Karinė tarnyba – galimybė susiformuoti asmenybei, atsirinkti gyvenimo tikslus ir prioritetus

Pasak ne vieną titulą iškovojusio Manto Ramono, karinė tarnyba nebaugino, buvo tik įdomus nuotykis. Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Lietuvos kariuomenė – tai buvo kažkas naujo, nuotykis gyvenime, po kurio dabar kuriu planus ateičiai“, – taip apie devynių mėnesių šauktinių karių tarnybą kalbėjo 20-metis židikiškis Mantas Ramonas, mūsų rajono sporto bendruomenei labiausiai žinomas kaip tituluotas svarsčių kilnotojas.

Klausė draugo patarimų

Privalomąją karinę tarnybą M. Ramonas pradėjo praėjusių metų rugpjūčio 3 d. Tauragėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione, o baigė ją šių metų gegužę.
Apie tai, kad kaip nors išvengtų karinės tarnybos, židikiškis teigė net negalvojęs – juk gimnazijoje užsiiminėjo svarsčių kilnojimu, pernai buvo Lietuvos jaunimo svarsčių kilnojimo rinktinės narys, dalyvavo ne vienose varžybose, kur jaudulys buvo gerokai didesnis. Tad dėl šio naujo iššūkio jis sako didelio nerimo nejautęs.
„Sutikau draugą, kuris ką tik buvo atitarnavęs kariuomenėje, ir išklausinėjau: kur, kas, kaip… Ir tai patarčiau visiems padaryti – paprasčiausiai reikia žinoti, kas tavęs laukia pačioje tarnybos pradžioje. Jaudulio nebuvo, tik keistas jausmas ir suvokimas, kai tu beveik metams atsiskiri nuo įprastų vietų ir patiri kareiviško gyvenimo išbandymus“, – kalbėjo jaunuolis.
Sunkiausia, kaip ir daugeliui karių, M. Ramonui buvo pirmosios dienos. Kaip ir visiems šauktiniams, kol jie pripranta prie aplinkos, taisyklių ir karinės disciplinos.

Paveikė koronovirusas

Praėjusių metų šauktinių karinė tarnyba, pasak M. Ramono, tikriausiai buvo pirma ir paskutinė, kurią paveikė koronovirusas, – kariai į namus trumpo pabuvimo buvo išleisti tik du kartus: po karinės priesaikos ir Kalėdoms. Ankstesnių šaukimų kariai namus aplankydavo gana dažnai.
„Tai pažymėjo ir tarnyba: vadai mums sugalvodavo kuo daugiau veiklos, užsiėmimų, kad karantino sąlygomis būtume užimti. Tačiau vienu momentu kareivinėse taip nusibodo, kad prašėme surengti kokius nors žygius, kad ir į mišką… Po karantino režimo atlaisvinimo buvo visko – ir naktinių žygių, ir stovyklų lauko sąlygomis, ir pratybų miškuose“, – pasakojo židikiškis.
Karantinas pakoregavo ir fizinio pasirengimo planus: stengiantis, kad kariai pandemijos metu kuo mažiau kontaktuotų, sportuoti mėgstantis jaunuolis tik po kelių mėnesių tarnybos galėjo išeiti į stadioną ir pasportuoti lauko sąlygomis.

Tarnyboje praleisti mėnesiai buvo naudingi

Dėl kariuomenėje praleistų devynių mėnesių jaunuolis nesigaili: liko malonūs prisiminimai, jam tai buvo naujovė, kuri liks atmintyje, be to, pažintys su naujais draugais.
„Tarnyboje išmoksti paprasčiausių veiksmų, į kuriuos anksčiau nekreipdavai dėmesio. Kad ir tinkamai pasikloti lovą. Įgijau ir specifinių įgūdžių – susipažinau su ginkluote, išmokau ja naudotis. Karininkai pratybose stengėsi mus paruošti psichologiškai – jos išvargina fiziškai, bet išmoko mąstyti blaiviai, gebėti įvertinti esamą situaciją ir priimti teisingą sprendimą. Manau, kad šis psichologinis parengimas duos didelės naudos, jos prireiks ir civiliame gyvenime“, – kalbėjo M. Ramonas.
Šiuo metu buvęs karys svarsto savo ateities planus, vaikinas neatmeta galimybės jos susieti su kariuomene. Neužmiršta Mantas ir sporto – gegužę Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos surengtame čempionate keldamas 24 kilogramų svarstį jaunimo grupėje jis iškovojo antrą vietą, birželio pabaigoje Degaičiuose vykusiame „Žemaitijos taurės“ turnyre vyrų grupėje tapo nugalėtoju.

Padeda apsispręsti

Praėjusių metų šaukimo laikotarpiu iš 1 043 privalomosios karinės tarnybos šauktinių sąraše buvusių mūsų rajono gyventojų karinę tarnybą atliko 98. Šių metų šauktiniai tarnybą atliks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje bei Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione Radviliškyje, rudenį planuojama daugiau mažeikiškių jaunuolių išvežti į Radviliškyje esantį Lietuvos kariuomenės oro gynybos batalioną, paskutiniai mūsų rajono šauktiniai karinę tarnybą pradės spalio pradžioje.
„Kol kas šiemet mūsų rajone tarp šauktinių nėra merginų. Tačiau netrūksta tų, kurie karinės tarnybos bando išvengti dangstydamiesi koronovirusu, sugalvoja įvairiausių dingsčių – tai negalintys iš užsienio sugrįžti į komisiją, nes jų neišleidžia dėl karantino, tai nepasiskiepiję ir panašiai… Primenu, kad už vengimą atlikti karinę tarnybą gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė“, – kalbėjo Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas.
Kariškiai pasako aiškiai: kol esi jaunas, gyvenime dar neįsitvirtinęs, atlik devynių mėnesių karinę tarnybą, o tada jau gali galvoti apie tolesnius savo gyvenimo prioritetus.
Pasak M. Jokubo, panašiai kalbėjo ir neseniai į poskyrį atvykęs savanoris. Jaunuolis sakė: „Dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo. Tikiuosi, kad kariuomenė padės pakeisti požiūrį į kai kuriuos dalykus, gal tada ir nuspręsiu, kuo noriu būti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto