Kaip Vasario 16-ąją švęsti išradingai?

Jau kelerius metus Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia, minint Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, pasitelkti kūrybiškumą ir šią šventę paminėti linksmai, originaliai. Išradingiausiuosius žadama apdovanoti trispalve.
Prie šalies vadovės raginimų prisideda ir būrys visuomenei žinomų žmonių. Vieni Vasario 16-osios proga žada savo draugus ir artimuosius pakviesti pietų, kiti planuoja artimiesiems dovanoti pačių megztus trispalvius šalikus…
Gatvėje kalbintų praeivių klausėme, kokia jų nuomonė apie išradingumą, minint šią valstybinę šventę.

Laurynas NAVAGRECKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laurynas NAVAGRECKIS, moksleivis:
– Dabar Vasario 16-oji ar kitos valstybinės šventės minimos ne taip jau ir kukliai. Bet kad vyktų kažkas labai jau įspūdingo, ilgam įsimenančio, taip nėra. Manau, tai yra svarbi sukaktis. Kasmet rengiami tradiciniai koncertai su oficialiomis kalbomis, jaunimui, mano nuomone, nėra labai įdomūs. Iš tiesų aš ir pats nelabai dalyvauju tokiuose minėjimuose, nes paprasčiausiai jie manęs nedomina.
Iš tikrųjų gerai, kad Prezidentė ragina sugalvoti ką nors originalaus, linksmo, nes dauguma jaunimo nėra lyrinės muzikos mėgėjai ir tokių oficialių renginių lankytojai.

Egidijus GAILYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Egidijus GAILYS, moksleivis:
– Kaip minėti Vasario 16-ąją, kad ji būtų linksma ir įsimintina, nežinau.
Tuose įprastuose Vasario 16-osios minėjimo koncertuose nedalyvauju. Jie man nelabai įdomūs.
O tam, kad jaunimui jie būtų patrauklesni ir priimtinesni, galbūt reiktų, kad tokiuose renginiuose dalyvautų įžymūs žmonės. Kad skambėtų jaunimui priimtinesnė muzika, kad būtų kuo juose užsiimti, o ne vien tik pasiklausyti oficialių kalbų.

Juozapas KUKŠTAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Juozapas KUKŠTAS, senjoras:
– Aš norėčiau pasakyti, kad nereikia dejuoti. Dabar žmonės baisiai dejuoja. Na jau yra kaip yra, bet tokia šventė kaip Vasario 16-oji kiekvienam lietuviui yra didelė šventė. Sutikčiau su Prezidentės raginimu švęsti linksmai. Gal nereikia tiek to liūdesio.
Bet pradėkime nuo savęs. Jeigu neguliu ligos patale, tai kodėl ir nenuėjus, nepabuvus, nesudalyvavus? Žmonės dejuoja, kad neįdomu, todėl neina. Aš tada ir paklausiu: o ar esi buvęs, ar esi matęs, girdėjęs? Nes neretai būna taip, kad nebuvo, nematė, bet sako, kad nepatiko.
Tai reikėtų pradėti nuo kuklumo, paprastumo ir mažiau verkšlenimų.
Esu sužavėtas trečiadienį Mažeikiuose vykusiu jungtiniu dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, grupės „Thundertale“ bei Lietuvos kariuomenės orkestro koncertu. Jį stebėjo ir jaunimas. Džiaugiuosi, kad mažeikiškiai suprato ir priėmė, kas jiems buvo rodoma. Gerai būtų daugiau tokių koncertų!

Kazimiera RINGO. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Kazimiera RINGO, senjorė:
– Aš labai retai tenueinu į mieste vykstančius renginius, todėl nežinau, kaip reikėtų minėti Valstybės atkūrimo dieną, kad ji būtų įsimintina. Esu senas žmogus, turiu sveikatos problemų, todėl man yra sudėtinga.
Anuomet, kai gyvenome tarybiniais laikais, niekas tokių švenčių iš viso neminėjo.
Šiaip aš galvoju, kad visiems neįtiksi, o kaip jau yra, taip yra gerai. Tad gerai ir tos šventės tokios, kokios yra. Prie Tarybų valdžios ne visiems buvo gerai, dabar irgi ne visiems gerai. Na, o mes, tie vidutiniokai, taikomės prie to, kaip yra.
Reikia labiau vertinti tai, ką turime, o ne ką galėtume turėti.

Elena JASIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Elena JASIENĖ, slaugo neįgalų sūnų:
– Kokia gali būti nuomonė apie kažkokius šventimus – linksmus, originalius ar išradingus, kai žmonės Lietuvoje taip sunkiai gyvena? Kokie atlyginimai, pensijos, pašalpos…
Aš tikrai esu labai nusivylusi: vaikai, anūkai, ieškodami geresnio gyvenimo, baigia išsivažinėti po užsienius. Jaunimą mokink nemokinęs to patriotiškumo ar meilės tėvynei. Ateina laikas ir jie, rūpindamiesi savo gyvenimais, išvažiuoja, nepaisant to, kad čia tėvynė, šaknys. Aišku, ir tame užsienyje ne pyragai, tačiau ten žmonės bent oriai gyvena.
Kartais atrodo, kad Lietuvoje įstatymai galioja tik valdžiai. Paprastiems žmonėms – ne.
Tokiais raginimais švęsti linksmai tarsi bandoma nukreipti dėmesį nuo problemų tikintis, kad piliečiams užteks to ir tiek, kiek yra. Neužtenka.
Tiesa, Lietuvoje yra daug gerų paprastų žmonių, nelaimėje ištiesiančių pagalbos ranką. Tai galbūt ir yra vienintelė viltis bei išsigelbėjimas.

Vaida MIKALAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vaida MIKALAUSKIENĖ, muzikos mokyklos direktorė:
– Manau, kad kaip kas įsivaizduoja ir sugalvoja, taip tas išradingumas ir pasireiškia. Nes vienam išradinga tiesiog užsidegti žvakutę ar namuose pasidėti kokią nors vėliavėlę. Kitam tądien reikia eiti į bažnyčią, trečiam – į koncertą. Kiek žmonių, tiek nuomonių. Svarbiausia, manau, vadovautis savo širdimi.
O viskas prasideda nuo šeimos, nuo auklėjimo. Jeigu tėvai nuo mažens vaikus vedasi į koncertus, į minėjimus, į bet kokias šventes, tai tie vaikai ir užauga žinodami, kad tokia diena yra kažkuo ypatinga. Jeigu šeimoje šios vertybės nepuoselėjamos, tai tada jis ir nežino, jį sunku pritraukti, pakviesti ir išaiškinti. Bent jau ugdymo įstaigose tas auklėjamasis darbas vyksta labai intensyviai, tad jeigu jau šeimose nevyksta tokie pokalbiai, diskusijos, padeda darželis, mokykla.

2 Atsakymai į “Kaip Vasario 16-ąją švęsti išradingai?”

  1. Jurgita parašė:

    Būkit pasveikinti!

  2. Zemaitis parašė:

    Smetonos Lietuva buvo nepriklausoma valstybe.Turejo nacionalini banka,savo valiuta Lita,aukso atsargas sukaupe, ir musu kartai aukso atsargos liko. Tik kur jos dabar?Smetonos Lietuva nebuvo praskolinta kaip dabartine Lietuva.Mes dabar nebeturim savo valstybines kai is Briuselio ateina 70 procentu istatymu,neturim savo pinigu,nacionalinio banko.
    O dar ir JAV kariuomene Lietuvoje.Ar mes nepriklausoma valstybe……?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto