Kaip sutaupyti perkant kalėdines dovanas?

Idealiu atveju dienas iki Kalėdų leidžiame su šeima ir galvojame apie tai kas iš tiesų svarbu – ryšį su artimaisiais ir gerus darbus. Tačiau, realybėje, dažnai tenka pasinerti į šventinių dovanų pirkimo karstinę, kuri ne tik kelia stresą, bet ir sąlygoja didesnes išlaidas. Nesubalansuoti finansai, dažniausiai, tampa problema sausį ir prisideda prie niūrios nuotaikos ir pošventinio slogučio. Taigi, kaip sutaupyti perkant kalėdines dovanas? Paruošėme jums patarimus, kurie leis džiaugtis šventėmis ir sutaupyti.

Pradėkite nuo idėjos

Galvoti apie kalėdines dovanas pradėkite nuo idėjos, kuri sutaptų su jūsų požiūriu į gyvenimą. Atsakykite į klausimą – kokios dovanos labiausiai džiugina jus pačius, kuo norėtumėte nustebinti artimuosius. Galbūt nemėgstate kaupti daiktų ir visiems draugams dovanosite valgomas dovanas arba pramogas? Galbūt sveikinsite tik vaikus? Kasmet taip pat galite sugalvoti ir temines Kalėdų dovanas. Pavyzdžiui, visiems artimiesiems dovanoti knygas, nuotraukas ar rankų darbo žvakes. Panašios dovanos visiems padeda taupyti – pirkti ar patys ruošti dovanas galite didesniais kiekiais.

Mažinkite dovanų skaičių

Paprasčiausias būdas sutaupyti perkant kalėdines dovanas yra tiesiog mažiau jų pirkti. Tai negalioja artimiausiems jūsų žmonėms, tačiau, apsvarstykite ar būtina dalyvauti dovanų apsikeitimuose darbe ir kitose bendruomenėse su mažai pažįstamais žmonėmis. Smulkių ir galbūt ne itin reikalingų ar naudingų dovanų pirkimas dažniausiai kelia daugiau rūpesčio, išlaidų ir streso nei malonių potyrių. Tuo tarpu šeimoje ir artimų draugų grupėse verta išbandyti grupinį dovanų apsikeitimą, kuomet burtų keliu parenkamas tik vienas dovanos gavėjas. Taip sutaupysite nemažai pinigų, nesiblaškysite ir susitelksite į vienos išieškotos dovanos teikimą šeimos nariui ar draugui.

Apgalvokite biudžetą

Taupymas neatsiejamas nuo biudžeto planavimo. Tai galioja tiek kasdieniniame gyvenime, tiek artėjant Kalėdoms. Nustatykite sumą, kurią galite skirti dovanoms ir stenkitės jos neviršyti. Idealu būtų iš anksto paruošti dovanų sąrašą su orientacinėmis sumomis kiekvienai iš jų. Palikite rezervą kelioms nenumatytoms dovanoms. Dovanų planavimas gali ne tik sutaupyti pinigų, bet ir padėti šventėms ruoštis ištisus metus, išrinkti iš tiesų apgalvotas dovanas. Kaip subalansuoti padidėjusias išlaidas gruodį? Kalėdoms taupyti ir atsidėti nedideles sumas kas mėnesį galite ištisus metus – nustatę automatinį pervedimą į atskirą banko sąskaitą galite taupyti to beveik nepastebėdami.

Apsipirkite anksti

Turbūt pagrindinis patarimas siekiantiems sutaupyti – nelaukite paskutinės minutės ir apsipirkite kiek galima anksčiau. Įvairūs išpardavimai ir akcijos vyksta ištisus metus, ypač internetinėse parduotuvėse.

Apsipirkimas internetu gali sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Tą galite daryti neišeidami iš namų ir derindami su kitais darbais bei užsiėmimais. Perkant internetu ir siekiant sutaupyti itin svarbu neatidėti darbo paskutinėms savaitėms. Prekių pristatymas į namus artėjant Kalėdoms gali būti sudėtingas ir užtrukti. Taupyti padeda ir didesnių užsakymų planavimas ir didesnio kiekio dovanų pirkimas vienu metu. Taip sumažinsite prekių pristatymo kaštus, o taip pat galite gauti ir papildomų nuolaidų didesniam prekių krepšeliui.

Atsisakykite nebūtinų išlaidų

Norėdami sutaupyti koncentruokitės į dovaną, tačiau atsisakykite arba apribokite viską, kas nebūtina. Neverta išlaidauti brangiam dovanų popieriui – jis dovanos gavėją džiugins daugų daugiausia kelias minutes. Ta pati taisyklė galioja ir kitoms dovanų dekoracijoms – virvelėms, kaspinėliams ir blizgučiams.

Dovanas galite pakuoti minimalistiniu stiliumi arba dekoruoti gamtoje randamais dalykais, kurie nieko nekainuoja: šakelėmis, kankorėžiais, uogomis. Nebūtina išlaidauti ir atvirukams – dovanos gavėjo vardą galite užrašyti ir mažytėje etiketėje ar tiesiog ant dovanų popieriaus, o linkėjimą perduoti žodžiu. Permąstykite dalykus, kuriuos įprasta daryti ir iš naujo įvertinkite jų poreikį, ypač kai tai susiję su trumpalaikėmis švenčių dekoracijomis.

Dovanodami, taupydami ir planuodami išlaidas būkite sąmoningi. Prisiminkite, kad geriau išrinkti mažiau, tačiau taiklių, apgalvotų ir kokybiškų dovanų jūsų artimiesiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto