Kaip sukurti modernų, stilingą, tikrą XXI amžiaus interjerą?

Ar kada teko matyti gražų namą, kotedžą ar daugiabutį, kuris iš išorės atrodo tikrai neblogai, tačiau jo viduje esančios patalpos atrodė nuviliančiai ar senamadiškai? Tikriausiai dauguma mūsų yra atkreipę dėmesį į tokias situacijas. Taigi, žvelgiant į interjerus svarbu atitikti modernias tendencijas ir sukurti tokį namų vidų, kuriame būtų gera būti ir gyventi. O, kad tai būtų įmanoma – reikia, kad namai atitiktų šiuolaikiškus standartus. Nebūtinai kiekviename įmanomame milimetre, tačiau bent jau iš bendrosios pusės. Tad štai jums keletas patarimų, kad gyventumėte jaukesniuose ir stilingesniuose namuose – kaip sukurti modernų, stilingą šio laikmečio interjerą!

Rinkitės neutralias spalvas sienoms ir svarbiausiems elementams

Neutralūs tonai ir, be abejo, balta bei juoda yra spalvos, kurios dominuoja moderniuose interjeruose. Be abejonės, šios spalvos yra bazinės ir foninės, tačiau aksesuarai ir dekoras būna ryškesni, išskirtinai atrodantys.
Jeigu jau pasirinkote ryškiai šviesia spalva dažyti sienas, naudokite neutralias spalvas visur kitur. Be galo populiarūs yra ir pasteliniai atspalviai, kurie iš mados neišeina jau beveik du dešimtmečius.
Aksesuarus galima rinktis ir internetu. Kai žinote spalvas, kurių reikia, jau galite lengvai rasti tinkamus rėmelius paveikslams ar nuotraukoms, dušo užuolaidas, kilimėlius ir vazonus. Kalbant apie vazonus – štai nuoroda, kur platus pasirinkimas ir žemos kainos – https://www.varle.lt/vazonai-daigyklos/.

Kokie turėtų būti baldai

Modernūs baldai visada yra patys populiariausi. Nesvarbu ar kalbėsime apie šį dešimtmetį ar apie XX a. vidurį, modernūs baldai yra bestseleriai ir retas žmogus ryžtasi pirkti kažką iš vintažinės kolekcijos. Nors tokių sprendimų kai kas ir nevengia, bet lyginant su moderniais baldais, retro modelių perkama gerokai mažiau.
Moderniems baldams būdingos švarios, glotnios geometrinės linijos. Modernūs baldai neretai būna apsiūti natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip vilna, medvilnė, šilkas ar kita. Moderni sofa ar kėdė turės aiškiai atidengtas kojas, o XXI a. lova galbūt turės daugiau lenktų linijų. Renkantis užtiesalus arba dekoracijas reikėtų vengti visokių kutų, gėlių raštų, išgraviruotų emblemų ir rinktis monochromatinius, švarius dizainus.

Jeigu tapetai, tai tik fototapetai bei kiti atgyvenę sprendimai

Deja, bet dabar modernu sienas dažyti arba rinktis fototapetus. Įprasti tapetai laikui bėgant ima rodyti savo susidėvėjimo žymes, juos sunku valyti, jeigu jie įplyšta, tenka keisti visą dangą. Kelis dešimtmečius eksperimentavę su tapetais, interjero dizaineriai po truputėlį palieka juos užnugaryje. Nesupraskite neteisingai, tikrai galima sukurti modernų įvaizdį su tapetais, bet tai bus nemenkas iššūkis ir tikrai ne pats praktiškiausias sprendimas, todėl nerekomenduojame. Geriau rinkitės fototapetus, kurie bus ryškūs ir suteiks kambariui charakterį. Varle internetinėje parduotuvėje yra gausus jų asortimentas, tad nekils problemų renkantis!

Virtuvės dizaino klaidos

Kambarys, kur galima pastebėti bene didžiausią atskirtį tarp modernių ir atgyvenusių interjerų yra virtuvė. Jeigu norite įsirengti modernią virtuvę, venkite perdėtos pompastikos, lenktų formų stalų, pernelyg išpuoštų kėdžių ar buitinės technikos su retro stiliaus dizainu. Geriausiai viskas atrodys tuomet, kai virtuvėje dominuos blizgių ir lengvai valomų paviršių visuma, bus pastatyti tiesių ir griežtesnių formų baldai, o visa įmanoma buitinė technika bus sumontuota į sieną arba jai skirtas ertmes spintelėse.
Renkantis virtuvės dizaino sprendimus reikia labai derinti praktiškumą ir eleganciją, nes realybėje šis kambarys patiria didžiulius išbandymus. Viska, kas modernu turi būti ir praktiška, nes kitaip tai tėra kičas.
Neapstatykite virtuvės gausybe baldų, nes taip ji nebeliks praktiška. Palikite ją kuo šviesesnę ir kurkite didelės erdvės iliuziją.

Kiti elementai

Žvelgiant į kitus modernaus dizaino elementus, pastebime ryškią metalo, akmens arba matinio bei skaidraus stiklo įtaką. Šios medžiagos gausiai figūruoja moderniuose interjeruose.
Lyginant su XX ir XXIa. sandūros interjerais, dabar nebeliko gyvūnų arba labai ryškių raštų. Jeigu ir pamatysime kokį nors raštą ant pagalvių ar užtiesalų, tai jis bus dvispalvis ir ganėtinai paprastas (pvz., zebras ar jūreiviškas), bet ne ekstravagantiškas.
Didelės gėlės statomos į paprastus vazonus, jie apšviečiami dedikuota šviesa. Indai ir stalo įrankiai taip pat yra paprasti, ganėtinai kasdieniški, tačiau – modernūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video