Karinio poligono dalis – ir mūsų rajone?

Į planuojamą karinio poligono teritoriją patektų dalis Viekšnių ir Tirkšlių seniūnijos. Nuotr. iš iš Krašto apsaugos ministerijos

Naujiena apie Krašto apsaugos ministerijos planuojamą steigti naują poligoną Vakarų Lietuvoje, kuris apimtų Mažeikių, Telšių, Akmenės ir Šiaulių rajono teritorijas, sulaukė visuomenės reakcijos – renkami bendruomenių parašai, žmonės pasirašo po peticija prieš poligono atsiradimą, kai kur jau vyksta piketai.
Gyventojai nori žinoti, kokie apribojimai jų laukia, kaip bus su į poligono teritoriją patenkančiais miškais, žemėmis, sodybomis, tačiau Krašto apsaugos ministerija apie tai tyli.
Savivaldos atstovai nelabai ką gali atsakyti besikreipiantiems gyventojams, nes ir patiems klausimų daugiau nei atsakymų.

Pasirašo ir mažeikiškiai

Iniciatyvos išsiaiškinti situaciją ir pareikšti poziciją „iš apačios“ ėmėsi patys gyventojai, bijodami, kad Krašto apsaugos ministerijos (KAM) planai gali būti įgyvendinti ir be jokių paaiškinimų. Įregistruota peticija „Prieš naujo poligono steigimą Vakarų Lietuvoje“, adresuota KAM, Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimui. Per dešimt dienų ją pasirašė beveik 1 200 gyventojų, tarp jų yra ir mažeikiškių.
Peticijoje nuogąstaujama, kad greit visa Lietuva taps vienu dideliu poligonu. Peticiją pasirašančiųjų nuomone, jau pakanka esamų poligonų ir naujų nereikia.
„Valstybės poreikiams bus nusavinami ūkininkų dirbamų žemių plotai, privačia nuosavybe valdomų miškų plotai, kurie bus ir kertami, gyvenami namai, kurie bus griaunami. Neatmetama galimybė, kad ateityje poligoną gali plėsti. Mes prieštaraujame tokiam galimam poligono steigimui mūsų krašte! Todėl mes ginsime savo teises, savo protėvių žemes, atsiminimus, mes norime gyventi savo žemėse, jas dirbti, kurti, auginti vaikus ir čia mirti. Mes norime būti saugūs ir ramūs savo namuose! Mes čia gyvename, čia mūsų namai!“ – rašoma peticijoje.

Yra įvairių nuomonių

Vienyti gyventojus dėl pasipriešinimo poligonui pirmiausia ėmėsi trys Akmenės rajono moterys, tarp jų – ir Diana Lopaitienė, kuri savo pastebėjimais bei nuogąstavimais panoro pasidalyti ir su „Santarve“.
„Esu žmogus, kuris penkerius metus kuriasi protėvių žemėje. Ir mano namas, pagal poligono nupaišymą žemėlapyje, atsiduria gal už kokių penkių šimtų metrų nuo jo ribos. Esame naujakuriai, čia sukišome visus uždirbtus pinigus. Kaip reikės gyventi tokioje kaimynystėje? Nuolat kęsti pratybų keliamą triukšmą? O kur dar kiti nepatogumai, sudarkytas kraštovaizdis? Nekilnojamasis turtas taptų nulinės vertės. Tokioje situacijoje, kaip mes, atsidurtų labai daug žmonių“, – kalbėjo moteris.
Žmonėms kyla daug klausimų, į kuriuos niekas neatsako.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Karinio poligono dalis – ir mūsų rajone?”

 1. Mažeikietis parašė:

  Durnius tu, Dangirai..

 2. Dangiras parašė:

  Kokios dar peticijos ? Galima žemę, miškus perimti ir Valstybės reikmėms, kaip buvo prie Landsbiergierio :), tik atbuline tvarka. Žemė, oras, vanduo priklauso Valstybei, tai nekelkit šaršalo. Jei norit savaip ūkininkauti, miškininkauti, lėbauti, ištvirkauti, graužti 5G ryšio kabelius :), venzodzj verte savam šūde, keliauket pas Lukašenką, ar Putką. DB…

 3. Reda parašė:

  Apšikti pačias gražiausias rajono vietas: Viekšniai – priskiriami Ventos regioniniam draustiniui, Tirkšlių pušynas – nuostabi poilsio, sveikatingumo oazė. Vargšė Lietuva, patapo pasaulio karinių treniruočių vieta. Labai gaila…

 4. Geda parašė:

  Tapome JAV kolonija!

 5. Kareivi parašė:

  Kas nori poligono turbūt armijoje ne tarnavo, nežino kiek ten civilių tedirba ir kas juos aptarnauja, ir koks gyvenimas šalia poligono, bildės ir Mažeikiuose.

 6. Anonimas parašė:

  Poligonai gerai: atsiras darbo vietų regione, nuo civilinių iki kariškių. Kariai galės nuolat treniruotistodėl didės vartojimas aptarnavimo sektoriuje: valgyklos ir viešbučiai. Poligonuose kursis sandėliai ir kareivinės todėl turės darbo statybininkai ir kelininkai. Poligonose dėl miškų priežiūros ir nekirtimo atsiranda gyvūnų įvairovė, net į raudoną knygą įrašytos rūšys, kaip Rūklos ir Paradės poligonai. Gamtos inspektoriai privalės nuolat lankytis teritorijoje todėl bus sunkiau nelegaliai veiklai: medžiokliai ir žvejybai ir t.t.

 7. B. parašė:

  Medienos klasteriui statyti žemės neatsirado. Poligonui – yra.

 8. Amen Lietuvai parašė:

  Lietuvos visiškai niekas nebekalba apie taiką. Vien tik militarizmas.

 9. Zenuona parašė:

  Tpl isnuomok poligonui,strategene vieta butu.

 10. !!! parašė:

  ojojoi

 11. Sodininkas parašė:

  To dar blet betrūko!

 12. mažeikiškis parašė:

  O kodėl niekas neskelbė anksčiau apie tą peticiją, gal ir kiti žmonės norėjo pasirašyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*