Kalėdinį paštą pamėgsta vis daugiau bendruomenių

Kalėdinio pašto dėžė Auksūdžio daugiafunkciame centre jau laukia sveikinimų ir atvirukų.

Rajono seniūnijose jau pradėjo veikti kalėdinis paštas. Kai kurios bendruomenės jį organizuoja ne vienus metus, o štai sediškiai šventinį paštą surengė pirmą kartą.

Idėja pasiteisino

Praėjusiais metais Šerkšnėnų seniūnijoje veikiantis kalėdinis paštas sulaukė didžiulio vietos gyventojų susidomėjimo – į šventinį paštą buvo gauta ir per dvi dienas išvežiota per 800 sveikinimo laiškų ir atvirukų. Sveikinimai ir linkėjimai pasiekė ne tik seniūnijos centre įsikūrusius žmones, bet ir gyvenančius Skuodiškėse, Žemalėje.

Šerkšnėnų kultūros centro vadovas Remigijus Kudla „Santarvei“ pasakojo, kad kalėdinis paštas Šerkšnėnuose gyvuoja jau ne vienus metus, o štai Skuodiškėse ir Žemalėje – pirmą kartą buvo įrengtos pašto dėžutės.

„Sulaukėme sveikinimų gausos, o laiškanešiais dirbę mūsų centro darbuotojai neslėpė, kad po apsilankymų pas seniūnijos žmones namo grįžo kupini pačių džiugiausių emocijų. Tad ir šiemet jau pradėjo veikti kalėdinis paštas, jo dėžutės Šerkšnėnuose ir Žemalėje įrengtos parduotuvėse, o Skuodiškėse – prie informacinės lentos“, – sakė vienas iš šventinio pašto organizatorių.

Gaus tik seniūnijos žmonės

Šiais metais kalėdiniai paštininkai padės sujungti visą seniūniją – prie šios iniciatyvos prisidėjo ir Rubikai. Šioje bendruomenėje šventinio pašto tradicija gyvavo jau ilgai, tačiau šiais metais žmonės pageidavo, kad laiškus pristatytų kultūros centro darbuotojai, kurie atvyksta šventiškai nusiteikę – su akordeonu, dainomis.
Neužmiršti ir plinkšiškiai – laiškus jie gali atvežti į Šerkšnėnus ar Rubikus, o visi sveikinimai, skirti jiems, pasieks Plinkšes.

Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojai, pernai lankę seniūnijos žmones ir įteikę jiems kalėdinį paštą, pasisėmė pačių džiugiausių emocijų.

Šerkšnėnų seniūnijoje gyvenantys žmonės sveikinimus gaus po gruodžio 18-osios – tądien išimami laiškai.
R. Kudla neabejoja, kad toks paštas – žmones vienijanti šventiška akcija, laiškų kasmet vis daugėja, visi džiaugiasi, nes ranka parašytas žodis tikresnis ir ilgam išlieka.

Tęsia ilgametes tradicijas

Nuo gruodžio 1 d. kalėdinis paštas veikia Auksūdyje. Čia ši tradicija gyvuoja jau aštuonerius metus.
Auksūdžio bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė „Santarvei“ pasakojo: „Laiškus baigiame priimti gruodžio 22-ąją, iki Kūčių juos visiems adresatams išnešios mūsų „nykštukai“. Pandemijos laikotarpiu, kai bendravimas buvo apribotas, laiškus paprasčiausiai įmesdavome į pašto dėžutes. O dabar juos gražiai supakuojame, surišame kaspinėliais ir įteikiame.“
Daugiausia laiškų Auksūdžio apylinkių gyventojus pasiekė 2018-aisiais – 998, pernai buvo išnešiota per 800.

Pasitaiko ir siuntinukų

Kalėdinio pašto dėžė yra įrengta Auksūdžio daugiafunkciame centre, iš čia laiškai bus išnešioti ir Purpliuose bei Stumbruose gyvenantiems žmonėms. Didelė dalis laižuviškių dirba Auksūdyje esančioje įmonėje, tad laiškai pasieks ir šio miestelio žmones.

„Ar būtinas šis kalėdinis paštas? Žmonės sako – labai. Anot jų, pašto paslaugos brangios, o čia ir pasveikinti galima beveik veltui, ir nykštukai sukuria šventinę nuotaiką… Ir žmonės stengiasi – būna ir pirktinių atvirukų, būna ir jų rankomis padarytų, į tokius kiekvienas įdeda dalelę širdies… Vien laiškais neapsiribojama, išnešiojame ir siuntinukus, kuriais gyventojai vieni kitiems atsidėkoja už per metus suteiktą pagalbą arba tiesiog iš draugiškumo ką nors padovanoja“, – pasakojo I. Braziulienė.

Prisijungė ir Seda

Pirmą kartą nuo pirmadienio kalėdinis paštas pradėjo veikti ir Sedoje, kur vietos gyventojai savo parašytus sveikinimus ar atvirukus iki gruodžio 22-osios gali įmesti į Sedos bibliotekoje esančią specialiai papuoštą pašto dėžę.

Pasak Sedos bendruomenės pirmininkės Vilmos Neliubšienės, gruodžio 23-iąją pašte esančius sveikinimus nurodytiems adresatams išnešios nykštukai.
Atsižvelgus į tai, ar prigis tokio pašto tradicija, kiek žmonių rašys sveikinimus ir laiškus, bus galvojama, ar kalėdinį paštą organizuoti ir kitais metais.
Nuotr. iš bendruomenių archyvų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto