Karantino metu senjorai ir neįgalieji gali kreiptis pagalbos

Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje prasidėjęs karantinas ir valstybės lygio ekstremalioji situacija pakeitė ne tik besimokančiųjų, dirbančiųjų, bet ir senyvo amžiaus bei įvairiomis ligomis sergančių žmonių kasdienybę. Senjorai, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys medikų įspėjami itin griežtai apriboti savo socialinius kontaktus.
Tačiau dalis šios asmenų grupės atstovų sako, kad neturi galimybių visada likti namie – prisireikia nueiti į parduotuvę maisto, į vaistinę vaistų, susimokėti už komunalinius patarnavimus. Gerai, jei turi padėti galinčių jaunesnių ir sveikų artimųjų. O kas, jeigu neturi?

Darbą atnaujino pilietinė iniciatyva

Pirmojo karantino metu pavasarį Lietuvoje veikė pilietinė iniciatyva, nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“. Jis savo veiklą atnaujino ir dabar, antrojo karantino metu.
Šios iniciatyvos esmė – sutelkti į vieną vietą žmones, galinčius skirti savo laiko ir jėgų savanorystei – pagalbai tiems asmenims, kurie dėl įvairių priežasčių negali patys nueiti į vaistines ar parduotuves, susimokėti mokesčių ar pasidaryti kitų svarbių darbų.
Be to, savanoriai telkiami ir įvairioms veikloms ligoninėse, slaugos namuose, kur situacija dėl koronaviruso yra ypač sudėtinga, kur trūksta darbuotojų, nes šie serga COVID-19 infekcija arba yra saviizoliacijoje. Ligoninėse, slaugos namuose reikalinga bet kokia pagalba – pasirūpinti globotinių maitinimu, sutvarkyti skalbinius, išvalyti patalpas ar atlikti kitus buities darbus.
Dabar, antrojo karantino metu, ši pilietinė iniciatyva atnaujino savo veiklą. Svetainėje adresu www.stipruskartu.lt, antradienio duomenimis, buvo užsiregistravę 53 Mažeikių miesto bei rajono gyventojai, galintys ir norintys savanoriauti.
Tie žmonės, kuriems reikalinga vienokia ar kitokia savanorių pagalba, kviečiami skambinti nemokamu trumpuoju „Stiprūs kartu“ pagalbos numeriu 1827.

Maisto ir vaistų pristato į namus

Senyvo amžiaus, ligotiems, vienišiems žmonėms pagalbą teikia ir Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba, ji ištisus metus savo klientams teikia socialinės pagalbos, priežiūros paslaugas.
Karantino metu šios tarnybos darbuotojai teikia pagalbą visiems į ją besikreipiantiems vyresnio amžiaus, ligų kamuojamiems asmenims, kurie neturi kieno paprašyti padėti.
Jeigu reikia pagalbos, galima skambinti numeriu (8 443) 20 138 arba 8 607 04 375. Beje, prekių ir vaistų pristatymo į namus paslauga teikiama ne tik Mažeikių miesto, bet ir rajono seniūnijų teritorijų gyventojams.
Visas straipsnis – ketvirtadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Karantino metu senjorai ir neįgalieji gali kreiptis pagalbos”

  1. lapė parašė:

    Tiems „senjorams“ anksčiau buvo velykos rudenį, dabar – komercinė parduotuvė

  2. B. parašė:

    Ponas Jonas yra teisus. Žodis „senjoras“ ispanų kalboje reiškia „vyresnysis, vyresnis“. Lietuvių kalboje šio žodžio būti neturėtų, nes jis yra svetimybė.

  3. jonas parašė:

    Taip, man viskas gerai, aš kalbu prancūziškai ir nevadinu pagyvenusių lietuvių senjorais. O jei pritariate bezdžionėms, mėgdžiokite toliau, turbūt pagal jus ir Senelis šaltis – ded moroz ir sirgalius-bolelščik ir turite gerą laiką?

    1. Jonui parašė:

      Sprendžiant iš komentarų jums vistik reikėtų pasikonsultuoti su atitinkamos srities mediku :-)

  4. jonas parašė:

    Kodėl Lietuvoje privilegijos senjorams,-prancūzakalbiams žemvaldžiams? Ar paprasti pagyvenę žmonės gali turėti privilegijų? Ar ir toliau bezdžionuosite?

    1. Jonui parašė:

      Ar jums su galva viskas gerai???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto