„Kalėdos mano mieste“ – mažeikiškių laukia naujovės ir staigmenos

Mažeikiai puošiasi – gatvėse įrengiamos dekoracijos ir instaliacijos.

Šiemet Kalėdos Mažeikiuose ypatingos – pirmą kartą senamiestyje organizuojama Kalėdų mugė, rengiami įspūdingi koncertai, trumpam stabtelės 12 metrų kalėdinis traukinukas. Ruošiami šventiniai maršrutai nuo miesto eglės iki mugės: nemokamu Kalėdų autobusiuku arba pėsčiomis per šventiškai padabintą pėsčiųjų viaduką. Planuojamos ir kitos pramogos.

Senamiestis atgyja – Kalėdų mugė

Šių metų didžioji staigmena – pirmą kartą senamiestyje organizuojama Kalėdų mugė. Visą savaitę – gruodžio 17–23 d. nuo 11 val. iki 20 val. – ji šurmuliuos Vasario 16-osios g. dalyje prie geležinkelio stoties. Mugės atidarymas – gruodžio 17 d. 12 val. Tądien 18 val. visų lauks staigmena – grupės „The Roop“ koncertas, kurį Mažeikiams dovanoja AB „ORLEN Lietuva“. 

R. Matulaitienė: „Stengiamės, kad visame mieste jaustųsi kalėdinė dvasia ir ypatinga šventinė nuotaika.“

„Pastebėjau, kad atėjus šventiniam laikotarpiui daugelis vis žvalgosi, kur galėtų nuvykti pasivaikščioti ar kokias muges aplankyti, todėl šiemet nusprendėme surengti pirmąją kalėdinę mugę Mažeikių senamiestyje, kad mūsų žmonėms nereikėtų toli važiuoti ir ypatingą Kalėdų nuotaiką galėtų pajusti savame mieste“, – apie švenčių detales kalba Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Įvaizdžio kūrimo darbo grupės pirmininkė Rūta Matulaitienė.
Mugėje bus galima ne tik įsigyti kalėdinių dovanų ir gardumynų, bet ir paskanauti karštų gėrimų, rajono bendruomenės virtų košių, čenachų, žuvienės, keptų pyragų ir kitų skanėstų.
Taip pat skambės muzika, koncertuos rajono meno kolektyvai, o didelius ir mažus džiugins susitikimai su Kalėdų Seneliu ir jo palyda.

Pagrindinė miesto eglė – tradicinėje vietoje

Kalėdinė eglė, kaip ir kasmet, sužibs aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. Šiemet ji bus 18 m aukščio, iš metalinio karkaso, apkaišyto natūraliomis eglių šakomis, dekoruota stambiomis, įvairių spalvų lemputėmis, šviesos blykstėmis, šviečiančiais žaislais-burbulais bei tradiciniais įvairių spalvų burbulais. Šalia eglės bus įrengta 3D dekoracija „Fotorėmelis“, skirta fotografuotis lyg šventiniame atviruke, papuošti apšvietimo stulpai.
Pagrindinę miesto eglę iki gruodžio 9 d. papuoš UAB „Švenčių studija“, kuri taip pat dekoruos ir kalėdinės mugės teritoriją senamiestyje.
Gruodžio 10 d. 18 val. vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, kurios nepraleis ir Kalėdų Senelis su palyda, koncertuos Karina Krysko bei Jeronimas Milius, dangų nušvies fejerverkai.
„Norime visiems žmonėms suteikti galimybę dalyvauti abiejose didelėse šventėse – tiek pagrindinės miesto eglės įžiebime, tiek mugės atidaryme, todėl jos vyks skirtingomis dienomis“, – pažymi Savivaldybės mero pavaduotoja.

Nemokamas pavėžėjimas ir puošyba

Norintieji aplankyti abi pagrindines šventines erdves, esančias mikrorajone ir senamiestyje, galės važiuoti nemokamu kalėdiniu autobusiuku arba eiti pėsčiomis kalėdiniu taku – nuo pat miesto eglės iki Kalėdų Senelio rezidencijos mugėje senamiestyje. Pėstieji turės progą pasigrožėti mokinių kalėdiniais piešiniais, kuriais bus išdabintas pėsčiųjų viadukas, įvairiomis dekoracijomis, lemputėmis.

Šventiniu laikotarpiu senamiestyje pirmą kartą organizuojama Kalėdų mugė.

Pasak R. Matulaitienės, kalėdinė dvasia bus jaučiama visame mieste: žibės ne tik Kalėdų eglė ir jos aplinka, bet ir kitos viešosios erdvės.
„Nors ir turėsime dvi pagrindines šventines erdves, stengiamės, kad žmones kalėdinė nuotaika lydėtų visur. Sankryžų žieduose stovi papuoštos eglutės, parkuose, gatvėse ir prie kai kurių pastatų įrengiami apšvietimai ir įvairios instaliacijos“, – apie miesto papuošimą kalba Savivaldybės mero pavaduotoja, pridurdama, kad šventinio laikotarpio džiaugsme žmonės nepamirštų laikytis visų saugumo dėl COVID-19 reikalavimų.

Kviečia dalyvauti konkurse

Taip pat rajono gyventojai kviečiami drauge kurti šventinį jaukumą – prisidėti prie tradicija tapusio Savivaldybės organizuojamo kalėdinio konkurso „Tegul nušvinta Mažeikiai“. Bus renkami gražiausiai, originaliausiai ir išradingiausiai savo valdas pasipuošę gyventojai, verslo įmonės, įstaigos, organizacijos.
Gražiausią nuotrauką arba nuotraukų koliažą siųskite iki gruodžio 27 d. elektroniniu paštu [email protected]. Svarbu nurodyti nominaciją, į kurią pretenduojate, papuoštos vietos adresą ar įmonės pavadinimą ir kontaktinę informaciją. 
Išsamesnė informacija apie konkursą paskelbta Savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt ir Savivaldybės „Facebooko“ paskyroje.
Regina GIRDENIENĖ
Nuotr. autorės ir iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo
Sut. MS-41

9 Atsakymai į “„Kalėdos mano mieste“ – mažeikiškių laukia naujovės ir staigmenos”

 1. Putka parašė:

  Pataupe ant gatviu valymo-pyst muge🤣🤣

 2. to manau parašė:

  Pvzd. ikimokyklinis ugdymas, švietimas, medicina, priešgaisrinė sauga plačiąją prasme technikos atnaujinimas, prevencija prieš šalčius. Visos įstaigos deklaruoja ,kad trūksta lėšų…

 3. Mažeikietė parašė:

  Nu ar taip ar kitaip, vistiek kažkam bus blogai. Daro – blogai, nedaro – blogai. O gal galite kažkokių geresnių idėjų pasiūlyti? Tai gal pasidžiaukime, kad nors kažkiek vyksta judėjimas, pagyvinantis mūsų Mažeikius.

 4. Anonimui parašė:

  Elektrą pamiršai. Juk ir dėl to savivalda kalta.

 5. Piatras parašė:

  Bus poike

 6. Anonimas parašė:

  Didžiausia „staigmena“ mažeikiškiams – didėjančios vandens, dujų ir šildymo kainos. Po viso to kviesti juos dar į kažkokią mugę ar koncertą paprasčiausiai nepadoru.

  1. Anonimui parašė:

   Pamiršai elektrą. Jug ir dėl to savivalda kalta…

 7. kiek tai kainuos Mažeikų miestui? parašė:

  Kiek išveš pinigų UAB „Švenčių studija“? Ką politikai ,sprendimų priėmėjai padarė, padaro, kad pinigai suktųsi mūsų savivaldybėje? Gal yra svarbesnių pinigų išleidimo prioritetų ,vykdant savivaldai priskirtas funkcijas?

  1. manau parašė:

   O gal reikėtų bandyti pasidžiaugti, užuot bambėjus. Nebent įvardintumėt, kas tie prioritetai, svarbūs visiems, būtų Jūsų nuomone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video