Kaip ruošiamės peršalimo ligų sezonui?

Atšalus orams padaugėja žmonių, sergančių ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, peršalimu ir net gripu. Pasaulio sveikatos organizacija prognozuoja, kad šį sezoną cirkuliuos tokie patys kaip ir pernai gripo virusai, o medikai ragina neprarasti budrumo. Jie tikina, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo sezonui, tačiau galima ir vėliau.
„Santarvė“ domėjosi, kaip mažeikiškiai ruošiasi peršalimo ligų sezonui, ar linkę skiepytis.


Airistida SVIDRIENĖ,
auginanti vaikus:
– Turiu tris vaikus: vyriausiajam – vienuolika metų, o mažiausiajam – dar tik mėnuo. Kol kas jokių problemų neturėjau – nebuvo sunkių susirgimų. Duodu vaikams žuvies taukų, vitamino C, o pasireiškus peršalimo simptomams – įvairių žolelių arbatų su medumi.
Nesu skiepų šalininkė, todėl vaikų nuo gripo neskiepiju.
Šiandien labai daug kalbama – ypač transliuojama per televiziją – apie įvairiausius nelaimingus atsitikimus, komplikacijas, naujas ligas. Sakyčiau, kad reikėtų bent kiek atsiriboti nuo tos negatyvios informacijos, tuomet ir gyventi pasidarys lengviau…


Audrius RUŠINSKAS,
montuotojas:
– Kadangi auginu mažametį, man peršalimo ligų tema yra gana aktuali. Mūsų šeima, norėdama apsisaugoti nuo šių susirgimų, kartkarčiais pavartoja vitaminų. O ypač sveikata rūpinasi mano močiutė: visuomet įsiūlo ir česnakų, ir įvairių žolelių arbatų.
Norėdami išvengti gripo bei jo komplikacijų, savo atžalą paskiepijame.


Angelina BUTKUTĖ,
turinti negalią:
– Per savo gyvenimą neteko susidurti su rimtesnėmis peršalimo ligomis. Jeigu kiek sunegaluoju, išgeriu vaistininkės rekomenduotų vaistų nuo peršalimo. Nevengiu ir liaudiškų priemonių. Numalšinti kosuliui visuomet vartoju karšto pieno su česnaku, o skaudant galvai – išgeriu liepžiedžių arbatos su medumi. Reikėtų žinoti, kad negalima medaus dėti į karštą arbatą: ne tik nebepajusime visų medaus gerųjų savybių, bet ir pakenksime sąnariams.
Apie skiepus nuo gripo turiu susidariusi skeptišką nuomonę.


Albina POCIENĖ,
namų šeimininkė:
– Pagrindinis mano ginklas nuo peršalimo ligų yra vitaminas C, kurio ne tik geriu, bet ir leidžiuosi. Patikėkite, tai labai padeda! Taip pat esu įsitikinusi, kad norint stiprinti imunitetą, reikia kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Manau, kad norint išvengti šių šaltojo sezono ligų, svarbu laikytis ir asmeninės higienos.
Vos pajutusi peršalimo simptomus, imuosi natūralių priemonių: liepžiedžių, čiobrelių arbatos su medumi, trinto česnako su citrina.
Po to, kai mano šeimoje, pasiskiepijus nuo gripo, kilo sudėtingų komplikacijų, skiepų vengiu.


Apolinaras
SERAFIMAVIČIUS,
pensininkas:
– Esu įpratęs kiekvieną dieną suvalgyti pačių užsiauginto česnako skiltelę – man tai padeda išvengti peršalimo ligų. Daugiau prieš peršalimą nieko ir nevartoju. Nebent jeigu jau kartais pakyla kūno temperatūra, išgeriu liepžiedžių arbatos. Šių vaistažolių mudu su žmona prisirenkame kiekvienais metais.
Skiepijuosi, nes manau, jeigu jau specialistai rekomenduoja, tai ne iš piršto laužta. Nors, kita vertus, kažin ar skiepyčiausi, jeigu nekompensuotų vakcinos.


Andrius PURMALIS,
betonuotojas:
– Nei labai grūdinuosi, nei sportuoju, tačiau turiu pakankamai stiprų imunitetą. Savaime suprantama, kad yra tekę pajusti peršalimo simptomų. Tuomet nusiperku vaistinėje kokių nors vaistų nuo peršalimo. Dar išgeriu arbatos su citrina ir vitaminų.
Mano nuomone, žmogus turi valgyti viską, vengti stresų ir kuo daugiau šypsotis, tuomet nekibs jokios ligos!
Nesiskiepiju nuo gripo, o kodėl – negaliu pasakyti. Tiesiog pats nežinau atsakymo.
Vaida ZIGMANTIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO
nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto