Karantinui paįvairinti – „Diktanto iššūkis“

Pirmadienį priimtas 3-iasis diktanto iššūkis – rašytojo Alvydo Šlepiko „Kautynės“. J. Stacevičiaus nuotrauka iš LRT archyvo

Praėjusį trečiadienį LRT pakvietė ir vaikus, ir suaugusiuosius priimti diktanto iššūkį. Prie šio projekto prisijungė ir tekstus diktantui sukūrė šešiolika Lietuvos rašytojų. Todėl kokybiškų lietuviškų tekstų mėgėjai rašyti diktantus ir pretenduoti į organizatorių įsteigtus prizus darbo dienomis galės iki gegužės 22 dienos.

Tekstai – iš kūrybiškiausių knygų

Lietuvoje toks dalykas kaip viešai skaitomi ir rašomi diktantai nėra naujiena. Dalis lietuvių jau buvo įpratę bibliotekose, savivaldybių paskirtose patalpose arba namie, prie kompiuterių, kasmet kovo pradžioje sėsti rašyti Nacionalinio diktanto.
Vis dėlto LRT šalies gyventojų karantino laiką nutarė paįvairinti tokia pramoga kaip diktantų rašymas.
Projekto metu dvi savaites įsijungus interneto svetainę www.lrt.lt kas rytą galima rasti vis po naują skirtingų rašytojų sukurtą istoriją. Visi šie rašytojai yra autoriai knygų, kurios per pastaruosius dvejus metus pateko į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkų sudarytą Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.
Diktantų tekstus įgarsina LRT laidų vedėjai.

Norintieji rašyti diktantus kasdien gali pretenduoti ir į organizatorių įsteigtus prizus. Tai, ar rašantysis taps vienu iš trijų kasdien skelbiamų laimėtojų, priklauso ne nuo padarytų rašybos ar skyrybos klaidų kiekio. Laimėtojai išrenkami atsitiktine tvarka.
Svarbiausia, kad dalyviai užsiregistruotų specialioje anketoje ir kaip įrodymą į organizatorių svetainę įkeltų nuotrauką su ranka rašytu tekstu arba savo tekstą skaitmeniniu formatu. Tuomet iš karto atsiunčiama nuoroda, kurią paspaudus galima pasitikrinti padarytas klaidas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*