūdys. Dažniausiai rūdyti ima variklio dangtis, slenkstis, kėbulo dugno ertmės, kadangi šios automobilio vietos neretai liečiasi su purvu, žvyru, akmenimis. Antikorozinės apsaugos neturinčios dalys kaip stabdžiai, pakaba ima rūdyti, gesti, todėl ne tik žiemos sezonu, bet ir iki jam prasidedant, automobiliu svarbu tinkamai pasirūpinti. Bet kokia transporto priemonės priežiūra, detalių keitimas, draudimo mokesčiai pareikalauja piniginę atverti plačiau, tad jeigu jums reikalingas finansavimas, daugiau galite sužinoti bendrovės tinklapyje.
Pasak specialistų, vienas naudingiausių būdų, siekiant apsaugoti automobilį nuo korozijos, yra reguliarus jo plovimas visais metų laikais. Tai ypač svarbu žiemą, kai keliai barstomi druska, todėl nuplauti kėbulą vandeniu rekomenduojama kartą per savaitę. Ar žinojote, kad laikant transporto priemonę šildomame garaže, automobiliui galite tik pakenkti, nes esant pliusinei temperatūrai, druska veikia ypač aktyviai. Tad jeigu tik turite galimybę, garaže šildymą atjunkite. Taip sutaupysite ne tik automobilio, bet ir šildymo sąskaita. Jeigu atjungti šildymo garaže galimybės neturite, sprendimu gali tapti labai gera ventiliacija.
Autoservisuose taip pat automobiliui gali būti atliktos vaškavimo, nano dangos padengimo procedūros, kurios padeda nuo rūdijimo, tačiau verta paminėti, kad tokias procedūras žiemos metu reikėtų kartoti kiekvieną savaitę. Jeigu vairuojate naują automobilį, rekomenduojama kėbulą apsaugoti antikorozine danga. Taip pat ja galima padengti ne tik visą kėbulą, bet ir atskiras jo dalis. Prie antikorozinės dangos dulkės, purvas ir kiti nešvarumai kimba rečiau, todėl gali neprireikti keliauti į automobilių plovyklą kartą per savaitę, kaip rekomenduojama transporto priemonės nepadengus antikorozine danga.
Tik prasidėjus žiemos sezonui ar dar iki jo, nepamirškite apsilankyti patikimame autoservise, kuriame specialistai apžiūrėtų, ar jūsų transporto priemonė turi kėbulo ar kitų pažeidimų, kuriuos būtinai reikia sutvarkyti. Korozija išplinta tuomet, kai automobilis nėra tinkamai prižiūrimas, todėl reguliariai, metų eigoje apsilankykite autoservise, net jei jums atrodo, kad transporto priemonė veikia be priekaištų ir neturi defektų. Kuo anksčiau pastebimi gedimai, tuo paprasčiau juos sutvarkyti ir apsisaugoti nuo galimų automobilio gedimų ateityje.

Taip pat žiemos metu nepamirškite pasirūpinti tinkamomis padangomis, kurių protektoriaus gylis – 5mm ar daugiau. Turėdami laiko, reguliariai patikrinkite, ar veikia visi žibintai, lemputės, kadangi žiemos metu, kai dienos yra trumpos, ypač svarbu gerai matyti kelią ir apsisaugoti nuo galimų nelaimingų atsitikimų. Neprižiūrint žibintų, jų nevalant, skleidžiama šviesa tampa blausesnė, nebe tokia ryški, todėl žibintus pasistenkite išlaikyti skaidrius ir švarius. Jeigu automobilį laikote lauke, o oro temperatūra siekia daugiau nei 10 laipsnių šalčių, jums reikia kažkur važiuoti, atsargiai patikrinkite, ar valytuvai nėra prišalę. Nenaudokite jėgos, kadangi paprasčiausiai juos galite sulaužyti. Patikrinkite valytuvus dar prieš šiuos įjungiant.
Kai rytą po snieguotos nakties prieinate prie automobilio, sniegą nuvalykite ne tik nuo langų, bet ir nuo transporto priemonės stogo, kapoto. Nepamirškite vasarinį skysčių plovimo skystį pakeisti į žieminį, durų spyneles sutepti specialiu tepalu, kad šios neužšaltų.
Žiemą yra ypač svarbu rūpintis ne tik automobiliu, bet ir saugumu kelyje. Esant slidžiam keliui, plikledžiui, vairuokite lėčiau, atidžiai stebėkite eismą kelyje. Esant ypač sudėtingoms oro sąlygoms, rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Na, o visapusiška transporto priemonės priežiūra ir vairuotojo atsargumas, suteiks galimybę važiuoti saugiai ir nesukeliant grėsmės tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto