Kaip sumažinti girtavimo mastus?

Statistika rodo, kad praėjusiais metais vienas šalies gyventojas gryno alkoholio suvartojo litru daugiau nei užpernai.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių bei miesto svečių, kodėl, jų manymu, geriama vis daugiau ir kokių priemonių reikėtų imtis, siekiant sumažinti svaigalų vartojimą.

Jolanta (pavardės skelbti nenorėjo). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jolanta (pavardės skelbti nenorėjo), namų šeimininkė:

– Mano manymu, kaltas yra nedarbas. Esu įsitikinusi, kad jokios kitos priemonės negelbėtų šalies iš susidariusios situacijos, kaip tik žmonių įdarbinimas. Jaunimui, sakyčiau, reikėtų dar didesnio užimtumo.
Manau, kad alkoholio mėgėjui nepadės jokie mėginimai „atjaukinti“ jį nuo svaigalų: nei reklamų uždraudimas, nei atidarytos blaivyklos, nei svaigalų parduotuvių darbo laiko trumpinimas.

 

 

Svajūnas URBIETIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Svajūnas URBIETIS, apsaugos darbuotojas:

– Pirmiausia reikėtų mažinti nedarbą. Pritariu, kad šiandien yra daug žmonių, tiesiog įkliuvusių į alkoholio pinkles… Manau, kad būtent tokioje situacijoje tik pats žmogus gali sau padėti, suvokdamas, kad jis tapo ligoniu.
Jeigu manote, kad parduotuvėse esantis alkoholis skatina gėrimą – nesutinku su tuo. Pavyzdžiui, jeigu aš jo nevartoju ir man neaktuali ši prekė – aš jos ir nepirksiu.

 

 

 

Jelizaveta PROKOPENKO. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jelizaveta PROKOPENKO, siuvėja:

– Negaliu atsakyti, kodėl mūsų žmonės taip svaiginasi… Mano nuomone, reikėtų gerokai riboti alkoholio pardavimo laiką. Reikėtų daryti taip, kad negalėtų žmonės nei anksti rytą, nei vėlai vakare, kada tik užsimanę įsigyti svaigalų.
Ir dar manyčiau,  kad reikėtų skleisti kuo daugiau antialkoholinės reklamos. Gal tokiu būdu pasiektume norimų rezultatų?

 

 

 

Ernestas BUKAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ernestas BUKAUSKAS, akmeniškis, būsimasis studentas:

– Manau, kad daugiausia žmonės svaiginasi dėl pramogos, ypač jaunimas. Dar viena priežastis – nedarbas. Ir jauni, ir seni iš neturėjimo ką veikti užsiima tuo, kuo neturėtų…
Mano įsitikinimu, jeigu žmogus nori išgerti, tai jis ir gers – jokios reklamos tam įtakos neturi. Juolab, pastebėjau, kad jos kažkiek ir sumažėjo.

 

 

 

Živilė BRUŽAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Živilė BRUŽAITĖ, esanti motinystės atostogose:

– Šiandien labai daug žmonių neturi darbo, pinigų. Dėl to, manau, kai kurie puola į neviltį ir tampa potencialiais alkoholikais. Pastebėjau, kad jaunimas labai svaiginasi. Gyvenu tokioje vietoje, kur prieš mano langus nuo ryto iki vakaro lėbauja jaunuoliai. Anksčiau, kai patruliuodavo policija, išgėrinėjimų nebebūdavo. Dabar – vėl tas pats.
Esu įsitikinusi, kad žmogui, įklimpusiam į alkoholizmą, gali padėti tik jo artimieji. Netgi žinau tokių pavyzdžių, kai jokios priemonės negelbėjo, bet giminaičiai sugebėjo vyriškį sugrąžinti į normalų gyvenimą.

 

 

Artūras MAKAREVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Artūras MAKAREVIČIUS, operatorius:

– Sutinku, kad nemažai geriančiųjų…Alkoholizmas yra sunki liga ir ja gana greit susergama. Suprantama, jog reikia imtis priemonių, kad tik išvengtum šios ligos.
Sakyčiau, kad reikėtų riboti alkoholio pardavimo laiką, kaip, pavyzdžiui, padaryta Skandinavijoje. Antra – sumažinti reklamos.
Tačiau, mano įsitikinimu, viskas prasideda jau vaikystėje. Todėl reikėtų imtis kuo daugiau prevencijos priemonių mokyklose, parodyti vaikams alkoholio daromą žalą.

5 Atsakymai į “Kaip sumažinti girtavimo mastus?”

 1. Ona parašė:

  kokias nesamones peza apklaustieji sako nera darbo truksta darbo ir todel geria ar esate bande ka nors uzsisakyt niekas nespeja priimt skubiu usakymu nes negali ivigyt visi sako po savaite po dvieju nespejam nera kam dirbt nes kas dirba ir dabo turi o kas tik pasalpos laukia to neidarbinsi o geria is pasileidimo ir is bukumo nes nepades jokie idarbinimai ir atliginymai ir darbe geria cia priklauso nuo pacio zmogaus

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Sumažinti neįmanoma, nes dirbtinė girtuoklystės plėtra kaip ir budulizmo(debilizmo) plėtra ar forsuojama smurtinės visuomenės plėtra yra 2K(Kirkilas-Kubilius) valstybinio projekto dalis, kad taip nustekentus lietuvius būtų vėl lengvai galima, kaip 1940 metais, susigrąžinti į Rusijos globą – okupuoti ir aneksuoti. Kuo daugiau alkoholikų ir budulių Lietuvoje, kuo daugiau oligarchijos TV ir radijo, ypač LNK ir Lietuvos komsomolkės – tuo geriau neosovietiniam elitui ir kubilizmui Lietuvoje. Tad kol nebus sustabdyta Neosovietinės Oligarchijos propaganda ir Omon’as – tol prasigerinės ne tik Mažeikiai, bet ir Tirkšliai, Ruzgai, Ukrinai, Židikai, Geidžiai ir mano Bugenių kaimas. Nebent Lūšėje ir jos Dautaruose mažiau pijokų, nes ten grįžta baronų von Bock’ų dvasia. Žinot tokį Fedor von Bock’ą, tiesa? Jei žinote, tada gali konciervų ir krikdemų planas neišdegti – ateity gali būti sustabdytas tas totalinis tautos girdymas, alinimas ir naikinimas. Gali būti pasukta iš savižudybės kelio į kūrybos ir klestėjimo kelią, jei rudenį nerinksime kubilinių uspaskoidų ir paksoidų su visokiomis ten bolševikinėmis prielipomis ir socdemais(bolševikais)

 3. :))) parašė:

  Sugryzki jaunysteee,aalyvom suuzydeek,sugryzkiiii paaaskuubeek. A jau reik mazint,a? Vo,cia tik rase,kad 2-3 litrus i diena reik imt,o dabar kiek gales? Nu tik spek sekt info noredamas sveikas but:))) I sveikata!

 4. o kam parašė:

  mazinti tuos mastus? Tegul geria kam reikia gert.Cia auklejimo ir kulturos pasekme.Gamtoje yra naturali atranka.Daug geri,tampi alkoholiku ir taip „letai nusizudai“.Islieka tik stipriausi-protingiausi.

 5. deja parašė:

  komercija ir pelnas svarbiau – kaip ir prekyba vaistais, gydymas vietoj sveiko gyvenimo budo, trecios rusies maistas, prekes ir paslaugos lyg treciosioms salims

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto