Kaip teisingai krauti išmaniuosius įrenginius?

Nuotr. iš pexels.com

Yra vienas dalykas, kuris vienija visus iki vieno išmaniuosius įrenginius. Tai yra baterija! Be abejo, jos yra skirtingos, veikia skirtingai, turi skirtingą galią ir įkrovimo tipą, tačiau teisingai įkraudami galime prailginti išmaniųjų įrenginių tarnavimo laiką. Sužinokite kelias gudrybes, kaip teisingai krauti savo išmaniuosius įrenginius.

Naudokite originalų įkroviklį. Visais atvejais yra geriausia naudoti oficialų įrenginio įkroviklį ir laidą, kurį parinko gamintojas. Įkrovikliai gali skirtis galios ir įtampos lygmenimis, o įkraunant naudojant netinkamą galią prastėja baterijos kokybė.

Nenaudokite greito įkrovimo režimo. Jei tik įmanoma rekomenduojama vengti greitojo krovimo režimo. Nors jis leidžia pakrauti bateriją greičiau, ilgalaikėje perspektyvoje gali sumažinti jos gyvavimo trukmę. Jei tik galima, visuomet rinkitės lėtesnį krovimo režimą.

Neleiskite įrenginiams visiškai išsikrauti. Senesnių baterijų tipų (pvz., NiMH) atveju buvo rekomenduojama leisti visiškai išsikrauti prieš įkraunant iš naujo. Modernioms litijoninėms baterijoms tai nereikalinga – jūsų išmaniajam įrenginiui naudingiau išlaikyti bateriją pakankamai įkrautą, kad ji nebūtų visiškai išsikrovusi, t.y. tarp 20 ir 80 procentų.

Nenaudokite pažeistų baterijų. Jei pastebėjote pokyčius ant baterijos ar šalia įkrovimo vietos, nedelskite pakeisti pažeistas arba sugedusias dalis, įrenginio nekraukite ir nenaudokite. Pažeistos baterijos gali būti pavojingos ir gali sukelti gedimus ar net sprogimą.

Stebėkite įrenginio temperatūrą. Žemesnė temperatūra gali pagerinti baterijos veikimą. Bandykite neperkrauti išmaniojo įrenginio esant aukštai temperatūrai arba laikykite jį šaltyje. Stengiantis išlaikyti baterijos gyvavimo trukmę kuo ilgiau, stenkitės įrenginį laikyti sausoje vietoje, toliau nuo drėgmės, tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių.

Nepalikite įrenginių krautis itin ilgai. Esate linkę palikti įkraunamus įrenginius ilgai? Tai nėra saugu. Stenkitės stebėti įkrovimo procesą ir jį baigti, kai baterija pasiekia 100% įkrovimo.

Palaikykite švarą. Jei ant įkroviklio laidų ar išmaniojo įrenginio prijungimo lizdo kaupiasi dulkes ar nešvarumai, jie gali sutrikdyti įkrovimo procesą arba sukelti perteklinį šilumos išsiskyrimą. Reguliariai valykite ir prižiūrėkite įkrovimo lizdus. Jei jūsų įrenginyje baterija yra išimama, gali būti naudinga periodiškai ją išimti, kruopščiai išvalyti susikaupusias dulkes ir patikrinti kontaktus. Būtent švaros aspektas yra labai svarbus kaitinamojo tabako įrenginių turėtojams. Kaitinamojo tabako įrenginiais kokybiškai naudositės ilgiau, jei kruopščiai juos valysite ir į krovimo angą nepateks dulkių ir nešvarumų nuo tabako lazdelės.

Atkreipkite dėmesį, kad skirtingi išmanieji įrenginiai gali turėti šiek tiek skirtingus reikalavimus dėl baterijų naudojimo ir priežiūros. Todėl visada patartina naudotis rekomendacijomis konkretaus įrenginio instrukcijose. Saugus ir atsakingas įkrovimas yra svarbus norint išsaugoti prietaiso veikimą ir išvengti potencialių pavojų. Tinkamai laikydamiesi šių patarimų galite padidinti savo įrenginio naudojimo trukmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto