Kalbos tvarkytojos išvada: nelietuviškų gatvėvardžių Krakiuose nėra

Alma Tupikienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastarajame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje kilo diskusijų dėl nelietuviško gatvės pavadinimo Krakių kaime – esą iki šiol ant kažkurio namo tebekabo užrašas… rusų kalba: „ul. Pauliankas“ (Pauliankos gatvė).
Tokia informacija sudomino valstybinės kalbos sergėtojus – patikrinti šios gyvenamosios vietovės gatvėvardžiai.
Išaiškėjo, kad posėdžio metu pateikta informacija neatitinka tikrovės – Krakiuose nelietuviško gatvėvardžio nėra.

„Gal galėtumėte pasidomėti Paulianka, lyg toje gatvėje tebėra rusiškas užrašas, – apie galimai dvikalbį gatvės pavadinimą kalbėta posėdyje. – Tokių užrašų neturėtų būti. Kiek diskusijų kyla dėl lenkiškų užrašų… Vienur toleruojama, kitur aštriai reaguojama į tokius pažeidimus. Reikėtų juos pašalinti, įspėti atsakingus asmenis…“
Mažeikių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Alma Tupikienė „Santarvei“ teigė, kad patikrinus posėdžio metu išsakytą informaciją dėl galimai nelietuviško gatvės pavadinimo Krakiuose ji nepasitvirtino.
„Krakiuose yra Pauliankos gatvė. Užrašas teikiamas lietuvių kalba, – aiškino kalbininkė. – Toks gatvės pavadinimas yra valstybės įmonės Registrų centro Adresų registre.“
A. Tupikienė patikino, kad Krakių kaimo gatvės ženklinamos lentelėmis su taisyklingais gatvių pavadinimų užrašais (Aušros, Karklupio, Krakių, Liepų, Malūno, Milių, Naikių, Pauliankos, Saulės, Ventos ir kiti). Nurodytas gatvės vardas ir gatvės tipas, pvz.: Pauliankos g., Krakių g., tad ir įspėti ką dėl nesamų pažeidimų ar taisyti ko – nėra.
„Lentelių, pavadinimų lentelių, informacinių ženklų pritvirtinimą, užrašų užrašymą, jų priežiūrą ir keitimą Krakių kaimo gyvenamojoje teritorijoje organizuoja Mažeikių rajono apylinkės seniūnija“, – sakė pašnekovė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Kalbos tvarkytojos išvada: nelietuviškų gatvėvardžių Krakiuose nėra”

  1. Nuomonė parašė:

    Atrodo ,kad gatvės vardų ( pagal kalbos tvarkytoją – ,, gatvėvardžių” ) neturi. Gatvėms yra parenkami ( suteikiami) pavadinimai. Įdomu,ką dėl tokio sudurtinio žodžio ,,gatvėvardžio” pasakytų Valstybinės kalbos inspekcijos atstovai.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Kaip ir žodžio “Pasktarajame”

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Keista, kad žodžio gatvėvardis lietuvių kalboje nerasta lkzd.lki.lt/Zodynas/Visas.asp

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*